Bacaktaki batık nasıl geçer ? En iyi çözüm önerileri

                     BACAKTAKİ BATIK NASIL GEÇER BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Bacaktaki batık nasıl geçer
Bacaktaki batık nasıl geçer
  Bacaktaki batık nasıl geçer ? Bacaktaki batıklar birçok kadının korkulu rüyasıdır. Her kadın pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister. Bu yüzden batıklar kadınların ve hatta erkeklerin canını sıkan sorunların başında gelir.

Peki batık nedir. ?

Batık kılların alınması sonucunda  gelişen, elinizle dokunduğunuzda pürüzler gelen ,kıl batması veya kıl dönmesine  denir. Batıklardan bitkisel ve önleyici yollarla veya kremlerle kurtulmak mümkün. Bacaktaki batık nasıl geçer sorumuzu cevaplamaya başlayalım.

Batıklar Kimlerde Görülür?

 Özellikle kuru ciltlerde,kıl kökleri sert olan kişilerde, hormonel sorunları olan kişilerde ve cilt bakımı yapmayan kişilerde sık görülür.Bacaktaki batık nasıl geçer

  Epilasyon sırasında yapılan basit hatalardan çok sıklıkla oluşabiliyor. Bunun yanı sıra epilatör kullanırken de tüyler her yöne çekileceği için batıklar sık oluşur. Sürekli ve sık sık jilet kullanımda batıklara yol açar.
  Bacakta batık oluşmasını engelleyen en önemli ve basit uygulama kese yöntemidir
Duş esnasında siyah kese ile kese yaparsanız ciltteki ölü derileri atarak cildinizin gözeneklerini açmış olursunuz. Bu sayede de batıklardan da kurtulmuş olursunuz.
  Cildinize uygun nemlendiriciler kullanırsınız kılların içerde kalmasını önleyerek dışarı çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.


  Özellikle bacaktaki batıklar için biberiye ve gül yağı tavsiye edilir. Özellikle ağda sonrası bu yağları kullanırsanız daha etkili olur. Kıl köklerini besleyen badem yağı,hint yağını asla kullanmayınız.
 Bacaklarınıza mutlaka haftada 1-2 defa peeling yapabilirseniz batıkların geçmesiyle birlikte pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.
  Ağda yöntemi kullanılıyorsa mutlaka kılların çıkış yönüne doğru alınmalıdır.

Batıklar için maske tarifleri


Karbonat maskesi


 4 yemek kaşığı yoğurt
 2 yemek kaşığı karbonat
   Önce yarım bir limonu bacağınıza ovalayarak sürün ve 1-2 dk sonra durulayın. Daha sonra bu malzemeleri karıştırın ve bacaklarınıza sürüp masaj ile uygulayın.  10-15 Dk bekledikten sonra durulayın.
Un maskesi


3-4 yemek kaşığı yulaf unu

1 çorba kaşığı kil

1 limon


  Karışımı bacaklarınıza sürün ve 10 dakika kuruduktan sonra ovalayarak maskeyi çıkartın. Haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz. Bacaktaki batık nasıl geçer

 Yoğutlı yağ maskesi -2 yemek kaşığı yoğurt

-3 çay kaşığı kantaron yağı

-1 çay kaşığı lavanta yağı

 Karıştırın sürün ve 15 dk sonra yıkayın.

  

Soda – limon maskesi

 


 Bacaklarınızı duşta keseledikten sonra bir miktar soda ile limonun suyunu karıştırıp bacağınıza dökün. Durulamaya gerek yoktur. Ardından nemlendiricinizi sürün.

 Kahve peeling çok iyi bir yöntemdir. Kahve peelingi için buraya tıklayınız. 

  Bu doğal yöntemlerin fayda etmediği inatçı batıklarda aşağıdaki bu kremleri kullanabilirsiniz.

 

 

1.REDİST 

2.DEPHYTO MİLANO PFT 

3.GIGI NO BUMP 

4.NOREVA 


   Sizde kendi yöntemlerinizi yorum atarak yazıya fayda sağlayabilirsiniz. Bacaktaki batık nasıl geçer sorusuna umarım bir cevap verebilmişizdir.


EmoticonEmoticon