Doğal cilt bakımı için bunlara dikkat edin!!


 DOĞAL CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

doğal cilt bakımı
doğal cilt bakımı Çoğu insan bunu fark etmese de, en sevdiği cilt bakım ürünü zararlı bileşenlerin, toksinlerin ve kimyasalların içeriği olabilir.. Ben buna “güzelliğin gerçek bedeli ” diyorum. Gerçek olan, satın alınmış, ticari olarak üretilen güzellik ürünlerinin çoğunluğu, cildin gözeneklerinden kolayca emilebilen yapay renkler, kokular, koruyucular ve stabilizatörler ile doludur. Uzun vadeli olumsuz sağlık etkileri. 


  Güzellik ürünlerinde bulunan kimyasallar, tüm yaşam döngüleri boyunca, tüketiciler tarafından üretildikleri ve kullanıldıklarından, cilde ciddi şekilde zarar verebilir.


   Peki bu güzellik rutininiz için ne anlama geliyor? İyi haber şu ki, cildinizi ve hatta saçlarınızı, dişlerinizi veya tırnaklarınızı bakımlı yapmak için hala bol miktarda doğal yol var - pahalı ve zararlı ticari ürünler almaya gerek kalmadan elinizden gelenin en iyisini yapın. Tüm dünyada kadınlar yüzlerce yıldır doğal cilt bakım ürünleri kullanıyor ve bunun için olması gereken en güzel cilde sahipler!
Çoğu Güzellik Ürününün Gizli Toksisitesi

   Ne yazık ki, bugün her gün kullandığımız kitlesel üretilen ürünlerin - kişisel güzellik bakımı, ev temizliği veya plastik gibi gıdalar gibi şeyleri saklamak gibi - iyiden daha fazla zarara neden olabilen sonsuz sentetik içeriklerle yüklü olduğu bir gerçektir.
  Cilt bakım ürünleri satın almak, günümüzde pek çok farklı seçenek ve her yüz yıkama, losyon ve fırçalama paketi üzerinde sonsuz, telaffuz edilmesi zor madde listesi ile zor olabilir. Ticari olarak satılan ürünlerin cildinize tam olarak girmesini ve ciddi sorunlara yol açabileceğini bilmek, ürünlerinize neyin eklendiğine ve cildinizin nasıl tepki verdiğine gerçekten dikkat etmek önemlidir.


  Mağazada satılan cilt bakım ürünleri, hormonal problemlerden, düzensiz dönemlerden ve kısırlıktan alerjilere ve hatta kansere kadar her türlü konuya bağlı toksik bileşenler ve kimyasal içerir.


  Bir çok ürün hormon bozucu maddeler içerdiğinden, yapay cilt bakım ürünlerinden oluşan toksin maruziyetinin en önemli sonuçlarından biri,hormon dengesizlikleridir . Ticari ürünler içinde bulunan bu harici veya ekzojen hormonlar, vücutta üretilen ve vücudun içindeki hormonları etkileyebilen maddelerdir. Bunlar, endokrin sistemini olumsuz yönde etkileyen sentetik, patentli hormonları içerir ve kadınlarda menstruasyon döngüsünü, doğurganlığı ve hatta hormon düzeylerini etkileyebilir.

• Mağazada satılan cilt bakımı içerikli etiketlerin çoğu düpedüz korkutucu olabilir! Ürünlerinizde binlerce kimyasal madde vardır. genellikle doğrudan vücudunuza emilirler. 

• Temizleyiciler, losyonlar  dahil olmak üzere cilt bakımı ve güzellik ürünlerinin çoğunluğu, temelleri olarak inorganik bileşikler ve petrol bazlı jeller kullanır. Mineral yağlar bitkilerden doğal olarak toplanmaz. Bir madde kimyasallarla yapıldığında, aslında gözeneklerinizi tıkar. Cildiniz toksinleri atmak için doğal yeteneğini kaybeder, bu da artan akne ve yaşlanma belirtilerine yol açar.

• Mağazada satılan yıkar, kese ve losyonlarda kullanılan bazı zararlı kimyasallar arasında tehlikeli parabenler (koruma amaçlı kullanılır), sentetik renkler (petrol veya kömür katranı kaynaklarından elde edilen), koku (alerjiler ve solunum sıkıntısı ile ilişkili) bulunur. tolüen (ayrıca boyayı çözmek için kullanılır) ve Sodyum Sulfate veya SLS (böbrek ve solunum yollarına neden olabilir). Ve bunlar sadece ağır kimyasal malzemelerin birkaçı! Görünüşte basit bir şampuanın size gerçekten zarar verebilmesidir bu . Eğer bu ürünleri kullanmanın amacı güzel görünmek ve hissetmekse, açıkçası bu büyük bir problemdir.

