Karbonatın bedenimize mucize faydaları nelerdir ?

KARBONATIN FAYDALARI


karbonatın-faydaları
karbonatın faydaları


  Karbonatın faydaları hakkında detaylı bilgilere başlamadan önce , sodyum bikarbonat olarak da bilinen karbonat, bu çok amaçlı maddelerden biri olduğunu söylemek isterim.. Fırınlama, temizleme ve köpüren volkanlar gibi eğlenceli bilim deneyleri oluşturmada , her evde her zaman en az bir kutu bulundurmalarını sağlamak için kullanılır. Çokça duyduğumuz karbonatın faydaları gerçekten çok şaşırtıcı etkileri mevcut.


 Ancak karbonat sadece yukarıda belirtilen amaçlar için değildir. Görünüşe göre saçlarınız, cildiniz ve vücudunuz için iyi olabilir. Alkali bileşikleri nedeniyle su ile birleştiğinde hafif asidik hale geldiğini ve aşırı miktarda kullanılması halinde zararlı olabileceğini unutmayın. Cildinizde kullanıyorsanız, cildinize nasıl tepki vereceğini görmek için cildinizdeki bir yerde test edin.

Karbonatın faydaları

1. sivilce ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı olur

 Karbonat, mikropları öldürür ve şişmeyi durdurur - sivilce ile savaşmanın iki temel bileşenidir. Bu konuda çok az araştırma var, ancak aknenin gözenekleri tıkayan yağların artmış bir durum olduğu göz önüne alındığında, karbonatın içindeki alkalin bu alanları kurutabiliyor ve sonuçta ortaya çıkan bakterileri öldürüyor.


  1 tatlı kaşığı karbonatı ılık suyla karıştırın ve 1-2 dakika cildinize koyun, ardından soğuk suyla yıkayın. Bunu 2-3 gün boyunca yapın, ardından sivilce azalıncaya kadar haftada bir kez devam edin. Karbonatın cildinizde tahrişe neden olduğunu tespit ederseniz, kullanımlarına karşı hassas olabilirsiniz ve daha fazla hasara yol açmamak için derhal durmalısınız. 

2.Karbonat Dişleri parlaklaştırır ve beyazlatır

  Birçok diş macunu, bir terkip maddesi olarak karbonat içerir, ancak gücünü arttırmak için normal diş macununuza biraz karbonat ekleyebilirsiniz. Karbonat kaba dokusu nedeniyle, yiyecek parçacıklarını ve hatta sarı artıkları / lekeleri daha iyi parçalayabilir. Alkali / asidik özellikleri, araştırmaya göre plağın, diş çürümesine ve diş eti hastalıklarına neden olan bakterilerin mücadelesine yardımcı oluyor .

 Kabartma tozu, diş macununuzla diş fırçanıza koyun ve iki dakika fırçalayın. Bunu birkaç gün boyunca günde bir kez yapın. Bununla birlikte, çok fazla kullanmamak ya da çok sık kullanmamak önemlidir, çünkü koruyucu emayeyi çıkarabilir. Ayrıca dişlerinizin hiç olmadığı kadar beyazlaması ve parlaması için şu diş beyazlatma yöntemlerine tıklayıp okuyunuz.
3.Karbonat Güneş yanığı ve güneş yanığı kabarcıklarını giderir


 Soda içindeki bikarbonatın, cildi yatıştırıcı ve hatta kabarcıkları kurutmak suretiyle güneş yanıklarını tedavi etmeye yardımcı olduğu bulunmuştur.
Bunu yapmak için iki yöntem vardır. İlk önce banyoda kullanabilirsiniz. Küvetinizi soğuk suyla doldurun ve su akarken, bir bardak karbonat ekleyin. Duşta rahatlarken cildiniz daha iyi hissetmeye başlamalıdır. İkinci yöntem, ½ fincan karbonat ve ince bir macun oluşturmak için yeterli soğuk suyla bir macun oluşturmaktır. Bunu cildinize yayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin, ardından kuru macunu parmak uçlarınızla çıkarın.
* Yine, cildinizin nasıl tepki vereceğini görmek için önce bir test şeridi deneyin.

4. Karbonat cilt tenini iyileştirir


  Milyonlarca insan ölü cilt hücrelerinin ve kurumuş dokuların neden olduğu dengesiz cilt tonlarını yaşar. Karbonat maskesi, ölü cilt hücrelerini ve dokularını asit seviyesini düzelterek temizleyerek buna yardımcı olabilir.
  Karbonat, pürüzsüz, sağlıklı bir ışıltı için bu cilt hücrelerinin ve dokularının çıkarılmasına yardımcı olmak için yumuşak bir ovalama işlevi görerek cildinizi eksfoliye edebilen bir maddedir. 

  Bunu yapmanın bir yolu, 1-2 çorba kaşığı karbonat süzülmüş gül suyu ile karıştırmaktır. Bir yüz için ve yüzüne uygulayın. Parmaklarınızla ovalayın, daha sonra ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Bunu haftada 1-2 kez yapın. En etkili karbonat maskesi için şu karbonat maskesi tarifine tıklayıp okuyun.
* Bunu yaparken, kabartma tozu cildinizi kurutacağından nemlendirici kullanmak önemlidir. 

5. Karbonat  vücut kokularını giderir


  Karbonat bakterilerinin öldürme yetenekleri vücut kokularını nötralize etmek için mükemmeldir. Nem emici bileşenleri aynı zamanda doğal bir ter temizleyici görevi görür. Temel bir bileşen olarak kabartma tozu ile piyasada mevcut birçok deodorant ve ter önleyici bile var .
  Bununla birlikte, kendinize ait bir ürün oluşturmak istiyorsanız, nemi almak ve kokuları etkisiz hale getirmek için 1 çay kaşığı kabartma tozu ile 1 çorba kaşığı su karıştırın. Vücudunuzun güzel kokmasını sağlamak istiyorsanız, en sevdiğiniz uçucu yağı karışıma ekleyebilirsiniz. Sonra bir pamuk top alın ve etkilenen bölgeleri silin ve yeni bir güvenle güvenle kapıdan çıkın.


6. Karbonat kepek düşmanı 

  Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan, özellikle aşırı sıcak ve soğuk iklimlerde kepekten muzdariptir. Kepeklerden kurtulmanın harika bir yolu karbonat kullanmaktır. Bu, gevşek / ölü cilt ve dokuları temizleyebilen kumlu dokudan kaynaklanmaktadır.
  Bunu yapmak için, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ile ıslak saça sürün ve saç derisini ovun. Bunu bir dakika boyunca yapın, yıkayın. Bunu haftada bir kez yapın.

7. Karbonat yağlı / kokulu saçlara yardım eder  Karbonat, ciltteki yağı ve kokuları nötralize ettiği gibi, aynı şey saçta da yapılabilir. Yağlı saçlar artıkları hapsetme eğilimindedir ve kuru saça oranla daha fazla koku çekerek daha çabuk kirlenmesine ve kokmasına neden olur.
  Buna yardımcı olmak için, bir çay bardağı karbonat dört bardak suya karıştırın ve durulamadan önce beş dakika nemli saça koyun. En sevdiğiniz esans yağını koku amacıyla bile ekleyebilirsiniz. Daha düzenli, daha dengeli bir saç dokusu için ayda bir kez yapın.

NOT : İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

KARBONAT MASKESININ CILDINIZE MUHTEŞEM ETKILERI  Evet karbonatın faydaları ile ilgili yazımız beğendiyseniz katkıda bulunmak için yazımızı paylaşabilir ve yorum bırakabilirsiniz.

EmoticonEmoticon