Göz altı kırışıklarını yok etmek için bilmeniz gereken bütün yöntemler

  GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

göz altı kırışıklıkları
göz altı kırışıklıkları


  Göz altı kırışıklıkları birçok kişinin psikolojisini olumsuz etkiler. Hangi yaşta olursanız olun, ilk ince çizgiyi veya gözünüzün altındaki kırışıklıkların ilk işaretini fark ettiğinizde bir şok olabilir. Bazı çok şanslı insanlar, kırklı yaşlarında veya ellili yaşlarına gelene kadar bu durumla karşılaşmazlar, ama çoğumuz için otuzlu yaşlarımıza ve hatta yirmili yaşlarımıza bile göz altı kırışıklıkları görülmeye başlayabilir.
  Göz altı kırışıklıkları ve “kaz ayakları” hayatın can sıkıcı bir gerçeğidir. Sonuçta, kim hayatlarını gülümsemeden  geçirmek ister ki? Ama bazılarımız diğerlerinden daha erken kırışıklıklara  yatkındır, bazı cilt tipleri diğerlerine göre daha kötü kırışıklıklara neden olur, bu yüzden cildinize bakmak her zaman iyi bir fikirdir.

Göz altı kırışıklıklarına ne sebep olur ?


1. Yaşlanma


2.Sigara içmek


3.Yüz ve mimik hareketleri


4.Güneşe maruz kalmak


5.Yanlış yüz bakımı


6.Beslenme alışkanlıkları


7.Genetik faktörler  1. Göz altı kırışıklığına yaşlanmanın etkisi

  Yaşlanma kaçınılmazdır ve hayatın normal bir parçasıdır. Vücutta yıpranma yaşanır ve yaşlandıkça, belirli hücreleri tamir etme veya üretme yeteneğini kaybederiz. Ayrıca kolajen ve elastin gibi hayati unsurların kaynağını da tüketiyoruz.
  Yaşlandıkça, vücudumuzdaki kollajen ve elastin üretimi genç insanlara göre daha verimli değildir. Sonuç olarak, zamanla cildimizin esnekliğini ve sıkılığını kaybediyoruz ve cildimiz sarkık ve yaşlı görünüyor.
  Bu doğal süreçlerden dolayı göz çevresinde ve göz altında kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildimizin elastikiyetini kaybettiğinde, daha kuru ve daha zayıf ve gevşek ve yaşlı görünmeye başlar.


  2. Göz altı kırışıklığında sigaranın etkisi 


   Çoğu insan sigara içmenin sağlığınız için kötü olduğunu duymaktan bıkmış olabilir, ama yine de söyleyeceğiz, çünkü gerçek şu ki, öyle!
   Dişlerinizi lekelenmesinden ve diş problemlerine neden olmanın dışında, sigara içmek cildinizi çok fazla zarar verir.
  Bir çalışma günde 30 sigara içmenin cildinize 14 yıl kalacağını gösteriyor! Bu bazılarımda henüz kendini göstermese de , 40 yaşa ulaşana kadar bekleyin!
   Sigara içmek kan damarlarınızı  daraltır, böylece kan etkili bir şekilde akamaz. Bu nedenle, kanınızdaki besinler kendini tamir etmek için ihtiyacı olan dokulara ve hücrelere ulaşamaz.
  Sonuç? Cildiniz donuk ve yaşlı görünüyor. Sigara içmek yüzünden, vücudunuzu kendini tamir edemez hale getiriyorsunuz.
   Sigara içtiğinde, nefes alıp verirken ve nefes verirken dudaklarınızı da temizlersiniz. Bu alışkanlık, sonunda insanların “Sigara içen kırışıklıkları” olarak adlandırdıkları şeyi size verecektir.


3. Göz altı kırışıklıklarına yüz ve mimik hareketlerinin etkisi

   Göz kırışıklıkları aynı zamanda kaş çatma, gülme veya şaşkınlıkla da oluşabilir. Sonsuza dek yüz ifadesinden yoksun olmanız gerektiğini söylemiyoruz; ama bu durumda dikkat etmeniz için sizi uyarıyoruz.Bununla birlikte, yüz hareketlerimiz yüzümüzde çizgilerle doğal olarak katkıda bulunur.Yaşlandıkça, kolajen ve elastin kaybediyoruz. Bu yüzden mimiklerimizi kullanırken biraz daha dikkat !!