• Vücudunuza kimyasal madde koymak cildinizin doğal iyileşme süreçlerini sınırlandıracaktır. Vücudunuzun bağışıklık sistemi, gözünüzün sağlığı ve solunum sisteminiz sağlıksız kimyasallar ve katkı maddeleri ile zarar görebilir.Ayrıca, bu kimyasalların birçoğu, kırmızı, kuru, lapa lamasına cilde yol açan, cilt tahriş edicidir.

• Ayrıca, kendi ev yapımı fırça ve losyonlarınızı yapmak için çevre için daha iyidir. Petrol bazlı yağlar sürdürülemez fosil yakıttan yapılmaktadır. Ayrıca, plastik ambalaj büyük bir atıktır; Birçoğu müşterileri tarafından geri dönüştürülmeyen, daha sonra atılması gereken plastik kavanozları ve şişeleri düşünün.
Doğal Cilt Bakımı için 6 En İyi İçerik

   Artık her zamankinden daha fazla doğal cilt bakım ürünü var .. Bu şekilde düzenli olarak doğal ürünler kullandığınızda, cildinizi güzelleştirmenin yanı sıra, antioksidanları da emer, cildinizin UV direncini artırır ve bağışıklık sisteminizi de uyarırsınız.

Bu 6 doğal cilt bakım ürününü deneyerek güzellik rutininizi yapmaya başlayın:


1. Hindistan Cevizi Yağı      Hindistan cevizi yağının cilt faydaları arasında en çok kullanılan deri (ve gıda) içeriklerinden biri şunlardır: altta yatan epidermal dokunun güçlendirilmesi, ölü cilt hücrelerinin çıkarılması, bizi güneş yanıklarından koruyan ve antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antioksidan özellikleri içeren.Araştırma, hindistan cevizi yağının, epidermal bariyer fonksiyonundaki bozukluklar ve atopik dermatit (AD) dahil olmak üzere kutanöz inflamasyon ile karakterize kronik cilt hastalıklarıyla savaşacak kadar güçlü olduğunu göstermektedir.


     Temizlemek, nemlendirmek, makyajı kaldırmak, yaraları veya yaraları daha hızlı iyileştirmek ve jilet yanmasını önlemek için hem cildinize hem de saçınıza hindistan cevizi yağı kullanın. İçinde kullanılan hindistan cevizi yağı da görünüşünüz için faydalıdır. Antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, ayrıca bağırsaklarınızı beslemeye ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olan sağlıklı yağlar içerir.


Sağlıklı cilt, vücudunuzdaki diğer organlar gibidir: Hücrelere sürekli olarak oksijen ve besin maddelerine ihtiyaç duyar ve toksinlerin yıkanması gerekir.Bu nedenle, optimum cilt sağlığı için hormonal ve sindirim işlevine yardımcı olan hindistan cevizi yağı çok önemlidir.


2. Çay Ağacı Yağı  Çay ağacı ( Melaleuca alternifolia ) Avustralya'da yüzlerce yıldır ciltte çizilme, kızarıklık ve iltihaplanmalarla mücadele etmek için kullanılmıştır. Birçok kişi asit gibi tipik akne tedavisi maddelerine sert tepki verirken, çay ağacı yağı genellikle iyi tolere edilir ve bir taşıyıcı yağ ile kombine edildiğinde ve doğrudan cilde uygulandığında  yan etkileri yoktur.. Çay ağacı yağı,doğal bir anti-enflamatuar, anti-bakteriyel, antimikrobiyal ve anti-fungal olarak çalışır .


   Çay ağacının uçucu yağları, neredeyse tamamı Avustralya'ya özgü olan yaklaşık 230 farklı bitki türünden elde edilir. Zararlı bakterileri azaltma yeteneğinden sorumludur. Bu yüzden çay ağacı yağı sivilce için en iyi ev ilaçlarının önemli bir parçasıdır. Kendi kremlerinizi yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
3. Elma Elma Sirkesi   Son derece çok yönlü ve ucuz bir doğal cilt bakım ürünü olan elma sirkesi faydaları arasında patojenlerin (bakteri gibi) öldürülmesi, bağırsak sorunlarının neden olduğu cilt sorunlarının giderilmesi, cildin temizlenmesi ve aknenin durdurulmasına yardım edilmesi ve ayrıca antifungal özellikler sağlanması yer alır. Cilt problemleri için ACV kullanımı, “modern tıbbın babası” olarak kabul edilen Hipokratlara (M.Ö. 460-377) ve ülserlerin temizliği ve cilt yaralarının tedavisi için anti-fungal ACV ve ham balın kullanımına inanan bir şekilde devam eder. .


