Yağlı Ciltler İçin Çok Kolay Mucize Krem yapımı !

TAMAMEN DOĞAL MALZEMELERLE MUCİZE KREM YAPIMI 

mucize krem
mucize krem


   Yağlı ciltler için mucize krem : Yüzünüzü düzenli olarak nemlendirmek önemlidir, ancak yağlı, akne eğilimli ciltler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yağlı ciltler üzerinde yağ kullanmanın birçok endişesi olsa da, özellikle cildiniz akne eğilimli ise, gerçekten büyük bir fark yaratabilecek bazı seçenekler vardır. Bu sadece doğru içeriklerin seçilmesiyle ilgili - yağlı ciltler için doğru nemlendirici kullanmak gibi. İşte sizde mucize krem yapabilir ve cildinizi 10 yaş gençleştirebilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞAL MASKELER VE CİLT BAKIM ÖNERİLERİ için buraya tıklayınız. Mucize krem yapımı 


  Yüzünüz için mucize krem nemlendiricisini yapalım! Sıcak su tenceresine küçük bir ısıya dayanıklı kap yerleştirerek  başlayın. Kaba bir miktar shea yağı kaseye yarı ölçü jojoba yağı ekleyin. Eriyene kadar karıştırın. Bu ısıtmaya benmari usulü eritme denir.  Shea yağı, A vitamini içeriği nedeniyle cildi besler. İltihabı ortadan kaldırmaya ve kollajen üretimini artırmaya yardımcı olurken nemlendirir.
 Jojoba yağı , jojoba ağacının tohumlarından bir özdür.  Cildinize jojoba yağı uyguladığınızda, cilt yeterince yağ ürettiğini varsayar. Bu, aşırı yağ üretmemeye yardımcı olur,  cildin yağ üretimini dengeler. Ve jojoba yağı komedojenik( gözenekleri tıkamadığı ) olmadığı için, kullanımı güvenlidir. 
Jojoba yağı, yağlı ciltler için bu DIY nemlendirici için harika bir taşıyıcı yağdır. Cildi çok yumuşatır ve iyileştirir. Kırışıklıkları azaltmaya ve hatta enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olabilir. Ayrıca aşırı yağlı birikimi de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
Şimdi shea yağı ve jojoba yağını karıştırdınız, dikkatlice ısıdan arındırınız.
  Tamanu yağını ekleyin ve bir çatal veya küçük bir spatula kullanarak karıştırın. Tamanu yağı polifenollerle yüklüdür ve antimikrobiyal olup, mükemmel bir cilt şifacıdır. Ayrıca ciltteki kahverengi lekeleride yok eder.
  Ardından, uçucu yağları ekleyin. Biberiye esansiyel yağının saçların büyümesine yardımcı olduğu uzun zamandır bilinmektedir, fakat aynı zamanda, cilt hücrelerinin serbest radikallerin ve güneşin yol açtığı hasarlardan korunmasına yardımcı olmasından dolayı yağlı, akne eğilimli ciltler için mükemmel bir bileşendir Aynı zamanda kan akışını iyileştirirken cildi nemlendirir. sivilce doğal tedavi yöntemleri için buraya tıklayınız.
  Nane uçucu yağının büzücü özellikleri vardır. Ayrıca sivilce azaltmaya yardımcı olmak için harika bir ek yağdır. İltihaplı cilt üzerinde sakinleştirici bir etki yapar ve egzama ve sedef hastalığını iyileştirebilir .
    Bu mucize krem ,günde iki kez yumuşak yukarı doğru vuruşlarla uygulayın. İdeal olarak, her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da duştan çıktığınızda, nemi muhafaza etmeniz için uygulayın. Yatmadan önce tekrar uygulayın.
  Nemlendiricinizi serin ve karanlık bir yerde kaplanmış bir kavanozda saklayın ve birkaç ay saklanabilir . Porselen Cildin Sırrı Çözüldü yazısı için buraya tıklayınız.

Yağlı ciltler için mucize krem yapımı özeti
MALZEMELER:

 • 3 yemek kaşığı jojoba yağı
 • 1 yemek kaşığı shea yağı
 • 1 yemek kaşığı tamanu yağı
 • 5 damla biberiye yağı
 • 3 damla nane yağı

Talimatlar:

 1. Küçük, ısıya dayanıklı bir kaseyi sıcak su tenceresinin içine koyun .
 2. Shea yağını ekleyin.
 3. Jojoba yağını ekleyin ve karışım eriyene kadar karıştırın.
 4. Dikkatlice ısıdan çıkarın.
 5. Tamanu yağını ekleyin ve bir çatal veya küçük bir spatula kullanarak karıştırın.
 6. Uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın.
 7. Bitmiş ürünü küçük, kapaklı bir kavanoza aktarın.
 8. Serin ve karanlık bir yerde saklayın ve birkaç ay dayanmalıdır.
  Mucize krem yapımı size gençlik sunacak ve lekelerinizi yok edip sağlıklı bir cilde kavuşturacaktır.

2 yorum

Merhaba, krem tarifinizin başında shea butter yağına yarım ölçü jojoba yağı yazıyor. Özet kısmında ölçülerde tam tersi yazıyor. Hangisi doğru acaba?

Cildiniz yağlı ise jojoba yağı ozetteki gibi kullanın eğer kuru ise shea yağını aynı oranda kullaniniz


EmoticonEmoticon