Yüzünüzü 10 yaş genç gösteren Maske tarifleri

 BU MASKELER İLE 10 YAŞ GENÇLEŞİN

şems-aslan-10-yaş-gençleştiren-maske-tarifi
şems-aslan-10-yaş-gençleştiren-maske-tarifi


 Her yeni yaşa girildiğinde yüzümüze bir minik kırışıklık daha ekleniyor maalesef. Yüzümüz zamanla daha fazla yıpranıyor ve bu mimik kırışıklıkları yüze yerleşiyor. Elbet yaşlanmak doğal bir süreç ,ama zamanın yaşlanma etkisini durdurabilecek bir şey var mı diye de soruyor insan kendine. Tabiki var hatta durdurmaktan öte daha da genç görünmenizi sağlayacak yöntemler var. Hemde yüklü miktarlar ödemeden evde yapacağınız basit maske tarifleri ile bu çok kolay. 


 Cildi 10 yaş gençleştiren Pirinç MaskesiPirincin Japonların genç kalma sırlarından biri olduğunu artık herkes duymuştur sanırım. Pirinç Cildin kolajen üretimini hızlandırarak gençleşmede büyük etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Şimdi Hemen bu maskenin tarifine geçelim.


Malzemeler ;


- 6 Yemek kaşığı pirinç

- 2 Yemek kaşığı bal

- 2 Yemek kaşığı süt 


 Hazırlanışı ;


- Pirinci ezilecek kıvama gelecek kadar kaynatın ( suyunu atmayın daha sonra kullanıcaz ) ve suyunu süzdükten sonra bir kaba alıp biraz bekletin.

- Sütüde az süre ısıttıktan sonra bu kaba ekleyin.

- En son bu karışım iyice karıştırdıktan sonra balı ekleyin ve biraz daha karıştırın.


Uygulanışı ; Öncelikle her zaman altını çizdiğim önemli bir konu olan her uygulamadan önce yüzünüzü güzelce temizledikten sonra bu maskeyi yüzünüzün her yerine sürün. 15- 20 Dk bekledikten sonra maskeyi ayırmış olduğumuz kaynattığımız pirincin suyu ile bir pamuk yardımıyla çıkartınız. Bu maskeyi haftada bir en az bir kere uyguladığınızda yüzünüzün 10 yaş gençleştiğini göreceksiniz. Eğer çok acil bir bakıma ihtiyacınız varsa 1 günde bebek gibi cilt için tıklayabilirsiniz.Maya İle Gençleştiren Maske Tarifi

maya-maskesi
maya maskesi


 Bu maske ile ilk kullanımda bile 5 Yaş gençleşme sağlanabiliyor. Bu maskeyide yine yüzünüzü mutlaka yıkayıp temizleyin. Bu artık her uygulamadan önce size önemini vurguladığım bir kural. Cilt temizlenmeden yapılan işlem hiçbir zaman etkili olmaz. Bu yüzden buna dikkat edelim. Yüzü yıkama suyunuzu şu şekilde hazırlarsanız maske daha etkili olur. Bir kaba biraz su ve 4-5 damla limonun suyunu sıkıp o su ile bir pamuk yardımıyla yüzünüzü silin.


Malzemeler ve hazırlanışı 


   Bir parça mayayı bir kaba alın ve içine çok az su ilave edin. Biraz yoğun kıvamlı bir maske olacak. Ona göre miktarları kendinize göre ayarlayın. İçine süt veya yoğurt hiçbir şey eklemeyin. Sadece su kullanıcaz. Yüzünüzde aşırı kıllanma sorunu varsa bu maskeyi uygulamanız tavsiye edilmez. Bu maskeyi ayda bir defa yapmanız gençleşmenizi çok hızlandıracak. Bu maskeyi göz kapaklarına ve göz altlarına rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Göz kırışıklıkları için çok etkili bir maskedir bu aynı zamanda.


Uygulanışı  -  Bu hazırladığımız maya su maskesini yüzünüzün her yerine sürün. Boynunuza da unutmayın.

 -  Bir tane maske şeklinde bez ayarlayın. Bu tülbent ,yağlı kağıt veya gazlı bez olabilir. Yüzünüze uygun şekilde kesin.

 - Ağız bölgesini açıkta bırakarak kestiğiniz maske kalıbını karışımı sürdüğünüz yüzünüzün üzerine kaplayın. 

 - Bir kenarda sıcak suyunuz hazır olsun. Bir havluyu sıcak suya sokun ve sıkın. Bu havluyu maskenizin üzerine ağzınız açık olacak şekilde açık bırakarak tüm yüzü sarın. Bir kaç dk yüzde kalacak ve bu işlem ard arda 5 defa uygulanacak.

 - 5 defa havlu işlemini yaptıktan sonra yüzünüzü yıkayın. Soğuk su ile yıkama işlemini yapıyoruz ki açılan gözenekler sıkılaşsın. 

 - Buz parçasın alın ve yüzünüzde gezdirin. Boynunuza da unutmayın.

 - En son nemlendiricinizi sürün ve uyuyun. Sabah uyandığınızda muhteşem bir cilt ile uyanacaksınız. Maske uygulamamızın sonuna geldik. Bu işlemden sonra yüzünüz inanılmaz şekilde  canlandığını hissedeksiniz. 

   Hiç bir maskeyi gündüz yapmanızı tavsiye etmiyorum. En doğal maskeler bile güneşte leke yapabilir. Ama gece yaparsanız her hangi bir sorun yaşamazsınız. Bu malzemelerden birine karşı alerjiniz varsa kullanmayınız. Alerji olup olmadığını anlamak için öncelikle derinizin küçük bir bölümünde deneyiniz. En yeni ve en iyi cilt bakım önerileri için buraya-cilt bakımı evde pratik tıklayabilirsiniz.

NOT: BU KONULARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR YAZILARA TIKLAYINIZ.

Yumurta akı maskesi mucizeler yaratıyor

Ameliyatsız yüz geren maske tarifi

En etkili cilt beyazlatma yöntemleri

Ozon yağı ile 10 yaş gençleşin ! Ozon yağı nedir ? Nasıl kullanılır ?
EmoticonEmoticon