Yağlı ciltler için doğal maskeler yağlı cilt nasıl temizlenir ?

YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞAL MASKELER VE CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

 yağlı cilt nasıl temizlenir


    Yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler birçok cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar. Yağlı cilt tipi olanlarda sivilce,geniş gözenekler,siyah noktalar,aşırı parlama,kirli bir yüz görünümü vs bir çok olumsuz etkenlerle yaşamak zorunda kalıyor. Ama yağlı cilt yapısında olan kişiler doğru temizlik ürünlerini kullanıp doğru bakımları yaparsa çok güzel bir cilde kavuşabilirler. Bu yazımda size yağlı ciltler için doğal maskeler ve yağlı cilt nasıl temizlenir konusu hakkında bilgi vermek istedim. Bu konu hakkında sürekli araştırmalar yapıp uygulamaya geçmezseniz bu durumdan kurtulamazsınız. Kararlı olmalı ve seçtiğiniz yöntemi uygulamaya başlamalısınız. Havada kalan bilgiler ile sorununuzu çözemezsiniz.


Yağlı bir cilt tipine sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız ?


a. Geniş gözenekleriniz varsa

b. Cildiniz parlıyorsa ve kirli bir görüntüsü varsa

c. Sivilce oluşumuna müsaitse

d. Bir iki saat sonra temizlediğiniz halde yağ oluşumu varsa

e. Genetik yatkınlığınız varsa

f. Siyah noktalar mevcut ise

g. Parmağınızla yüzünüze dokunduğunuzda parmağınıza yağ geliyorsa yağlı bir cilt tipine sahipsiniz demektir. Korkmayın bu yazımda sizin bu sorununa çözüm olacak yararlı bilgiler vermeye devam ediyorum.Yağlı ciltler için bakım rutini 


1. Günde en az iki kere yüzünüzü doğal sabunlar ile yıkayınız. Normal sabun kullanmayın sadece doğal organik sabunlar kullanın. Yağlı ciltler için önerebileceğim kil sabunu , defne sabunu,keçi sütü sabunu ve eşek sütü sabunu kullanabilirsiniz. Kil sabunu benim favorilerimden.

2. Haftada bir yada iki kere peeling uygulaması yapın. Bunun içinde size önerebileceğim pratik ve doğal bir tavsiyem var. Mısır unu ve çay ağacı yağını karıştırın ve yüzünüzü hafif darbelerle ovalayın. Masaj yapar gibi aşırıya kaçmadan uygulayın. Mısır unu çok iyi bir peeling görevi görür. Çay ağacı yağı ise yağlanmayı önleyici olarak kullanılır.

3. Yine haftada en az bir kere limon kullanın. Yüzünüzü katı hindistan cevizi yağı sürün ve limonu ikiye kesip yüzünüzü ovalayın. 15 dakika ovalama işleminden sonra 10 dk bekletin ve yıkayın. Bu işlem gözeneklerinizi derinlemesine temizlerken anti bakterial özelliği ile yüzü zararlı bakterilerden arındırır. Bu işlemleri yani peeling ve bu işlemi mutlaka gece yatmadan önce uygulayın. Güneş ışığına maruz kalmamalısınız.

4. Yağsız güneş kremi kullanın. Güneş kremi kullanmadan olmaz. Güneş kremi cildi korur ve yaşlanmayı önler. Yağlı cilt tipine sahipseniz cilt tipinize uygun güneş kremleri tercih etmelisiniz.

5. Tonik kullanın. Size tavsiye edeceğim evde pratik olarak kullanacağınız bir tarif vermek istiyorum. Küçük bir sprey şişesine yarım su yarım elma sirkesi doldurun. İçine bir kaç damla da limon sıkın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bu toniği kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey bu toniği kullanıp güneşe çıkmayın. Güneş kremi kullanın çıkacağınız zaman. Cilt leke sorunlarına birebir iyi gelen bir toniktir bu aynı zamanda.

 Önemli olan burada kendi cildinize iyi bakmanızdır. İyi bakım yapılan bir cilt asla yağlı ve kirli görünmez. Makyaj yapan biriyseniz asla makyajla yatmayın ve kullandığınız ürünler yağlı cilt tipine uygun olmalıdır. Yağlı ciltler için doğal maskeler çok işe yaramaktadır. Şimdi yağlı ciltler nasıl temizlenir sorusuna cevap verdiğimize göre evde yapabileceğiniz doğal maske tariflerine geçelim. Yağlı ciltler için kolayca hazırlayacağınız doğal maske tarifleri

 yağlı ciltler için doğal maskeler


1. Malzemeler :

- Bir yemek kaşığı salatalık suyu

- Bir yumurta akı

- Bir kaç damla limonun suyu

- Bir tatlı kaşığı kil

Uygulama : Malzemeleri karıştırın ve temiz cildinize göz çevresine gelmeyecek şekilde sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra su ile maskeyi temizleyin. Maske uygulamaları gece yapılır gündüz yapılması tavsiye edilmez. Bu maske ile yağlı cilt sorununu gidermede başarılı sonuçlar alınmıştır. 

2. Malzemeler :

-  Bir tatlı kaşığı sandal ağacı tozu bunu aktarlardan temin edebilirsiniz.

- Yarım yemek kaşığı limonun suyu hazır limon suyu kullanmayın.

Uygulama : Malzemeleri karıştırın ve temiz yüzünüze göz çevresi harici olan bölgelere sürün. Biraz bekledikten ve maske kuruduktan sonra temiz su ile durulayın. Bu işlemlerden sonra güneşe çıkmanız tavsiye edilmez. Çıkarsanız evde yarım saat öncesinde güneş kremini sürmeniz tavsiye edilir.
  
  Bu uygulamalı yaptığınızda ve önerileri dikkate aldığınızda hem yağlı cilt tipinizi dengelenecek hemde güzel bir cilde sahip olacaksınız. Konumuz olan yağlı ciltler için doğal maskeler ve yağlı cilt nasıl temizlenir yazımızın sonuna geldik. Sizde cilt sorunlarınızı veya merak ettiklerinizi bizimle paylaşın size özel yazılar paylaşalım. Cilt bakımı evde pratik yöntemler için diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

EmoticonEmoticon