Diş beyazlatma yöntemleri ile güzel gülüşlere sahip olabilirsiniz!!

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

diş beyazlatma yöntemleri
diş beyazlatma yöntemleri


 Diş beyazlatma yöntemleri bizim için neden önemli ? Çünkü ; dişler güzelliğimiz için en önemli dikkat çeken yerlerden bir tanesidir. Gülerken beyazlığını yitirmiş,sararmış,diş taşları olan bir görüntü kesinlikle bayanlarda hiç tahammül edilemeyen bir durumdur. Çok güzel olmayabiliriz ama bakımlı olmak her kadının kendine özgü çekiciliği için gereklidir. Dişlerinizin çok beyaz ve sağlıklı olduğunu hayal edin ! Gerçekten bu mümkün. Hemde evde yapabileceğimiz diş beyazlatma yöntemleri ile çok basit. Hemen bu yöntemleri anlatmaya başlayalım.


 Karbonat ile diş beyazlatma yöntemleri


 Karbonat genel olarak beyazlatma işlevi gördüğü için hemen hemen herşeyi beyazlatmada kullanılır. Tabi ki şuan konumuz dişler olduğu için bu konuda yöntemlere değineceğiz. 


1. uygulama


 Bir çay kaşığı karbonata bir miktar limonun suyunu ve bir miktar zeytin yağı ekleyerek macun kıvamına getirin. Bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Diş etlerine çok fazla temas ettirmemeye çalışın. Böylece dişlerinize hem bakım yapmış olacak hemde beyazlaştığını göreceksiniz. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Zamanla çok beyaz dişlere sahip olacaksınız.


2. uygulama

diş beyazlatma yöntemleri
diş beyazlatma yöntemleri


 Bu uygulamayı ben çok severek uyguluyorum. Sonuçları benim açımdan ilk seferde etkisini gösterdi. Aralıklı olarak uyguluyorum,tartarlara bile iyi geliyor. Sigara içenlerin dişlerde aralıklı kararmalar görünür. Bu tarif bu kararmaları da geçiriyor.

 Öncelikle malzemelerimiz, karbonat, katı hindistan cevizi yağı (aktarlarda,internette mevcut) ve pişirme folyosu ( hani şu gümüş renkli olan) Bir çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı kadar katı hindistan cevizi yağını karıştırıp dişlerinizi kaplayacak şekilde dişlerinize sürün. Diş etlerinizin üzerine sürmeyin. Daha sonra folyoyu dişlerinizin üzerine kaplayın. Bu şekilde 10 dk bekleyin ve folyoyu çıkartın. Dişlerinizi hafifçe fırçalayarak durulayın. Gerçekten çok etkili bir yöntem.


Limon ile diş beyazlatma yöntemleri 


 Diş beyazlatma yöntemlerinde limon ile yapacağımız uygulamaya geldik. Limonun temizlikteki etkilerini duymayan yoktur. Parlatma etkisine sahip limon aynı zamanda bakteri oluşumunu önler. Malzemeler bir çay kaşığı limonun suyu,bir çay kaşığı karbonat,bir çay kaşığı himalaya tuzu. Dişleri hassas olanlar içine bir miktarda katı hindistan cevizi yağı ekleyebilirler. Bu malzemeleri karıştırıp dişlerinizi 2-3 dk fırçalayıp 5 dk bekledikten sonra dişlerinizi durulayın. Diş etlerinize uygulamayınız. İlk seferde bile beyazlatma etkisini görecek ve zamanla daha sağlıklı dişlere kavuşacaksınız. 


Başka diş beyazlatma yöntemleri haricinde neler yaparak sağlıklı dişlere kavuşabiliriz ?


 - Standart ama en önemli bilgi dişleri düzenli fırçalamaktır. Günde en az üç kere dişlerinizi fırçalayın.

- Katı hindistan cevizi yağını evinizden eksik etmeyin derim. Her konuda imdadımıza yetişen bir ürün. Günde iki kere ağız içini katı hindistan cevizi ile suyu karıştırıp gargara yaparsanız. Diş eti kanamaları,diş tartarları,ağız kokusu gibi sorunlardan kurtulursunuz.

- Her yemek yedikten sonra ağzınızı çalkalamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. 


- Çürüyen dişleriniz varsa mutlaka doktora başvurmalı ve tavsiyelerine uymalısınız. 

- Muz yediğinizde muzun kabuğunu atmadan önce dişlerinizi bu kabukla ovalayın. Dişlerinizin bakımı ve beyazlaşması için kullanabilirsiniz.

- Çilek yerken bir tane de dişleriniz için ayırın. Dişlerinizi çilekle biraz ovalayabilirsiniz.

- Her gün sirkeli su ile gargara yaparsanız ağız içindeki bakterileri yok edersiniz. Ve aft vs ağız içi yaralara birebir diş beyazlatma yöntemidir.


   Diğer evde çok kolaylıkla yapabileceğiniz muhteşem yöntemler için buraya tıklayabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemleri ile güzel gülüşler dilerim.


EmoticonEmoticon