4. Göz altı kırışıklıklarında güneşe maruz kalmanın etkisi

  Güneşin altında daha fazla zaman geçirirseniz göz altı kırışıklıklarınızın arttığını gözlemleyebilirsiniz.
  Güneşte yürürken gözlerinizi kısmak ortak bir yüz hareketi. Bu otomatik yüz ifadesi, sonunda cildinizin kalıcı bir parçası olacak ince çizgilere ve kırışıklıklara katkıda bulunur.
  Güneş ışığında doğal olarak bulunan UV ışınları da size güneş yanıklarına ve lekelerine neden olur ve gözlerinizin altındaki cildin nemini kaybetmesine ve zarar görmesine neden olur.
  Güneş ışınları göz çevresindeki koyu halkaları kötüleştirir ve sadece gözlerin altında değil tüm yüz için ince çizgilere ve kırışıklıklara yol açar.
  Ünlüler genellikle büyük boy güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapkalar ile fotoğraflandı, sadece paparazzi'den uzaklaşmak için değil, aynı zamanda cildini sert güneşten korumak zorundalar. Sen de yapmalısın!
   Güneşin altında eğlenceyi sınırlayamazsanız, SPF ile güneş kremi ve makyaj uygulamasının yanı sıra, bir eşarp, geniş kenarlı şapka ve güneş gözlüğü takmak cildin güneşten zarar görmesini ve erken yaşlanmayı önlemek için kolay yollardır.

5. Göz altı kırışıklığında yanlış cilt bakımının etkisi

   Cildi iyi nemlendirmek, makyaj yapmayı severseniz, çalışmak için size iyi bir tuval verecektir. Ayrıca cildinizi aşırı kuru ve düzensiz olduğu zamanlara göre daha az duyarlı hale getirecek, bu da mat görüntüden sizi kurtaracaktır. 
Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmak, cildinizin hiç olmadığı kadar daha iyi görünmesini sağlar .
  Kuru, pullu bir cildiniz varsa, kuruluktan kurtulmak için sağlıklı yağlardan zengin kremsi bir nemlendirici kullanın. Yağlı cildiniz varsa, kırılmaları önlemek için su bazlı ürünler için gidin.
  Nemlendirici günlük, ince çizgiler ve kırışıklarla savaşmak için başka bir yoldur. Hatların kalıcı olmasını önlemek için kayıp nemi tekrar doldurmanız gerekir.


6. Göz altı kırışıklıklarında beslenme alışkanlıklarının etkisi

  Yüksek şekerli bir diyet yapmak sana iyi gelmiyor. Tatlı midenizi tatmin etmesine rağmen, cildiniz  bu durumdan zarar görür.
  Yeni kırışmalara katkıda bulunmanın yanı sıra, şeker erken yaşlanmaya da neden olabilir.
  Glikasyondan dolayı cilt dokularına zarar verir ve sizi ince çizgilere ve kırışıklıklara daha yatkın yapar.
  Meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet yemek cildinizi daha iyi hale getirecektir. Somon gibi balıklar da cildinizin sağlığını iyileştirir. Meyve ve sebzelerden gelen vitamin ve mineraller sadece sağlığınızı güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda size içten bir parlaklık kazandıracaktır.

7. Göz altı kırışıklarında genetik faktörlerin etkisi

  Genetik ayrıca cilt bakımı sorunlarımızda da büyük rol oynamaktadır. Çoğu zaman, eğer anne veya büyük babanız vs. sorunlu bir cilde sahipse, sen de olma ihtimali yüksektir.
  DNA'mız, sahip olabileceğimiz sağlık konularını belirlemede büyük rol oynamaktadır. Buna, kırışıklıklarda muaf değildir.Göz altı kırışıkları nasıl giderilir ?

  Göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir sorusuna öncelikle medikal yöntemlerden bahsetmekle başlayalım.
1. Lazer tedavisi
2. Dermal dolgu tedavisi
3. Botox veya Dysport tedavisi
4. Mikrodermabrazyon

1. Göz altı kırışıklıklarında lazer tedavisi

   Göz altındaki kırışıklıkları tedavi etmek için  popüler seçim lazer tedavileridir. Çok ince lazer ışığı cildin katmanlarını derinlemesine dolaşarak vücut tarafından üretilecek kolajen ve elastini harekete geçirir ve cildi onarır.
Yapabileceğiniz birkaç çeşit lazer tedavisi vardır. Bunu yaparken araştırmanızı yapmak ve saygın doktorlara gitmek önemlidir.
  İyileşme süresi uzun olabilir, bu yüzden bunu sağlık hizmeti güvenini de hesaba katmak önemlidir.2. Göz altı kırışıklıklarında dermal dolgu tedavisi

  Dolgu tedavisi gözler altındaki kırışık alanların doldurulması için geçici bir çözümdür. Bir yıl sonra başka bir dolgu almanız gerekebilir, ancak göz altı kırışıklıkları nı düzeltmenin en etkili yollarından biridir.
  Anında sonuç göreceksiniz, bu yüzden bu kırışıklıkların düzeltilmesinde en popüler seçeneklerden biridir.

