Dermapen nedir ? Dermapen kimlere uygulanmaz ?

DERMAPEN NEDİR ? DERMAPEN KİMLERE UYGULANIR ?

dermapen nedir
dermapen nedir Dermapen nedir ?


  Dermapen nedir ? ciltteki büyük gözenekler,kırışıklıklar ve mat cilt görünümünü yok etmek için,ultra ince mikro iğnelerin hızla sorunlu cilde girip çıkmasıyla uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Dermapen bazı ülkelerde en iyi cilt gençleştirme yöntemi seçildi. Cilde uygulandığında daha sağlıklı,parlak ve canlı görünüm kazandırdığından gençleştirme uygulamalarından biri sayılıyor.


Dermapen nasıl uygulanır ?


 Dermapen uygulanmadan önce cilt makyaj ve kirlerden arındırılır. Daha sonrasında cilt dezenfekte edilir. Aynı zamanda dermapen uygulamasında hyalörinik asit kullanılabiliyor. Cilde girip çıkan iğneler sonucunda bu şekilde cildin iyileşme sistemi uyarılıyor ve o bölgede kolejen üretimi başlıyor. Böylece o bölge yeni hücreler oluşturarak cildin gençleşmesini sağlıyor.İşlem süresi yaklaşık olarak 30-50 dk arası sürüyor. Bazı durumlarda lokal aneztezi kremleri de kullanılabiliyor.


NOT : 

DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDILENLER EN DETAYLI ANLATIM !(TIKLAYIN)
Dermapen kimlere uygulanır ?  1.   Tüm cilt tipleri için uygundur.
  2.   Kırışıklık sorunu olanlar
  3.   Cilt sorunları yaşayanlar
  4.   Leke sorunu olanlar
  5.   Mat ve canlılığını yitirmiş ciltler
  6.   Geniş gözenekli ciltler
  7. Dövme silme işlemi sonrası oluşan yanıklarda
  8. Saç dökülmesi yaşayan kişilerde kullanılabilir.

 Dermapen zararları var mıdır ?


  Dermapenin zararı yok denecek kadar azdır. Sadece uygulanma hemen sonrasında cilt kızarabilir ve hassasiyet oluşabilir. Ciltte yanma hissi ve gerilme görülebilir.  Ama gün için de kısa zamanda bu etkiler kaybolur. Dermapen nedir ? uygulamadan önce detaylı araştırılması tavsiye edilir. Dermapen sonrası soyulma olabilir fakat bu geçicidir. Eğer dermapen sonrası güneş kremi kullanılmazsa dermapen sonrası leke oluşabilir.


Dermapen sonrası ne yapılmalı ?

  Dermapen sonrası banyo için 24 saat bekledikten sonra yapılmalıdır. Dermapen sonrası makyaj için iyileşme sürecinden sonra yapılması tavsiye edilir. Dermapen sonrası kabuklanma olabilir uzmanınızın önerdiği kremleri kullanmanız önerilir. Dermapen sonrası kabuklanma için buraya tıklayınız.

Dermapen hangi bölgelere uygulanabilir ?


  Dermapen Göz çevresi,yüz,çatlak tedavisi,saç dökülmesi için saç diplerine,ciltte leke ve sorunlu olan bölgelerde uygulanabilir. Uygulama bölgeleri ve alanları değişiklik gösterebilir. Boyun, kol iç kısımları gibi hassas bölgelerde de kullanılabilir. Dermapen nedir ? yazımız hakkındaki yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.EmoticonEmoticon