Selülit nasıl geçer? En etkili selülit giderici krem tarifi


 Evinizde kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz selülit kremi ile selülitlerinize veda edebilirsiniz! Kimyasal kremlerin aksine bu krem hem cildinize bakım yapıyor hemde daha güzel bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Bu kremi kullanmaya başlamınızdan itibaren bir hafta sonra sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Ve sonuçları sizi çok mutlu edecek !

SELÜLİT NASIL GEÇER ?

 selülit nasıl geçer
selülit nasıl geçer

 Selülit nasıl geçer sorusunun yanıtı tam da burada. Hemen anlatmaya başlayalım.

Selülit Kreminin Hazırlanışı:
İçindeki Malzemeler:

-50 mL bebek pişik kremi (İstediğiniz markayı seçebilirsiniz benim tercihim sudacrem)
-15 damla portakal yağı
-5-6 damla tarçın yağı

-5-6 damla biberiye yağı
Bebek kremi, sağlığa zararlı kimyasal madde içermediğinden  güvenle kullanılabilirsiniz. Tarçın ve portakal yağı da çok hızlı bir şekilde selülitleri parçalamaya yarar.Portakal yerine limon yağını da tercih edebilirsiniz tercih sizin.Tarçın yağı pek güzel kokmasa da selülitte en etkin yağlardan biridir. Maalesef kokusu kötü olsa da bu duruma biraz katlanmak zorundayız.

Selülit kremi hazırlama

50 mL’lik bebek kremini kapaklı bir kabın içerisine koyduktan sonra,üzerinde 15 damla portakal yağını ve 5 damla tarçın yağını ekleyip karıştırın. Tarçın yağını kesinlikle 5 damladan fazla olacak şekilde eklemeyin. Fazla tarçın yağı kullanımı cildinizde aşırı yanma gösterebilir. İyice karıştırdıktan sonra 8-10 saat beklemeniz tavsiye edilir. Her kullanım anında tekrar karıştırın ve selülit kreminizi hazırlamış bulunuyorsunuz.
Kullandıktan sonra kapağını mutlaka kapatın.Bu selülit kremini günde bir iki kez uygulayın. Kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölgesinde deneyin. Bu krem biraz yanma hissi verebilir. Bu bütün selülit kremleri için geçerlidir. Selülit nasıl geçer sorumuzun cevabını almaya devam edelim.


Streç Film kullanarak Selülitlerinizden kurtulmak için

selülit nasıl geçer
selülit nasıl geçer


Malzemeler

·         5-6 damla Biberiye yağı
·         15 damla kekik yağı
·         2 Çay kaşığı susam yağı
·         1 Çay kaşığı portakal yağı
·          
Hazırlanması

 Küçük bir kabın içine malzemeleri ölçülerine göre koyup karıştırınız. Ocakta kısa bir müddet ısıtınız ve daha sonra tekrar kavanoza aktarın. Banyodan sonra karışımı  selülitli bölgelerinize sürün fazla bastırmadan kese ile masaj yapın. Daha sonra streç film ile bu bölgeyi hava almayacak şekilde sarıp 15-20 dakika kadar bekleyin.Süre dolunca streç filmi çıkartıp duş alın. Bu yöntemde çok etkili bir yöntemdir. Kullanmaya başladıktan sonra bir iki haftada etkisi görülür. Haftada 2-3 defa yapabilirsiniz.

 Selülitten başka neler yaparak kurtulabilirsiniz


- Sabahleyin kalkınca ve akşam uyumadan önce mutlaka ılık bir bardak su içerisine limon sıkıp için.

- Az ve sık olacak şekilde beslenin.

- Yağlı yiyeceklerden uzak durun.

- Gün içinde en az 2.5 litre su tüketin.

- Tuz tüketimini mutlaka azaltmaya çalışın.

- Asitli ve kafeinli içecekler yerine bitki çayları içmeyi deneyin.- Süt ve süt ürünlerini tüketin.

- Mutlaka spor yapın. Özellikle selülit için uygulanan egzersizleri tercih edin. 

- katı yağlar kullanmak yerine zeytinyağı tercih edin.


KAHVE TELVESİ PEELİNG YAPIMI MUCİZELER YARATIYOR !

  Selülit için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Diğer cilt bakımı yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Umarım selülit nasıl geçer sorunuza güzel bir cevap vermişizdir.EmoticonEmoticon