3. Göz altı kırışıklıklarında botox tedavisi 

  Dysport veya Botox tedavisi ayrıca kırışıklıklarla baş etme konusunda da popüler bir seçimdir. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için uygulanır.
  Sağlık hizmet sunan kişilerle Botox almanın artıları ve eksileri hakkında görüşmeniz önemlidir. Bazıları Botox enjeksiyon bölgesinden başka bir yere yayıldığında yaşamı tehdit eden  refahınızı tehlikeye atabilecek işaretlerin farkında olmak önemlidir. Göz kapakları, görme sorunları, şiddetli kas güçsüzlüğü veya solunum zorluğu çekmesi Botox'un bazı yan etkileridir. Bu belirtilerle karşılaştığınızda profesyonel yardım alın.


4. Göz altı kırışıklıklarında mikrodermebrazyon tedavisi

  Kırışıklıkların tedavisinde invaziv prosedürler yapmak konusunda şüpheniz varsa, bunun yerine mikrodermabrazyon almayı tercih edebilirsiniz. Tıbbi kaplıcalar ve Estetik Klinikleri, ince çizgilere ve kırışıklıklara karşı mikrodermabrazyon tedavisi  sunar.
  Bu tedavi, kırışıklıkların daha derin ve daha yaşlı görünmesini sağlayan ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır.Doku ve cildin hislerini iyileştirmek için cildin kirlerini temizlemek için ince elmas parçacıkları kullanır.

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI İÇİN DOĞAL MASKE TARİFLERİ

  Göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske uygulamaları ile düzenli uygulmalar yaparak paranız cebinizde kalır ve zamanla bu kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Yalnız bu biraz sabır ve emek gerektirir. Medikal yöntemler kadar hızlı bir etki beklemeyin. Ama zamanla medikal etkilerden daha fazla olumlu etkiler görebilirsiniz.

Avokado ile Göz Maskesi Yapımı

  Avokadoda, cilt için iyi olan vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Bu göz maskesi karışımı göz çevresindeki cildi canlandıracak ve kaz ayaklarını, koyu halkaları ve kırışıklıkları önleyecektir.
 1. 1 Adet  avokadoyu ezin.
 2. Yaklaşık 5 damla badem yağı ekleyin.
 3. Kremsi bir baz oluşturana kadar karıştırın ve ezin.
 4. Maskeyi göz çevresindeki kırışmış deriye uygulayın.
 5. Avokadodan en iyi şekilde yararlanmak için 15-30 dakika bekletin.
 6. Soğuk su ile durulayın.


Patates ve Bal Göz Maskesi

    Bu ev yapımı göz maskesi, göz torbaları, kaz ayakları ve göz altındaki kırışıklıkları azaltmak için harika bir yoldur.Sarkmış cildi doğal şekilde sıkılaştırır.
 1. 1 patates rendeleyin.
 2. Bir tatlı kaşığı balla karıştırın.
 3. Macunu iki pamuklu göz maskesinin üzerine yayın.
 4. Göz maskelerini gözlerine koy ve 15-30 dakika bekletin.
 5. Durulayın.

Papatya Çayı Kırışıklık giderici

    Kırışıklıkları azaltmak için bir başka harika yöntem de papatya çayı göz torbalarında bekletmektir.. Papatya şişliği azaltmak için de kullanılır. Ayrıca antioksidan özelliklere de sahiptir.
 1. Sıcak suda biraz papatya çay poşetleri ıslatın.
 2. Soğuk suda durulayın.
 3. Göz alanınızda 15-30 dakika bekletin.
 4. Durulayın.

Gül suyu göz çevresi nemlendirme doğal yöntem

Gül suyu, göz kırışıklıkları için bir başka popüler çözümdür ve kırışıksız bir cilt sağlar.
 1. Gül suyuna bir pamuk topu ıslatın.
 2. Etkilenen bölgelere uygulayın.
 3. En iyi sonuç için günde bir kez yapın.

