Gençlik aşısı ile ameliyatsız güzelleşin !!

GENÇLİK AŞISI NEDİR ? GENÇLİK AŞISI NASIL UYGULANIR ?

gençlik aşısı
gençlik aşısı  Gençlik aşısı, ciltteki sorunları (kırışıklık,sarkma,cilt deformasyonları vs  ) ameliyatsız olarak ortadan kaldırır. Günümüzde estetik ameliyatların yerini konforlu,ameliyat gerektirmeyen ve daha hızlı etki gösteren yöntemler almaya başladı. Bunların son zamanlardaki en iyi yöntemlerinden biri de gençlik aşısı yöntemidir. Gençlik aşısı nedir ?

  Gençlik aşısı hyalüronik asit kullanılarak yapılan bir gençleştirme yöntemidir. Yirmi yaşından itibaren cilt yeni hücreler oluşturamamaya ve yaşlanmaya başlar. İşte bu yöntem hyalüranik asit sayesinde cilt de belirgin oranda canlanma,kırışıklıklarda ciddi oranda azalma ve daha sağlıklı bir cilt oluşmasına yardımcı olur. Bu yöntem cildi daha genç daha freşh göstermek için şuanda yapılabilecek en güzel uygulamadır. Bu yönteme ciltte yenilenme oluşturduğu ve dokularda oluşturduğu muhteşem değişim sebebiyle gençlik aşısı denmiştir. 

Hyalüronik asit ne işe yarar ?


 Bu yöntemin tedavisi hyalüronik asit ile gerçekleştiği için çok önemlidir. Hyalüronik asit ciltte mevcut olup zamanla azalmaya başlar. Bu asit cilde nem,sıkılaşma,canlılık ve sağlıklı bir görünüm verir. Bu asit en fazla bebeklerin cildinde bulunur. Bu yüzden bebek cildi çok sağlıklı ve güzeldir. Bebek gibi cilt deyimlerinin sebebi bu hyelüronik asittir. 

Gençlik aşısı uygulaması nasıl olur ?


  Gençlik aşısı cilde minik minik iğneler ile istenilen bölgeye hyalüronik asit verilmesi işlemidir. Bu işlem lokal anestezi ile yapılabildiği gibi buna da gerek olmadan yapılabilir. Bu işlem yaklaşık 20-30 dk arasında yapılabilir. 

Gençlik aşısı ne kadar sürede etkisini gösterir ?


  Gençlik aşısı kişinin yaşına ve cilt yapısına göre 1-2-3 veya 4 defa yapılabilmektedir. İşlemin yapıldığı 2. günden sonra ciltte güzel değişimler görülmeye başlar. Otuzlu yaşlarda cilt deformasyonu daha az olduğu için iki yada üç seans ile çok iyi sonuçlar alınabilir.Gençlik aşısı hangi bölgelerde kullanılabilir ?

  - Eller

  - Kaş orta bölgesi

  - Göz çevresi bölgesi
  
  - Tüm yüz bölgesi 
  
  - Dekolte ve boyun bölgeleri

Gençlik aşısı yararları nelerdir ?


  1. Herhangi bir alerjik reaksiyon gelişmez. 
  2. Tüm cilt tipleri için uygun bir yöntemdir.
  3. Uygulama çok kısa sürede gerçekleşir.
  4. Sağlıksız ve mat görünen cildi sağlığına ve canlılığına kavuşturur. 
  5. Kırışıklıkları en aza indirir.
  6. Sarkmaların toparlanmasına yardımcı olur.
  7. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  8. Büyük gözeneklerin kapanmasına ve daha genç görünmeyi sağlar. 


 Gençlik aşısının zararları var mıdır ?


 Gençlik aşısının sağlığa zarar verecek riskleri yoktur. Fakat işlem sırasında enjeksiyona bağlı aşırı belli olmayan minik kızarıklar ve küçük morluklar olabilir. Bunlar işlem sonrasında gün içerisinde kaybolur. Özellikle aspirin kullanan hastalar bu durumu hekimleriyle paylaşması faydalı olur. Çünkü aspirin kullanan hastalarda kanama riski daha fazladır. Gençlik aşısı olumsuz etkileri yok denecek kadar azdır.


   EmoticonEmoticon