   Aynı zamanda, yüksek oranda yararlı asetik asit ve potasyum ve magnezyum gibi belirli vitaminleri içerir, bu da içsel olarak tüketildiğinde detoksifiye edici bir madde yapar, çünkü karaciğer fonksiyonunu arttırır ve bağırsaktaki bakterileri dengelemeye yardımcı olur.


4. Ham Bal   Ham bal, besinlerin, enzimlerin, vitaminlerin ve cildi güçlendirici asitlerin en iyi doğal kaynaklarından biridir. Ham balın faydaları arasında kuruluğun azaltılması, nemlendirici özellikler sağlanması, antiseptik özelliklerin bulunması, yaraların iyileştirilmesinin teşvik edilmesi, alerji veya döküntülerle mücadele edilmesi ve yara izlerinin azaltılmasına yardımcı olunması sayılabilir. Ham bal, marketlerde bulunan ballardan farklı olarak, ısıtılmamış, işlenmemiş ve pastörize edilmez. Bu nedenle, tüm besin maddelerini işlemeyle yok edilmedikleri gibi sağlam tutabiliyor.

  Bir antimikrobiyal bal, özellikle yara ve yanıklar için bir pansuman olarak uygundur . Ayrıca, bakteriyel enfeksiyonlar, kepek, bebek bezi dermatit, sedef hastalığı ve daha fazlasını iyileştirmek için kullanılan tedavilere dahil edilmiştir.

  Bal, aynı zamanda, bir sivilce tedavisi olarak mükemmel bir ev yapımı doğal cilt bakım ürünü yapar çünkü hassas veya karışık cilt tiplerinde bile yüz temizleyicilerinde kullanılabilir. Yarım çay kaşığı alın, eller arasında ısıtın ve yüzünüze yavaşça sürün, 10 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın ve kurulayın. Bal ile yapılan bakımlar için bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
5. Deniz Tuzu   Deniz tuzu, ürettiği deniz suyundan emdiği magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum gibi tonlarca mineral ve besinle birlikte gelir. Bu minerallerin çoğu cilt hücrelerimizdeki ve vücutlarımızda bulunanlarla aynıdır, bu da gerçek deniz tuzunun cildin dengesini, korunmasını ve onarılmasını sağlamasının nedenidir.

  Hindistan cevizi yağı, lavanta esansiyel yağı ve ham bal gibi diğer cilt artırıcı malzemelerle ev yapımı yüz maskeleri, tonerler için  Himalaya veya  deniz tuzları kullanın. 

Tuz, cildin yatıştırılması ve sakinleştirilmesi için antiinflamatuar özellikler içerir, ölü deri hücrelerini ve tahrişini giderir, yağ üretimini dengeler ve cildin nem seviyelerini muhafaza etmesine yardımcı olur.

  İki çay kaşığı deniz tuzu ile dört çay kaşığı ham bal karıştırın, sonra kendi cildinizi temizleyin, sonra cildinize sürüp, nazikçe ovalayın, 15 dakika bekletin ve durulayın. Himalaya tuzu faydaları ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız.


6. Avokado   Ultra-nemlendirici bir yağlı meyve olan avokadoların faydaları , cilde nüfuz edebilen A, D ve E vitaminlerini içerir. Güneş yanığı cildi yatıştırmaya yardımcı olur, kolajen üretimini hızlandırabilir ve yaşlılık lekelerini tedavi edebilir. 

  Aynı zamanda topikal olarak uygulandığında cildin iltihaplanmasını azaltmak için de çalışır ve yenildiğinde de aynı şeyi yapabilir. Ev yapımı Avokado Yüz Maskesini , uçucu yağlar, bal veya taşıyıcı yağ ile bir araya getirerek taze bir avokado ile nemlendirin ve cildin nemli olmasını sağlayın.Doğal cilt bakım maske tarifleri için buraya tıklayabilirsiniz.


EmoticonEmoticon