Alın kırışıklıklarına bitkisel çözüm

ALIN KIRIŞIKLIKLARI

alın-kırışıklıkları
alın-kırışıklıkları

Alnınızdaki karık çizgileri, ayrıca kaş çatma çizgileri olarak da bilinir, artık yaşlılıkla sınırlı değildir. Günlük stres ve bitkinlik, genç yaşta bile bu istenmeyen çizgileri doğuruyor ve bu bizim kontrolümüz dışında. İlk yaşlanma belirtilerini fark etmek, özellikle de hatlara hiç hazır değilseniz, hoş bir deneyim olmayabilir. Bu çizgileri yüzünüzden silmek için ev tabanlı bazı doğal çözümler aradığınız ihtimaller yüksektir. Cildinizi etkilemeden aynı şeyi evde kolayca yapabileceğinizi bilmek sizi mutlu edecektir. Alındaki kırışıklıkları gidermek için en çok kullanılan tekniklerden bazılarını inceleyelim.

Kolayca Evde Alın Kırışıklıklardan Kurtulmak 

Karık hatlarının onarımı, dermatoloğunuza ya da plastik cerrahınıza gitmeyi seçmeden mümkündür. Alındaki kırışıklıklar başlangıçta taşınmaz gibi görünebilir, ancak zaman ve sabırla onlarla savaşabilirsiniz. İşte bu satırları kaldırmak için doğal yollar ararken kesinlikle kullanışlı olacak bazı basit ipuçları.

1. Alın Kırışıklıkları İçin Hindistan Cevizi Yağı




İhtiyacın olacak

Organik hindistancevizi yağı
Ne yapmak zorundasın
Alnınıza birkaç damla hindistancevizi yağı masajı uygulayın ve birkaç dakika boyunca ya da yağ cilt tarafından emilinceye kadar yüzleşin.
Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?
Yatmadan önce her gece bunu yapın.
Bu Neden Çalışıyor?
Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirir ve sağlıklı tutar. Serbest radikal temizleyici aktiviteleri ile bilinen antioksidanları içerir. Bu serbest radikaller ciltte birikir, matlaşır ve kırışıklıkların oluşmasına yol açar. Hindistan cevizi yağı bunları etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve zamanla alın çizgilerini yok eder 



 Alın Kırışıklıkları İçin Narenciye




İhtiyacın olacak

  • Taze limon suyu
  • Pamuk topu
Ne yapmak zorundasın
  1. Pamuğu limon suyuna batırın ve bunu alnınıza uygulayın. Hassas cildiniz varsa, limon suyunu eşit miktarda suyla seyreltin.
  2. Meyve suyunun kurumasını bekleyin. Ardından suyla durulayın.
Limon ve portakal gibi narenciye derisini öğütebilir, gül suyu ile karıştırıp yüzünüze paket olarak uygulayabilirsiniz. Uzun süreli faydalar için diyetinize narenciye de ekleyin.


Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?
Her gün bir kez limon suyu uygulayın.
Bu Neden Çalışıyor?
Portakal ve limon gibi turunçgiller cilt sağlığı için gerekli olan C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Cildin pürüzsüzlüğünü korumak için iyidirler. Narenciye meyvelerinde bulunan flavonoidler, kılcal damarları güçlendirir ve ciltteki kolajen ve elastini koruyarak genç bir görünüm kazandırır.

Alın Kırışıklıkları İçin Masaj




İhtiyacın olacak

Birkaç damla zeytinyağı
Ne yapmak zorundasın
Kırışıklıklar etrafındaki alanı ılık zeytinyağı ile aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle 10 dakika hafifçe masaj yapın. Daha da iyi sonuçlar elde etmek için birkaç damla hindistan cevizi yağı ekleyin.
Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?
Bunu günde bir veya iki kez yapın.
Bu Neden Çalışıyor?
Zeytinyağı, hindistancevizi yağı ile birlikte cildinizi etkili bir şekilde nemlendiren mükemmel bir nemlendiricidir Nazik masaj, yüz dokularına dolaşımını artıracak. Masaj yapmak ayrıca kırışıklıkların altında yatan yüz kaslarınızı gevşetmenize yardımcı olur.




Alın Kırışıklıkları İçin Keten Tohumu Yağı




İhtiyacın olacak

Keten tohumu yağı
Ne yapmak zorundasın
Günde iki ila dört defa bu yağdan bir çorba kaşığı alın.
Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?
Bir iki hafta boyunca devam edin. Alnındaki kaş çatıkları arasında bir fark görmeye başlayacaksınız.
Bu Neden Çalışıyor?
Keten tohumu yağı omega-3 yağ asitleri ve bir dizi antioksidan bakımından zengindir . Yutulduğunda, bunlar cildi yağlar ve dış katmanları kabarır, böylece ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

 Yumurta Beyazlı Aloe Vera Jeli




İhtiyacın olacak

  • 2 yemek kaşığı taze aloe vera jeli
  • 1 yumurta akı
Ne yapmak zorundasın
  1. Yumurta akını ve aloe vera jelini karıştırın ve bu paketi alnınıza uygulayın. Ayrıca yüzünüzün geri kalanına da uygulayabilirsiniz.
  2. 10 ila 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.
Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız?
Bu paketi haftada iki ila üç kez uygulayın.
Bu Neden Çalışıyor?
Hem aloe vera hem de yumurta akı , gençlik vitamini olarak bilinen zengin E vitamini kaynaklarıdır . Aloe vera cildi besler ve esnek tutar. İnce çizgileri azalttığı bilinen malik asit içerir Yumurta beyazında bulunan albümin cildi sıkılaştırır ve tonlandırır.





EmoticonEmoticon