Dermapen sonrası kabuklanma-Dermapen öncesi sonrası

Dermapen sonrası kabuklanma ve Sonrası Bakım

Bir Dermapen tedavisinden sonra ne yapılmalı :


  Dermapen sonrası kabuklanma gelişebilir. Bu yazımızda dermapen aşamaları ,dermapen öncesi sonrası nelere dikkat edilmeli bu konulara değinelim.

1. Gün: Eritem şiddeti seansın ne kadar agresif yapıldığına bağlı olacaktır. 

2. Gün: Ilımlı bir güneş yanığına benzer şekilde kırmızı veya pembe bir ton devam eder. Şişlik, ikinci günde daha belirgin olabilir. 

3. Gün: Cilt pembe olabilir veya sadece normal renkte kalabilir. Şişlik azalır. Pratisyeniniz cildi yatıştırmaya, sakinleştirmeye ve korumaya yardımcı olmak için seanstan sonra Dermapen onaylı, seans sonrası bir topikal ve cilt bakım rejimi yazacaktır. 3 gün kullanmaya devam edin. Aktif cilt bakım rejimi 3. günde tekrar tekrar başlatılabilir. 

Unutmayın: dermapen sonrası yapılacaklar


TEMİZLİK-
 Yüzünü takip eden 48 saat boyunca temizlemek için sakinleştirici bir temizleyici kullanın veya ılık suyla yüz yıkayınız ve yüzünüzü hafifçe kurutunuz. İğne edilen bölgeye dokunurken daima ellerinizin temiz olduğundan emin olun. 

- Kişisel cilt bakım rejiminiz için dermapen doktorunuza danışın. 

 - Dermapen seansınızı takiben cilt normalden daha kuru olabilir. Hyaluronik Asit cildi nemlendirmek ve mükemmel dengeye geri kazandırmak için ideal bir bileşendir. 

 - Dermapen seansınızı izleyen günlerde, cilt rehabilitasyona başladığından Dermapen uygulayıcınız, peptit bazlı bir topikal önerebilir. Dermapen zararları için buraya tıklayınız.

DERMAPEN SONRASI MAKYAJ


 Uygulayıcınız seanstan sonra 12 saat süreyle makyaj yapılmaması önerilir, ancak uygulayıcınız size bu süre içinde kullanım için uygun olacağını düşündükleri özel bir mineral makyaj sağlayabilir. Özellikle temiz değilse, makyaj fırçası ile makyaj yapmayın.
Dermapen Evde Bakım

A. Dermapen tedavisinden 5-10 saat sonra yüzünüzü iyice yıkayın. 
Yüze ılık suyla hafifçe masaj yapın (bir duş, aynı zamanda yüzünü yıkarken yüze masaj yapmanın daha kolay bir yolunu sağlayabilir) ve tüm serum ve kurumuş kan gibi diğer kalıntıları giderir.
 Bu, cildin görünümünü iyileştirecek ve ayrıca seans sonrası herhangi bir topikal emilimin daha iyi emilimini sağlayacaktır. Ertesi gün mineral makyaj yapılabilir. 

B. İlk 1-3 gün boyunca cilt kuru ve gergin hissedebilir. Dermapen onaylı, oturum sonrası topikal bir maddenin sıkça kullanılması, bunun yanı sıra nemlendiricilerin kullanımını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

C. 2-3 gün sonra, hastalar düzenli cilt bakım ürünlerine geri dönebilirler veya böyle bir işlemi yapmak en kısa sürede yapılabilir. A vitamini ürünleri en iyi ve önerilen.

D. 10-14 gün boyunca alkol bazlı tonlayıcılardan kaçının. 

E. Mümkünse en az 10 gün doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. 

F. Dermapen işlemiyle aynı gün kimyasal güneş kremi uygulamayın. Sadece Dermapen  onaylı fiziksel savunma güneş kremi kullanın.

dikkatinizi çekebilir :

DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDILENLER EN DETAYLI ANLATIM ! (kırmızı  üzerine tıklayınız)

Dermapen hakkında en detaylı yazımız için buraya tıklayınız. Dermapen sonrası kabuklanma yazımız için sizlerde yorum bırakabilirsiniz.


3 yorum

Dermopen yaptirdim 3 hafta gecti goz çevremin azaçik yerinde leke olustu neden açaba hangi kremle yok edebilirim

Dermapen cilt tabakasını soyulmasina ve altındaki yeni taze cildin ortaya cikarilmasinda çok başarılı fakat önemli olan yaptırmak değil cildi sonrasında korumaktır.yoksa lekelenmeler görülebilir ilk zamanlar güneşe maruz kalmamalı gunes kremi kullanmali temizliğine dikkat etmelisiniz bu sitede ki dermapen hakkında ki yazılar gayet anlaşılır ve öğrenilmesi gereken herşey var birşey yaptırmadan önce iyi bir araştırma şart yoksa kas yapıyım derken göz çıkartabilirsiniz

Bende dermapen yapıyorum şuan benim doktorum bir hafta yüzünü yıkamamamı söyledi bir haftadır yüzümü yıkamadım dediği herşeyi de yapıyorum yanlışmı yapıyorum acaba gerçekten bilgili biri bana yazbilirmi


EmoticonEmoticon