Kuşburnu çekirdeği yağı ile yaşlanma karşıtı krem tarifi(botoksdan daha etkili)

   BOTOKS ETKİLİ YAŞLANMA KARŞITI KREM TARİFİ

kuşburnu çekirdeği yağı
yaşlanma karşıtı krem yapımı

  Çiğ süt içmenin garip ve tehlikeli olduğunu düşünen bir kültürde yaşıyoruz , ancak botulizm toksini cildimize enjekte etmek (Botoks) kırışıklıklar ile mücadele etmek için kabul edilebilir bir yol gibi görünüyor. İlginç…
  Neyse ki, riskli prosedürler içermeyen yaşlanma belirtileriyle savaşmanın doğal yolları var.
  Bu kuşburnu çekirdeği yağı yüz nemlendirici, kırışıklık ile mücadele bir güç merkezidir… ve sizin için Botoks'tan daha iyidir. Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları

  Kırışıklıkları önlemeye çalışıyorsanız , kuşburnu çekirdeği yağı, yaşlanma veya hasar görmüş cilt için mükemmel bir seçim birçok benzersiz özelliğe sahiptir.

Kuşburnu çekirdeği yağı Cilde nüfuz

  Olgun ciltler için olan diğer yağların aksine kuşburnu çekirdeği yağı büzücüdür ve “kuru yağ” olarak kabul edilir, bu da cilde hızla battığını gösterir. Bu, esansiyel yağ asitlerinin kuru cilde gerçekten hızlı nüfuz etmesini ve yatıştırmasını sağlar.

Kuşburnu çekirdeği yağı Kolajen Üretimini Artırır

  Kuşburnu çekirdeği yağı, cildin doğal olarak ortaya çıkan A vitamini nedeniyle kendi kollajenini oluşturmaya teşvik eder. 

Kuşburnu çekirdeği yağı Besler ve Yeniler

  Kuşburnu çekirdeği yağı, cildi A, C ve E vitaminleri ile besleyerek cildi pürüzsüz ve güçlü tutar. Ayrıca hücresel yenilenmeyi destekleyen ve cildin genç görünmesini sağlayan linoleik ve alfa-linoleik asitlerde çok yüksektir.

Kuşburnu çekirdeği yağı Cildi ve yara izlerini yatıştırır.

 Yapılan araştırmalar kuşburnu tohumu yağı yara iyileşmesinde yararı ve cerrahi işlemlerden sonra yara izlerinde azalma olduğunu göstermektedir. Bu aynı çalışma kuşburnu tohumu yağının, A vitamini (retinol) içeriği nedeniyle yaşlanmanın güneşe maruz kalma etkilerini de azaltabileceğini göstermektedir.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Yüz Nemlendirici Nasıl Yapılır

 Bu kuşburnu tohumu yağı yüz nemlendirici tarifi cilt kalitesini artırıcı maddeler içerir ve kesinlikle hepsi mükemmel! Küçük miktarı yeterlidir, böylece bir krem aylarca sürülebilir (ve pahalı yaşlanma karşıtı ürünlerden daha ucuzdur).

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Seçimi

 Kuşburnu tohumu yağı söz konusu olduğunda, renk önemlidir. Genel olarak, geleneksel olarak yetiştirilen kuşburnu çekirdeği yağı genellikle soluk sarıdır ve faydalı likopen, mineraller ve A ve C vitaminlerinde yoksundur. Organik kuşburnu çekirdeği yağı ise, daha yüksek seviyedeki yararlı karotenoidler ve vitaminleri nedeniyle daha canlı turuncu-sarı bir renge sahip olma eğilimindedir. E vitamini

  E Vitamini, ev yapımı ürünlerin raf ömrünü uzatabilmesi için her türlü nemlendiriciye dahil edilen harika bir bileşendir. Koruyucu değildir, fakat taşıyıcı yağların oksitlenmesini yavaşlatır. Cilt üzerinde benzer bir etkiye sahiptir ve yaşlanmaya karşı savaşmaya ve serbest radikal hasarını önlemeye yardımcı olur.

Mango yağı

 Mango yağı da güçlü antioksidanlar açısından yüksektir ve iltihabı azaltmak ve cildi gençleştirmek için polifenoller içerir. Bu yağ yüz nemlendiricisini kalınlaştırmaya yardımcı olur, ancak cildi yağlı hissettirmez.

Uçucu yağlar

  Birkaç uçucu yağ, özellikle iyi yaşlanma belirtileriyle savaşır. Buhur ve paçuli, cildi gençleştiren ve kırışıklık önleyici özelliklere sahip güçlü bir cilde sahip olmak için mukemmeldir ve toprak kokusu sağlar. Daha hafif bir koku için, havuç tohumu ve sardunya tercih edin. (Bu yağların tümü yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir, bu yüzden sadece koku tercihlerinize bağlıdır.) 

Kuşburnu Çekirdeği Yağı yaşlanma karşıtı Yüz Nemlendirici Tarif


    
- 2 Yemek kaşığı kadar balmumu
- 1 tatlı kaşığı mango
- 1 Tatlı kaşığı badem yağı
- 1 Yemek kaşığı kuşburnu yağı
- 7 Damla buhur yağı ( veya havuç yağı)
- 7 Damla paçuli yağı ( veya sardunya yağı)
- 10 Damla e vitamini 

YAŞLANMA KARŞITI KREM HAZIRLANIŞI

 Öncelikle balmumunu benmari usulü eritip diğer malzemeleri de içine koyup karıştırıyoruz. Malzemelerin hepsi homojen bir şekilde karışmış olmalı. Hazırladığımız bu karışımı 15-20 dk dolapta beklettikten sonra bir mikser veya çırpıcı yardımıyla bir losyon kıvamı elde edene kadar karıştırıyoruz. ( Dolaptan çıkmış hali biraz katı görünümde ,çırpıldıktan sonraki hali ise krem kıvamında olmalıdır.)

 Bu muhteşem kremi mutlaka yapıp uygulayın ve sonuçlarını yorum olarak paylaşın. Kesinlikle en pahalı kremlerden daha etkili olduğunu göreceksiniz.

NOT: AŞAĞIDAKİ YAZILARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR (yazının üzerine tıklayınız)

EmoticonEmoticon