Temiz, pürüzsüz bir cilt için bal ile cildi temizleme yöntemBAL İLE CİLDİ TEMİZLEMENİN FAYDALARI

yüze bal sürmek
yüze bal sürmek

Ham bal (ayrıca pastörize edilmemiş bal olarak da bilinir) yüz temizleyicinize nazik ve ekonomik bir alternatif sunar.

·   Bal, cilt derisini soymadan kirleri nazikçe temizler .

        Cildimizi koruyan cildin kendi kendine ürettiği yağlar vardır.Köpüren temizleyiciler ve sabunlar sıklıkla bu koruyucu yağların yok olmasına sebep olur.  

·   Saf balın doğal antibakteriyel ve probiyotik özellikleri,cildi mikroorganizmalardan koruyarak sivilceleri önler.


·    Ayrıca doğal bal geniş gözeneklerin kaybolmasını ve cildi sıkılaştırmaya yardım eder.·   Tüm cilt tiplerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.. Yağlı cildi dengeler ve kuru cildi nemlendirir .

·   Köpüren temizleyicilerin aksine, bal, cildi tahriş ve kuruluğa neden olan cildin derisini soymaz. Ayrıca, köpük temizleyiciler genellikle cilt için çok alkalidir ve derileri doğal olarak asidik pH'ı dengesizleştirir.


·   Mağazada satılan temizleyicilerden daha uygun ve uzun ömürlüdür..


Cildi bal ile nasıl temizlersiniz ?

1.   Doğal yani organik bal kullanmalısınız.

2.   Öncelikle makyajınızı temizleyin. Daha sonra bal ile yüzünüze masaj yapıp biraz bekletin. Yüzünüzde kalan görünmeyen makyaj artıklarını bal yok eder ve cildi antibakteriyal özelliği ile korur. Aynı zamanda cildinizin kısa sürede canlı ve muhteşem göründüğünü göreceksiniz.

3.   Yüz hafif nemli iken parmağınıza bir çay kaşığı bal alıp cildinizin her yerine hafif masaj yaparak sürün.  Ilık suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın. Zamanınız varsa cildinize sürdüğünüz balı 10 dk kadar bekletin. Cildinizdeki değişim sizi çok mutlu edecek. Bu uygulamayı sabah kalkınca ve gece yatmadan önce uygulayın. Böylece çok daha etkili olacaktır.


4. En iyi sonuç için yüzünüzü tonikleyin. Eğer doğal bir tonik tarifi istiyorsanız size çok iyi bir tarifim var. Bir püskürtme şişesine yarı oranda su ve yarı oranda elma sirkesi koyun. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildi kurulayın ve bu sudan yüzünüze püskürterek uygulayın. Size en etkili ve doğal tonik tarifi sunduk. Kimyasallar cilde zarar verir ve cebimizi yakar. Doğal ve çok basit bu tonik aynı zamanda cilt sorunlarınızı da azaltacak. Cilt lekeleri,sivilce,mat görünüm,kaşıntı sorunlarınız zamanla ortadan kalkacaktır. 

Bu Yazılarda İlginizi çekebilir:

EVDE KENDI CILT BAKIMI ÜRÜNLERINIZI HAZIRLAMAK ISTIYORSANIZ BUNLAR TAM SIZE GÖRE!!
GÖZ ALTI MORLUĞU NASIL GEÇER ?BEBEK PUDRASI VE GÜL SUYU MASKESI - PIŞIK KREMI MASKESI NASIL YAPILIR?

EmoticonEmoticon