Borax ile evde çamaşır deterjanı hem sağlıklı hemde paranız cebinizde kalsın

BORAX İLE EVDE ÇAMAŞIR DETERJANI

borax ile evde çamaşır deterjanı
borax ile evde çamaşır deterjanı

 Bugünlerde herkes para biriktirmenin yollarını arıyor. Neyse ki cüzdanınız ve gezegen için, çamaşırhanede tasarruf etmenin en kolay yolu, kendi çamaşır deterjanınızı yapmaktır.

 Kendi çamaşır deterjanınızı yapmak sadece paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda doğal olarak mağaza markalarında bulunan zehirli kimyasalları ve zararlı kokuları almamanıza yardımcı olur.İşte bu yüzden borax ile evde çamaşır deterjanı çok popüler oldu.


 Çamaşır deterjanı bileşenleri, insanlar için göreceli olarak küçük - cilt tahrişi ve alerjileri gibi - ciddi, kanser, zehirlenme ve nörolojik problemlere kadar - çeşitli sağlık riskleri oluşturur. Bu ürünler sadece kişisel sağlığı değil aynı zamanda halk ve çevre sağlığını da etkileyebilir.

Borax ile evde çamaşır deterjanı yapımı ·  4 bardak boraks 


·  4 bardak çamaşır sodası

·  2 su bardağı kabartma tozu

·  4 su bardağı beyaz sabun , rendelenmiş.

·  10-20 damla esans yağı Koku için isteğe bağlı. Çay ağacı yağı özellikle deterjanla yıkamak için kullanıyorsanız çok güzel.

·  Beyaz sabunu bir bıçakla büyük parçalara kesin.


·  Sabun parçalarını ince bir peynir rendesiyle rendeleyin ya da topakları mutfak robotuna atın ve yapabildiğiniz kadar toz haline getirin. (Toz maskenizi takın ve işlemciyi açmadan önce, teneffüs etmemek için tozun kurumasını sağlayın.)

·  Eldivenlerini ve toz maskesini veya bandana giyin.

·  Büyük plastik bir kapta veya kovada Boraks, soda ve kabartma tozu birlikte karıştırılır. (Çamaşır sodası ve boraks cilt tahriş edicidir, bu nedenle eldiven kullanın. Karıştırırken kuru malzemelerin solumasını önlemek için maske veya bandana kullanın.

 Karıştırmaya devam etmeden önce tozun birkaç kez kurumasını beklemeniz gerekir. kap, toz olmadan karıştırmak için kuvvetlice sallayabilirsiniz.)·  Rendelenmiş / toz haline getirilmiş çubuk sabunu ilave edin.

·  Tolere edilirse 10-20 damla esans yağı ilave edin. Çay ağacı yağı, antiseptik özelliklere sahip olduğu için çocuk bezleri için harikadır.

·  Kapalı, hava geçirmez bir kapta saklayın.·  Yük başına 1-2 yemek kaşığı kullanın. (Makineniz için ayarlayın.)
Borax ile evde çamaşır deterjanı Giysilerimi temizleyecek mi?


  Evet, bu ev yapımı çamaşır deterjanı kesinlikle kıyafetlerinizi temizler. Bu tarifi 10 yıldır kullanıyorum ve kesinlikle seviyorum. Ayrıca birkaç günlük bakım ailelerine DIY deterjanımla da yıllarca tedarik ettim.
  Bu deterjanla yıkanan çamaşırlar, marka deterjanla yıkandıklarında olduğu gibi temiz olur. Bu ev yapımı deterjanda yıkanmış giysiler kurutucudan çıkar ya da marka deterjanla yıkandıklarından çok daha yumuşak bir çizgi oluştururlar.
  Ticari çamaşır deterjanları ve yumuşatıcıları yapmak için kullanılan bileşenler ürkütücüdür. Birçoğu kanser, sinir hasarı ve organ hasarı ile ilişkilendirilmiştir ve ölçülemez çevresel hasardan da sorumludur.
 Neden yeryüzünde kendimizi ve çocuklarımızı günün 24 saati bu kimyasallara maruz bırakalım?
 Siz ve çocuklarınızın gece gündüz giyindiğinizi ve tüm gece boyunca yüzlerinizi yastık kılıfı ve çarşaflara bastırdığınızı düşünün. Marka deterjan ve yumuşatıcılar kullanıyorsanız, günde 24 saat zararlı toksinler soluyorsunuz. Söylemek gerekirse, cildimiz en büyük organımız ve emici olanımızdır, bu yüzden giysilerinizi ve yataklarınızı kaplayan toksik kimyasal kalıntı (evet, eğer koklayabiliyorsanız, orada) 24 saat cildinizle temas halindedir. 


NOT: BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kuşburnu çekirdeği yağı ile yaşlanma karşıtı krem tarifi(botoksdan daha etkili)
EmoticonEmoticon