Japon 4-2-4 Cilt Temizleme Taktiği,Evde Canlı Sağlıklı Bir Cildin Sırrı

4 2 4 JAPON CİLT BAKIMI

  Yüzümü her gece yıkamak konusunda gayet titizim ama geçenlerde her zamankinden daha fazla ayırdım. Buna neyin sebep olduğundan emin değilim. İnternet'i yeni  Kore cilt bakım rutini için aradım çünkü kesinlikle Kore güzellik hareketinin bir öğrencisiyim ve 4 2 4 japon cilt bakımı bilgilerine rastladım .
4-2-4 temizleme yöntemi nedir?


  Kendimi gerçekten kore cilt bakımı kültürüne soktum. Seyahatlerim sırasında kadınlarla ritüelleri hakkında konuşurdum ve bulduğum ortak konu, hepsinin temizlik ritüeline büyük önem vermeleridir. 
  Neredeyse kullandıkları ürün ve süreç hakkında bilgi edindim. Bunun gerçekten büyüleyici olduğunu düşündüm. Biraz daha araştırma yaptım ve 4-2-4 taktiği kavramı ile karşılaştım; bir yağla başladığınız ve cildinize dört dakika masaj yaptığınız bir sistemdir, daha sonra cildinizi üstüne krema temizleyici ile katlarsınız ve yağı emülsifiye etmek için iki dakika boyunca masaj yaparsınız ve ardından dört dakika boyunca durulanırsınız.
 Bazı insanlar çok uzun zamanmış gibi hissediyor. Bence bu en zor kısım, ama aslında en önemlisi. Bu yüzden bunun gerçekten ilginç olduğunu düşündüm ve bazı ürünlerimizle test etmeye başladım ve sonuçlar inanılmazdı. 
  Bu bir disiplindir, ancak bunu entegre etmenin anahtarı gerçekten geceleri 4-2-4 metodu  kullanmaktır. Sonuçlardan yararlanmak için her gece bunu yapmak zorunda değilsiniz; Haftada 4 gece gerçekten iyi buluyorum. 4-2-4'ü gece yaparsanız ve temizleme işleminize devam ederseniz, sabah yüzünüzü yıkamanıza gerek kalmaz. Yani bu anlamda,  zaman verimli kullanmış olursunuz. Sabah yüzünü yıkamanıza gerek yok. Yani bu anlamda, çok verimli.4-2-4 temizleme işleminin aşamaları nelerdir?


 4-2-4 taktiği'nin ilk aşaması olan yağ fazı, gerçekten çok önemli. Yağla masaj yaparak dolaşımı iyileştiriyorsunuz, yüzeye kan akışı sağlıyorsunuz, ancak masaj yaparken, aynı zamanda dokunun üst tabakasını yumuşatıyor ve döküntüleri gidermeye ve tıkanmış gözenekleri gevşetmeye yardımcı oluyorsunuz. 

  Gerçekten yüz ile uyumlu bir yağa ihtiyacınız var, bu yüzden Lustra yağını formüle ettiğimde, gerçekten lüks ve zengin hissettiren bir yağ kullanmak niyetindeydim, aynı zamanda iyi bir kayma özelliğine sahip, masaj yapması kolay, aynı zamanda cildin üzerine oturacak bir dokusu var. Fakat daha rahat bulunabilir olması açısından jojoba yağı yada saf zeytinyağını da tercih edebilirsiniz.

  Cilt temizleme ürününe gelince, ben temizleyici olarak köpük ya da jellerin büyük bir hayranı değilim, çünkü onların cildimde çok kurumuş etkisi olduğunu düşünüyorum. Kremsi bir temizleyiciyi seviyorum ve üstüne sürdüğünüzde, canlandırıcı bir his veriyor ve cildinizi tamamen soymadan yağları temizlemeye yardımcı olacak. 
  Durulama aşaması çok, çok önemli bir adımdır. Böylece iki dakika ılık su ile başlayın, sonra iki dakikalık soğuk ile bitirin. Ilık su, ciltteki fazla yağı durulamaya yardımcı olacak, ancak kan akışını gerçekten de yüzeye çıkaracak olan şeydir. O kanalları açacak, kan akışı sağlanacak ve sıcaklık kendi içinde bir şifa şeklidir. Detoksifikasyon işlemlerini başlatabilmek için gerçekten ısınmaya ihtiyacınız var. İki dakika sonra, soğuk suyla başlayacaksınız ve her şeyi sıkılaştıracak ve sıcak ve soğuk duş tekniğiyle karşılaştırdığım bu şok etkiyi yaratacak. Bu açıklığı yaratıyorsunuz ve ardından daraltıyorsunuz, bu toksinleri ciltten temizliyor.
  Böylece işiniz bittiğinde, suratınız saunadan yeni çıkmış ya da uzun süre koşar gibi temizlenmiş olacak, ancak cildiniz çok dolgun ve gerçekten nemli olacak. Kendini harika hissedecek ve bu yöntemden gerçekten faydalandığınız herhangi bir cilt sorununun cildinizin doğal olarak kendini iyileştirme yeteneğini destekleyecek. 

  Yani eğer biri gerçekten kuru ciltle uğraşıyorsa, bu kuruluğu düzeltir. Olgun derileri varsa, bu, ciltteki kolajen ve elastikiyeti artıracak ve koruyacaktır. Yani neredeyse herkes 4 2 4 tekniği cilt temizleme yönteminden gerçekten faydalanabilir. İnsanlar 4-2-4'ü denediğinde, disiplini insanlara gerçekten süper yanıt veren sonuçlardır. İnsanlara 4-2-4'ün gerçekten yüzünüzü yıkamaya zaman ayırmanın önemini vurgulamak için önemli olduğunu söylüyorum.Evet 4 2 4 kore cilt bakımı rutini gerçekten işe yarıyor ve mükemmel sonuç veriyor.4-2-4 yönteminin faydaları nelerdir?


  Geceleri onu sevmemin nedeni sadece temiz bir ciltle yatmak için değil, ritüelinin tüm vücudunuz üzerinde gerçekten bir etkisi var çünkü yüzümüzün vücudumuzun belirli kısımlarına karşılık gelen alanları var. Örneğin, alın alanı sinir sistemimizle ilişkili. Yanaklarımız, bu bölge ciğerlerle ve nefesle ilişkili, nefesi yavaşlatıp derinleştirmemize yardımcı oluyor. Çene daha metabolik ve hormonal olduğu için vücudu rahatlatır. Yüzde vücuda tekabül eden çok fazla akupunktur noktası ve alanı var, bu yüzden dekompresyon için fantastik bir ritüel.

4-2-4 temizlik ve çift ​​temizlik arasındaki fark nedir ?


 4 2 4 cilt bakımı çok özel bir ritüel. Dört dakikalık temizleme evresinin çok farklı olduğunu ve son işlemin anahtarını, masaj ve durulama tekniğinin olduğunu düşünüyorum. Çifte temizlik oldukça popüler hale geldi, bu yüzden birçok marka kendi spreyi ile çıkıyor. Çok Japonca: Japonlar banyo yapmaktan hoşlanıyor ve suyu gerçekten avantajlarından kullanıyor.

Neden cilt bakımının en önemli kısmını temizlemek?

NOT: İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR


Kore kozmetik ürünleri ve Korelilerin denenmiş güzellik sırları
  Asya açısından bakıldığında, temizleme gerçekten sağlıklı bir cildin temelidir. Ayrıca,  temizliği gerçekten sağlıkla ilişkilendiriyorlar. Cildinizdeki suyu değiştirmek için bu inanç sistemi var ve aynı kavramı aynı zamanda yüze de uyguluyorlar. Ve 4-2-4 ile ilgili ilginç olan şey, işiniz bittiğinde ve yüzünüzü hissettiğinizde, su tutuyormuş gibi hissetmenizdir. Sanırım Japonlar için, kendi yollarında, bu durgunluk ve toksinlerin hareketini bu şekilde tarif ettiler.
4 2 4 japon cilt bakımı mutlaka deneyin ve sonuçlarından bizi haberdar edin.


EmoticonEmoticon