Nemlendirici krem kullanırken dikkat !!

 NEMLENDİRİCİ KREM KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

nemlendirici krem
nemlendirici krem


    Cilt bakımında nemlendirici krem adımı en önemli adımlardan biridir. Cilt bakımının olmazsa olmazları arasında bulunan nemlendirici kullanımı cilt sağlığımız ve cilt bakımımız için can kurtarıcı rolünü oynar. Zamanla cilt yaşlanmaya başlar ve nem oranı düşer. Cilt kendi kendini onaramaz,yeni hücreler oluşturamaz ve kırışmaya başlar. Çok sinsi bir şekilde başlar bu süreç. Öncelikle cilt matlaşır,ölü deriler ,siyah noktalar artar ve nem oranı düşmeye başlar. Daha sonra ince kırışıklıklar ortaya çıkar ve bu kırışıklıklar zamanla daha da derinleşmeye başlar. Eğer cilt bakımını düzenli ve doğru yaparsak yaşlanma belirtileri en aza iner ve yaşlanma belirtileri uzar.

    İşte en önemli adımlardan birisi olan nemlendirici krem kullanma bu süreci geciktirecek potansiyele sahiptir. Ama doğru nemlendirici kullanmak bu süreci uzatabildiği gibi yanlış nemlendirici kullanmak da tam tersi etkiler yaratabilir. Peki siz cildinize doğru nemlendirici kullandığınızı düşünüyor musunuz ? Bunun cevabını bilmiyorsanız , cevabı çok basit. Cildinizde oluşan sinyallere dikkat ederseniz yanlış nemlendirici kullandığınızı kolaylıkla fark edebilirsiniz. Şimdi bu sinyalleri gösteren belirtilere bir göz atalım.  YANLIŞ NEMLENDİRİCİ KREM KULLANDIĞINIZI GÖSTEREN BELİRTİLER  Yanlış nemlendirici krem kullanımında yağlı görünüm ve ciltte pütürler oluşabilir


   Eğer nemlendiricinizi kullandığınız zaman zamanla cildinizde aşırı yağlanma ve bu yağlanmadan kaynaklanan pütürlü bir görüntü varsa bu nemlendirici sizin cildinize biraz ağır gelmiş olabilir. Nemlendiricinizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Cildinize uygun daha su bazlı kremler denemenizi tavsiye ederiz.


 Yanlış nemlendirici krem sonrası ciltte kuruluk oluşabilir


  Cildinize nemlendirici kullanmanıza rağmen cildiniz hala kuru görünüyorsa ve gerginlik hissi hala devem ediyorsa, yine nemlendiricinizi değiştirmelisiniz. Bu nemlendirici cildinizi nemlendirmeye yetmiyor demektir. Bu nedenle biraz daha yağ içeren nemlendirici kremler kullanmanızı öneririz. Yanlış nemlendirici krem sonrası akne oluşabilir


  Cildinize kullandığınız nemlendirici sonrasında sivilce oluşumu artıyorsa ve siyah noktalar cildinizde artmışsa biran önce bu nemlendiriciyi kullanmayı bırakmalısınız. Demek ki bu ürün sizin cildinize yağ oranı yüksek geliyor demektir. Yine daha su bazlı nemlendiricileri kullanmanızda yarar vardır.


Yanlış nemlendirici krem sonrası kaşıntı,kızarıklık,yanma olabilir


  Eğer nemlendirici sonrası cildiniz kaşınıyor ve ciltte kızarıklık veya yanma hissi oluşuyorsa bu kremin içeriğinde bir maddeye karşı alerjiniz olabilir dolayısıyla bu ürünü hemen kullanmayı bırakın. Dermatolog muayenesi olup alerji yapan içeriği öğrenip , içinde bu madde olan bir nemlendirici almamaya dikkat edin. Alerjiniz olmayabilir ama yine de kızarıklık ve hassasiyet oluşuyorsa yine kreminizi kullanmayı bırakmalı ve hassas yapılı ciltler için uygun olan nemlendiricileri kullanmalısınız.Nemlendirici krem ne işe yarar ?


 - Nemlendirilmiş cilt her zaman daha sağlıklıdır. Cilt nem sayesinde elastikiyetini korur ve ciltte bir bariyer oluşturur. Böylelikle olumsuz dış faktörlere karşı daha dayanıklı hale gelir.

- Doğru ve iyi nemlendirilmiş cilt genç görünür.

- Nemlendiriciler nemli cilde uygulandığında daha iyi emilerek daha etkili bakım sağlarlar.

- Doğru nemlendirici kullandığınızda cildinizde kırışıklık oluşumu azalır.

- Yaş oranı arttıkça daha yoğun nemlendiriciler kullanılmalı bu sayede cilt nem dengesi sağlanır.

- Göz çevrenize göz için özel nemlendiriciler kullanmanız çok önemli. Göz çevresi çok hassas olduğundan buna önem verilmezse göz çevresinde yağ bezeleri,kırışıklık,ve deformasyon görülebilir.

 Diğer konular için tıklayınız  :GÖZ ALTI MORLUĞU NASIL GEÇER DOĞAL MASKE TARİFLERİ


YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞAL MASKELER VE CİLT BAKIM ÖNERİLERİ   Bu sebeplerden dolayı doğru cilt tipine doğru nemlendirici krem kullanmanız çok önemlidir.


EmoticonEmoticon