Gözenek sıkılaştırıcı aktif karbon

GÖZENEK SIKILAŞTIRICI AKTİF KARBON MASKESİ

aktif karbon
aktif karbon  Gözenek sıkılaştırıcı aktif karbon kozmetik alanda yeni yeni popülerleşen bir konudur. Peki aktif karbon nedir ? Karbon maskesinin ne gibi faydaları var ? Bu konu hakkındaki tüm detayları merak ediyorsanız bu yazı tam size göre...Aktif karbon nedir ?

  Aktif karbon veya diğer adıyla aktif kömür boşluklu ve köpüren bir yapıya sahiptir. Bu yapısı aktif karbona süper emicilik özelliği kazandırmış ve cildi derinlemesine temizleme özelliği kazandırmıştır. Aktif karbondan elde edilen karbon maskesi, siyah nokta,akne,geniş gözenekler,sivilce,cilt sıkılaştırma vs birçok cilt sorununu ortadan kaldırarak harika cilt bakım imkanı sunuyor. Rengi siyah olan bu maske günümüzde çok ilgi çekmeye başlamış ve kullanan birçok kişi tarafından çok iyi sonuçlar elde edilmiştir.

Karbon maskesi yapımı 

  Şimdi size evde kolayca hazırlayabileceğiniz muhteşem bir aktif karbon maskesi tarifi vereceğiz. Öncelikle internetten ,eczaneden veya aktarlardan 2 adet aktif kömür tozu tableti alın. Bir miktarda bentonit kili yarım çay kaşığı uygundur. Yoğun bir kıvam olacak şekilde su ilave edin. Tüm malzemeleri karıştırıp macun kıvamında bir maske elde edin. 

  Kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölümünde alerji testi yapın. Eğer sürülen bölge kızarık veya hassasiyet oluşturuyorsa bu ürüne karşı alerjiniz olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ürünü kullanmanız tavsiye edilmez. Fakat her hangi bir alerji sorunu yoksa maskeyi uygulamaya başlayabiliriz. 

 Uygulama öncesi mutlaka cildi güzelce temizleyin. Bu şekilde maske cilde daha çok ve daha hızlı etki etmektedir. Cildi temizledikten sonra maskeyi göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. Maske kuruyana kadar yaklaşık 20-30 dk bekleyiniz ve yüzünüzü durulayın. Daha sonra nemlendiricinizi uygulayın.Hazır karbon maskesi 

  Eğer üşengeç bir yapınız varsa evde yapmak yerine hazır karbon maskeleri alabilirsiniz. Bunların kullanımı daha pratiktir. Birçok markanın aktif karbon maskesi mevcuttur. Fiyatları 25 TL den başlayıp 150 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Aktif karbon maskesi ne işe yarar ?

  Aktif karbon maskesinin yararları

  1. Muhteşem bir gözenek sıkılaştırıcıdır.
  2. Siyah noktalara karşı en iyi sonuç veren maskelerdendir.
  3. Cildi derinlemesine temizleyerek ölü hücrelerden arındırır.
  4. Aşırı yağlı ciltler için çok uygundur.
  5. Cilt ferahlar ve temizlik hissi yaşatır.
  6. Cildin hava aldığını hissedersiniz.
  7. Sivilcelere karşı çok etkilidir.Aktif karbon kullananlar 

  Aktif kömür veya diğer adıyla aktif karbon maskesi kullananlar, gözeneklerinin sıkılaştığını ve küçüldüğünü,özellikle yağlı ciltler üründen çok memnun kaldıklarını,cildine uygular uygulamaz anında ciltlerinin hava almaya başladığını ifade etmişlerdir. Aktif karbon kullandıysanız sizde sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon