Bepanthen krem yüze sürülür mü ? Cilde faydaları nelerdir?

BEPANTHEN KREM YÜZE SÜRÜLÜR MÜ

bepanthen krem yüze sürülür mü
bepanthen krem yüze sürülür mü

  Bepanthen krem yüze sürülür mü ? diye emerek edenler için bu yazıyı yazma gereği duyduk. Hemen hemen herkes tarafından bilinen ve son zamanlarda da cilt bakımının vazgeçilmez ürünü haline gelen bu krem hakkında bilgiler vermeye başlayalım.Bepanthen krem yüze sürülür mü?


  Bepanthen krem yüze sürülür mü ? Tüm cilt tiplerine uygun olduğu için ve tüm cilt bölgelerinde kullanılabildiğinden dolayı yüzede uygulanabilir. Yüzü daha daha parlak daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Dikkat edilecek önemli nokta yağlı bir yapıya sahip olduğu için göz çevresine sürülmemesi daha uygun olur. Bunun nedeni küçük yağ bezeleri oluşumunu önlemektir. Çok az da olsa bazı ciltlerin bu kremi kullanırken bu konuya dikkat etmeleri gerekir.


Bepanthen krem içeriğinde ne vardır?


  Bepanthen krem içeriğinde dekspantenol diye bilinen provitamin B 5 bulunur.

Bepanthen krem nasıl kullanılır ?


  - Bepanthen krem haricen günde 1-2 kez kullanılabilir.

  - Açık yaralar için kullanılacaksa doktor önerisiyle kullanılmalıdır.

  - Biz bu kremi cilt bakımı ürünü kullanacağımız için genellikle bu konuda bilgiler vermeye çalışacağız. Bepanthen krem cilt onarıcı ve cilt yenileyici özelliği bulunduğu için tüm ciltte kullanılabilir. Benim kullanım şeklim gece yatarken yüzümü güzelce yıkayıp temizleyince bu kremi sürüp yatıyorum. Sabah ise uyandığımda yine yüzümü yüz temizleyicim ile temizleyip tekrar bu kremi sürüyorum. Gece sürdüğümde cilt kendini gece yenileyip onardığı için güzel bir bakım olmuş oluyor. Gün içinde de kullandığımda dış etkenlerden korunmuş oluyor cildim. Yani günde 2 kez sabah ve akşam kullanıyorum. Bu kremi kullanmaya başladığımdan kısa bir süre sonra cildimde inanılmaz değişim gözlemledim. Cildim daha sağlıklı ve canlı görünmeye başladı. Kuru bir cilde sahip olduğum için de ince kırışıklıklara sahiptim. Bu sorunumda kısa bir sürede ortadan kalktı. Bu kremden önce kullandığım kremlerin fiyatı pahalıydı fakat bu krem hem uygun hemde o kremlerden daha etkili bir sonuç aldım. Düşünün gece kremi ayrı gündüz kremi ayrı ne kadar zahmetli ve pahalı.. Bu yüzden iyiki bu kremi keşfedip kullanmaya başlamışım. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan bepanthen krem faydalarına geçelim.  Bepanthen krem faydaları nelerdir?


  - Bepanthen krem pişik oluşan bölgeye sürüldüğünde pişiğin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

  - Yara ve yanıklarda cilt onarımını sağlamada birebirdir.

  - Yaş ilerledikçe cildimiz nem oranı azalır. Cilt kendini onaramamaya,kurumaya, çatlamaya ve bazen pul pul görünmeye neden olur. Bu krem cildin nem dengesini sağlar ve adeta nem pompası görevi görerek kuru cildi anında nemlendirir.

   - Cilt yenilenmesinin geç olduğu kişilerde bu krem cilt yenilenmesini hızlandırır.

   - Bebeklikten başlayarak güvenle kullanılabilecek ve doktorlar tarafından önerilen bir krem olması açısından gönül rahatlığıyla kullana bilinir.

   - Kedi tırmalamalarında ve cilt çizilmelerinde yaraların iyileşmesini hızlandırır.

   - Güneş yanıklarında yanıkları hızlı bir şekilde onarır ve cildi rahatlatır.

 Bepanthen krem çeşitleri


  1. Bepanthen plus krem : Normal ve yağlı ciltlerin kullanımına daha uygundur.

  2. Bepanthen merhem : Kuru ciltler için daha uygun olan çeşididir. Plus olana göre daha yoğun ve daha yağlı bir kremdir.

Bepanthen krem hakkında dikkat edilmesi gerekenler


  - Gebelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez.

  - Cilde kullanılmadan önce mutlaka cildin temizlenmesi gerekir.

  - Ağız içine veya açık yaralara sürülmez.

  - Her ne kadar yan etkisi olmasa da doktorlar tarafından önerilmesi daha uygundur.

  - Herhangi bir alerji durumunda kullanmayınız.

 Bu yazımızın da sonuna geldik. Umarım bepanthen krem yüze sürülür mü ? sorusuna faydalı cevaplar verebilmişizdir.


EmoticonEmoticon