Botox etkili ev yapımı muz maskesi

EV YAPIMI MUZ MASKESİ

ev yapımı muz maskesi
ev yapımı muz maskesi


 Spa kalitesi fiyatı olmadan spa kalitesinde bir yüz maskesi ne dersiniz? Ev yapımı bir muz yüz maskesi için bu tarif sayesinde şimdi bir tanede sizin olabilir. Spa ya da pahalı mağaza maskelerine yapılan çirkin seyahatleri unutun… dakikalar içinde gençleşmiş cilt elde etmek için bu tamamen doğal ev yapımı muz yüz maskesini kullanın.
  Dürüst olmak gerekirse, ev yapımı muz yüz maskesi yapmak için tek yaptığınız birlikte 3 malzemeyi karıştırmak. Daha kolay olabilir mi?
  Neyi yapmaya çalıştığınıza bağlı olarak, ev yapımı muz yüz maskenize ekleyebileceğiniz birkaç isteğe bağlı bileşen vardır. Örneğin:
- Cildi aydınlatmak ve dolaşımı iyileştirmek için tarçın kullanın. 
- Nemlendirmek için bal kullanın. 
- İnce çizgileri azaltmak için avokado kullanın.MALZEMELER
2 çay kaşığı. hindistan cevizi yağı
1 yumurta akı 
½ muz 
Tarçın (isteğe bağlı) 
Bal (isteğe bağlı) 
Avokado (isteğe bağlı) 
UYGULAMA
1. Hindistan cevizi yağı, yumurta akı, muz ve isteğe bağlı malzemeleri (tarçın, bal ve avokado) pürüzsüz ve iyice karışana kadar karıştırın.
Not: Mini mutfak robotumu karıştırmak için kullandım.
2. Yüze uygulayın ve kuruyana kadar bekletin.
3. Ilık suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın.
4. Haftada 2 defa tekrarlayın.
1. Cilt Aydınlatıcı Muz Yüz Maskesi
Malzemeler:

 • 1 olgun muz
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu


Uygulama:

 1. Olgunlaşmış muzu küçük bir karıştırma kabına yerleştirin ve topaksız bir macun alana kadar bir çatalla ezin. Daha sonra bal ve limon suyunda karıştırın ve tüm malzemeleri iyice birleştirin.
 2. Yüzünüzü yumuşak bir sabunla yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Temiz parmaklar kullanarak maskeyi yüzünüze sürün. Maskeyi biraz kalın bir tabaka halinde uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin, böylece ıslanmasını sağlayın.
 3. Süre doluysa, yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve sabun kullanmayın. Ve voilà! Parlayan, ışıltılı cildinize hayran kalacaksınız.


2. sivilce için muz yüz maskesi


Malzemeler:


 • 1 küçük olgun muz
 • ½ yemek kaşığı toz zerdeçal
 • ½ yemek kaşığı kabartma tozu


Uygulama:

 1. Tüm malzemeleri küçük bir kaseye ekleyin. Malzemeleri karıştırırken muzları iyice ezmek için bir çatal kullanın. Karışımınız çok kalınsa, birkaç damla su eklemekten çekinmeyin.
 2. Bu maskeyi temiz parmaklarınızla yeni temizlenmiş ve kurutulmuş yüzünüze uygulayın. Kabartma tozu biraz acıtabilir, ancak bu alarm için bir neden değildir.
 3. Maskeyi 10 ila 15 dakika açık tutun, daha sonra ılık suyla yıkayın. Yüzünüzü temiz bir havluyla kuruladıktan sonra, yağsızlıkların giderilmesi için yağ bezlerinin (doğal yağlar üreten cildi nemlendiren) aşırı yüklenmesini önlemek için yüzünüzü nemlendirdiğinizden emin olun.
NOT: İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
Sonuçları geliştirmek için bu ev yapımı muz maskesine karıştırabileceğiniz diğer içerikleri biliyor musunuz? Eğer öyleyse, lütfen yorumlarda paylaşın.EmoticonEmoticon