Karma cilt bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

KARMA CİLT

karma-cilt
karma-cilt

Karma cilt tipi ne kuru ne de yağlıdır, genellikle ikisinin karışımıdır. Bir Karma cilt tipiniz varsa, çoğu zaman alın, burun ve çene bölgesinde daha fazla yağ göreceksiniz. Diğer parçalar normal veya kuru ve kişiden kişiye değişir.
Karma Cildiniz Varsa Nasıl Tanımlanır?

Yüzünüz, doku “T” biçiminde yağlı bölgeye, yani T bölgesi bölgenize, alnınıza, burnunuza ve çeneye sahipse, bunu tanımlayabilirsiniz. Bu, Karma cildiniz var demektir. Yüzü yıkadıktan sonra 1 veya 2 saat sonra bu işlemi yapın ve doğru sonucu almak için herhangi bir makyaj yapmayın.

Karma cilt  Nedenleri:


Farklı insanlar için her zaman farklı nedenler vardır - kalıtsal, hormonlar vs. 
Burada, Kombinasyon cildinin nasıl ele alınacağını anlamanıza yardımcı olacağız ve bu deriye zarar veren bazı sorunlarla mücadele edeceğiz.
Bu cilt ipuçları sadece sorunlarınızla başa çıkmak için değil, aynı zamanda tekrar oluşmasını da engeller.

Kombinasyon Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçları:

1. Sabunları Durdurun:

Hassas yüz cildiniz için sabun kullanmayı bırakın. Sabunlar cildinizi kurutur ve ayrıca cilt problemlerinizi daha da kötüleştiren tahrişlere de neden olabilir. Cildinize uygun bir temizleyici tercih edin veya cildiniz için bal veya süt gibi doğal bir temizleyici kullanabilirsiniz .

2. TTN Rutini izleyin:

TTN rutinini takip ederseniz - Temizleyici, Tonlandırıcı ve Nemlendirici, kusursuz bir şekilde cildi anında bekleyebilirsiniz. Cilt tonunuzu temizler ve daha fazla cilt problemini önler.

3. Karma ciltler için tonik

Karma ciltler için tonik, özellikle cildin cildiyle birleşimi olan kişiler için herkesin cilt bakım rejimlerinde bir zorunluluktur. Temizleyicinizin son izlerini kaldırarak cildinizi dengeler ve açık gözeneklerin daralmasına yardımcı olur.

4. Sık sık Nemlendirir:

Kuru alanları nemlendiren ve yüzünüzdeki yağlı bölgeleri nemlendiren hafif bir nemlendirici uygulayın. Jel bazlı bir nemlendirici veya jel kremli nemlendirici genellikle iyi çalışır.

5. Bir Güneş Koruyucu Kullanın:

Güneş koruyucuları asla atlamayın. Dışarı çıktığınızda cildiniz için bir koruma görevi görür. Cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu alın. Her zaman satın almadan önce ürünü kontrol edin.

6. Bir Temizleyici Kullanın:

Eve geldikten sonra, uyumadan önce her zaman nazik bir temizleyici kullanarak makyajınızı çıkarın. Makyajınızın bütün gece cildinizde oturmasına izin vermeyin. 

7. Bir Gece Kremi Kullanın:

Ek yardım almak için gece kremi kullanın. Cildiniz gece kreminden tüm vitaminleri emdiği için cildinizi kızarır ve nemlendirir. Ayrıca yaşlanma karşıtı bir araç olarak da çalışır.

8. Peeling Anahtardır:

Kirlerden ve ölü deri hücrelerinden kurtulmak için pul pul dökülmesi gerekir. Peeling kan dolaşımını uyarır ve cildinizi parlatır. Eksfoliyasyon veya ovma gözenekleri açar ve cildiniz TTN, yüz paketi ve maskeleri, gece kremlerini kolayca emerek nefes almaya başlar.

9. Ev yapımı Yüz Paketleri:

Yüz paketlerini ve maskeleri haftada iki kez kullanın, hazır bir modelin kullanımı kolaydır, ancak bazen Ev yapımı DIY paketi veya maskeleri tercih edin. Doğal ve taze malzemeler cildinizin sağlığını artıracaktır. Kombinasyon ciltler için ev ilaçları bazen pazardakiler için daha iyi sonuçlar verir. Kombinasyon ciltler için yüz paketlerimizde yayınlarımıza göz atın. cilt bakımı evde pratik yöntemlere göz atın.

10. Yüzünüze Dokunmayın:

Elimize çok fazla mikrop taşıdığından yüzüne dokunma. Açık gözeneklerin boyutunu büyüteceğinden ve yağ bezlerinin daha fazla yağ salgılayacağından, bunları almayın veya sıkmayın. Bu daha fazla cilt sorunuyla sonuçlanır.
Bu ipuçları kesinlikle herkese yardımcı olacaktır. Bunun dışında her zaman sorunun nedenini bulmaya çalışın ve buna göre hareket edin. Sebze, meyve, tahıl, yapraklı sebzeler, yumurtalar, balıklar, süt ürünleri vb. İçeren sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın. Bolca su veya meyve suyu ve sebze çorbası kullanın. Egzersiz, sağlıklı vücut ve sağlıklı vücut, sağlıklı cilt anlamına gelir. Eğer spor salonuna gidemezseniz, o zaman yürüyüşe çıkın. Ne zaman dışarı çıkursan, kağıtları temiz tut, kağıtları temizle. Her zaman cilt tipiniz için uygun olan ürünleri kullanın. Karma ciltler çok hassastır.


EmoticonEmoticon