Göz altı kırışıklıkları nasıl önlenir


    Artık göz kırışıklıkları ile nasıl görüneceğimizi ve doğanın bu doğal seyrinde hiç kimsenin muaf tutulmadığını öğrendik, onların erken görünmesini engellemek için harekete geçmeliyiz.
Bunu yapmanın en iyi yolu genç yaşlara başlamaktır.
   Ama birkaç yıl geç kalmış olsanız bile, umudunuzu kaybetmeyin. Bunları daha uzun süre uzak tutmanın yolları:

Göz çevresi kırışıklıkları için en iyi krem güneş korucu

  UV ışınları doğal olarak meydana gelir ve güneş ışığının olduğu her yerde bulunur. Güneşte bir saniye bile çıkmayan bir vampir olmadıkça, cildinizi güneşten korumak için krem ​​veya losyonları SPF ile uygulamanız gerekir. SPF 15 veya SPF 30 ile infüze edilen bir göz kreminin alınması, sert güneş ışığından dolayı göz altı kırışıklığın gerçekleşmeyeceğinden emin olunabilir!

Göz çevresi kırışıklığını önlemek için güneş gözlüğü

   Yazının başında bundan bahsettiğimizi hatırlıyor musun? Direk ışık, gözlerinizi otomatik olarak  tekrarlayan gözlerin kısılmasını sağlar, göz kırışıklıkları gelişme riskini artırırsınız.
Güneş gözlüğü sadece şık görünmekle kalmayacak, aynı zamanda gözlerinizi parlak ışıklardan koruyacaktır.
Vizyonunuzu ve gözlerinizin etrafındaki deriyi korumak için UV korumalı gözlükler alın.

Yeterince Nemlendirin

   Gece ve gündüz koruma ve onarım  sunan birçok göz altı kremi vardır. Kendi araştırmalarınızı yapın ve gözünüzün etrafındaki cildin sağlıklı ve iyi nemli tutulması için en iyi kaliteyi sunan ürünleri arayın.
  Gündüz kremleri genellikle bir gün sürecek SPF ve nemlendiriciler ile  ve göz makyajı için iyi bir astar olarak kullanılır. Hyaluronik asit ve diğer aktif maddeleri olan ürünler seçin.
  Gece kremleri, göz çevresindeki cildi onarmayı ve korumayı amaçlayan vitaminler, mineraller ve diğer besinlerle doludur. Gece göz bakımınızı yaparken gece kremini yumuşatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Cildinize Sağlıklı Bir Diyet Canlılığı Yansıtıyor


  Doğa, yaşamı desteklemek için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi bize sağlamıştır. Gıda sadece açlığımızı doyurmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığımızı güçlendirecek ve hastalıklarla mücadele etmeye de yardımcı olacaktır.
   Vücudunuzun kollajen üretmesine ve kırışıklıkların oluşmasını engellemesine yardımcı olmak için C vitamini kullanın. Papaya, guava, portakal, kivi ve greyfurt almak vücudunuzun C vitamini tedarikini artırmanıza yardımcı olacaktır. Bu antioksidan sadece cildiniz için değil aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirmeye yardımcı olur.
  Havuçlar cildinizi canlı ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olan beta-karotende yüksektir. Brokoli, E ve C vitaminleri açısından zengin olan bir başka süper besindir. Kollajen üretmeye yardımcı olur ve güneşten gelen UV hasarından korunmaya yardımcı olur.
   Kabak çekirdeği de kollajeni korumak için iyidir ve cildin yenilenmesinde yardımcı olur. Ayrıca, E vitamini açısından zengin olan bademleri de yiyebilirsiniz.
   Sağlıklı yağlar ve omega 3 yağları dozunuzu almak için bol miktarda balık yiyin. Bu besinler güneş hasarlarına karşı korunmanıza yardımcı olur ve cildinize parlaklık verir.
   Hücrelerinizi dolgun ve sağlıklı tutmak için bol su içirin. Toksinleri vücudunuzdan temizlemenize ve cildinizi nemlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca günlük su alımınıza eklenecek su açısından zengin olan salatalık ve meyvelerde de atıştırmalık yapabilirsiniz.
   Cildimize dikkat etmemiz ve daha uzun süre sağlıklı kalması kesinlikle önemlidir.
Artık, göz kırışıklıkları kaçınılmazdır ancak düzeltmeye, önlemeye ve geciktirmeye yardımcı olmak için birçok cephaneliğe sahibiz.
   Harika görünen bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir, sadece bunlara dikkat etmek gerekir. . Proaktif olun ve günlük alışkanlıklarınıza dikkat edin.

   Göz altı morlukları ile ilgili göz altı morlukları nasıl geçer yazımızı okuyabilirsiniz.
   göz altı morlukları ve çukurları gideren maske ve göz altı kırışıklıkları için maske şems aslan tarifleri için yazılarımızı okuyabilirsiniz. Göz altı kırışıkları yazımızı beğendiyseniz facebook da beğenip paylaşabilirsiniz.EmoticonEmoticon