Kore kozmetik ürünleri ve Korelilerin denenmiş güzellik sırlarıKORE KOZMETİK VE KORE CİLT BAKIMI MUTLAKA DENEYİN !!

kore kozmetik
kore kozmetik  Kore kozmetik ve korelilerin güzellik sırlarını artık hemen hemen herkes merak ediyordur. Koreliler muhteşem bir cilde sahip ve oldukça genç gösterirler. Hiç bunların nedenini merak ettiniz mi ?  İşte korelilerin güzellik sırlarını sizler için sıraladık. Sizde bu uygulamaları bu şekilde uygulayıp,anında cildinizdeki farkı gözlemleyebilirsiniz. Şimdi adım adım bu sırların detaylarını ortaya dökmeye başlayalım..1. Makyajla asla yatmazlar !!


   Koreliler çok fazla makyaj yaptıkları halde neden ciltleri hala bebek gibi sorusunun cevabını vermiş oluyoruz aslında. Evet sizde yatmadan önce kesinlikle üşenmeyin ve hemen makyajınızı temizleyin. Bu çok basit fakat etkili ilk adımdır. Makyaj temizleme mendillerini pratik olarak bu amaçla kullanabilirsiniz. Yada makyaj temizleme yağlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Korelilerin kullandığı en iyi sonuç aldığı makyaj temizleme ürünü MISSHA nin Green Tea Lip,eye Make up Remover dir. Bu temizleyiciyi pamuk yardımıyla makyajınızı kolayca temizlemek için kullanabilirsiniz. Kore kozmetikler gerçekten çok başarılı ürünlerdir.


2. Yüzünüzü derinlemesine ve doğru ürünle temizlerler !!


  Sabah kalktığımızda veya gece yatarken yüzlerimizi yıkamaya o kadar üşeniriz ki.. Aslında yapılması gereken en önemli bakımlardan birisi de yüzü derinlemesine temizlemektir. Tüm makyaj artıklarını ciltten uzaklaştırdıktan sonra çok iyi sonuç aldığınız su bazlı yüz temizleyicisi ile yüzünüzü derinlemesine temizleyin. Bu adımı sabah ve akşam olmak üzere kesinlikle uygulayın ve bir kaç gün içerisinde cildinizdeki ölü derinin atıldığını ve arınmış cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.3. Peeling canlı ve parlak cildin anahtarı !!


   Peeling cildinize ışıltı kazandıran en önemli kore cilt bakımlarından biridir. Fakat peeling her gün yapılması sakıncalıdır. Haftada iki kez peeling yapmak gerçekten etkili sonuçlar verir. Hem peeling için yüklü miktarlarda para harcamaya gerek yoktur. Bir miktar mısır ununu ve bir miktar nemlendirici kremi bir kasenin içerisinde karıştırın ve yüzünüzü bu karışımla ovalayın. Sonuçlarına inanamayacaksınız. Cildiniz ışıl ışıl ve hatta leke varsa bu tür sorunlarda da azalma olduğuna şahitlik edeceksiniz.


4. Tonik geniş gözeneklerin düşmanı !!


  Cildinizi derinlemesine temizlediniz ve gözenekleriniz açılıp cildiniz hava almaya başladı. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir konu var o da geniş gözenekler.. Bu gözeneklerin sıkılaşması ve bu gözeneklerin içerisine kir birikmemesi için tonik uygulamanız gerekir. Cilt bakımı bir bütündür. Ve zincirin halkaları gibidir. Bir adımı atladığınızda her şey tam anlamıyla istediğimiz gibi olmaz. Mükemmeli arıyorsanız bu adımları düzenli uygulamalısınız. Tonikler içinde yüklü miktarlar ödemenize gerek yoktur. En güçlü doğal tonikler arasında elma sirkesi ve gül suyu gelir. Bir fıs fıslı şişeye yarı oranda su yarı oranda elma sirkesi koyar ve yüzü temizledikten sonra veya peelingden sonra bu şişeyi yüzünüze püskürtün. Yada gül suyu kullanmak isterseniz yine böyle bir şişeye sadece gül suyu koyup tonik olarak kullanabilirsiniz. İkisi de çok iyi sonuçlar vermektedir.Kore cilt bakımları arasında tonik çok önemlidir.5. Serumlar ışıltı kazandırır!!


  Evet şimdi cildi temizleyip gözeneklerimiz için tonik uyguladıktan sonra sıra geldi cildi nemlendirmeye. Bu aşamada öncelikle menlendirici kullanmadan önce serum kullanmanız cildinizi daha genç ve bakımlı görünmesine olanak sağlar. Bunun için cildinize uygun doğal yağları da serum olarak kullanabilirsiniz. Tatlı badem yağı,hindistan cevizi yağı,jojoba yağı gibi doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Avuç içinize bir kaç damla serum damlatıp yüzünüze masaj yaparak uygularsanız çok iyi sonuçlar elde edersiniz.6. Göz çevresi ayrı bir itina ister !!


  Kesinlikle göz çevresi için herhangi bir nemlendirici kullanmayın. Göz çevresi çok hassas ve ince deriye sahiptir. En erken yaşlanma belirtilerinin görüldüğü bölgedir. Bu bölgeye sadece göz çevresi için hazırlanmış kremleri dikkatlice ve hassas bir şekilde uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece kırışıklık oluşumunu önleyerek daha genç gözlere sahip olabilirsiniz.


7. Cildiniz neme doymalı!!


  Cildin yaşlanmasının en büyük sebeplerinden birisi de nem oranının zamanla azalmasıdır. Cildi temizledikten sonra mutlaka ama mutlaka cilt tipine uygun nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Her nemlendirici her cilt tipine uygun olmayabilir. Bu yüzden cilt tipinizi öğrenip ona uygun nemlendiriciler kullanmanızda fayda var. Yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı,kuru bir cilde sahipseniz yağ bazlı nemlendiriciler kullanmanız gerekir. 8. Maskeleri de unutmamak gerekir!!


   Haftada bir iki kez maske uygulamak cildi inanılmaz rahatlatır. Ve kolejen üretimini artırarak yeni hücre oluşmasını sağlar. Bu yüzden arada bir maske uygulamayı ihmal etmeyin. Size tavsiye edebileceğim en iyi maskelerden bir tanesi yoğurt ve maya maskesidir. Bir miktar yoğurt ve bir miktar yaş mayayı iyice karıştırıp göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın ve 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Yüzünüzdeki değişime gerçekten çok şaşıracaksınız. Kore kozmetik ürünlerinden kullanmak isterseniz en iyi maskeleri kağıt maskeleridir. 

BU KONULAR DA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR.


ALOE VERA FAYDALARI VE CILT BAKIMINDAKI MÜTHIŞ ETKISI
ŞEMS ARSLANDAN GÖZ ALTI MORLUK VE ÇUKURLAŞMALAR IÇIN BAKIM PEDI TARIFIkore kozmetik,ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon