Şems Arslandan sivilce azaltıcı tonik tarifi


  SİVİLCE DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

 sivilce nasıl geçer
 sivilce nasıl geçer


Sivilceler bir çok kişi için kabus gibidir. Aynı zamanda tedavisi de çok zordur. Çok aşırı sivilceleri olan kişilerin öncelikle doktor kontrolünden geçmesi gerekiyor. Tüketilen gıdalar yada hormonel sebepler sivilcelere neden olabilir. Bunun nedenini öğrenip o şekilde yol izlemek daha doğru olur. Sivilce doğal tedavi yöntemleri ile bu sorunu azaltmak ve sivilce çeşidine göre yok etmeye yardımcı olur. Eğer sivilce nasıl geçer diye merak ediyorsanız sivilce geçirme yöntemleri size bu konuda yardımı olabilir. Öncelikle sizlere Şems Arslan'nın tonik tarifini vermek istiyorum.


 Sivilce geçiren ve sivilce lekelerini yok eden tonik tarifi

 sivilce doğal tedavi yöntemleri
 sivilce doğal tedavi yöntemleri


Malzemeler


- 1Yemek kaşığı sirke

- 1 Yemek kaşığı tuz

- 1 Yemek kaşığı bebek pudrası

- Yarım çay bardağı kolonya

- 3 Yaprak menekşe

- 5-6 adet defne yaprağı

- 1 Salatalık

- 450 ml şişe


Uygulama ve Hazırlaması


  Malzemeleri 450 ml şişe içerisine koyuyoruz. Menekşe yapraklarından 3-4 yaprak yıkayıp koyun. evde olan menekşelerden değil dışarda bulunan menekşe yapraklarını kullanın. Dışardan yine defne ağaçlarından 5-6 adet yıkayıp ekleyin. Malzemeler kısmında verdiğimiz malzemeleri şişemize ekledikten sonra kapatıp biraz çalkalayın. Bu tonik size bir ay yetecek muhteşem bir sivilce söndürücüdür. Bu toniği sadece sivilce olan bölgelere sürün.

  Hazırladığımız bu toniği her gece iki yuvarlak pamuğa dökün hafif nemlenecek kadar temiz yüzünüze sürün ve yıkamayın o şekilde uyuyun. Vaktiniz varsa bu pamuklar 5-10 dk sivilceler üzerinde kalabilir. Fakat çok fazla bekletmeyin.

   Bu muhteşem tonik tarifini verdikten sonra. Sizlerle sivilce maskeleri tariflerini paylaşalım.


Elma sirkesi ile sivilcelerden kurtulma

 sivilce geçiren maske tarifleri
 sivilce geçiren maske tarifleri


  Elma sirkesi cilt bakımının olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Cildin ph oranını dengeler,ciltteki ölü derileri ve kirleri uzaklaştırır, bakterileri cildinizden arındırarak sivilce iltihaplarını söndürür. '' sivilce lekeleri nasıl geçer '' sorusuna yanıt kesinlikle elma sirkesidir. Ama elma sirkesini direk olarak cildinize uygulamamalısınız. Su ile karıştırarak uygulamak gerekiyor. 

  Elma sirkesini nasıl kullanmalıyız sorunuza gelince bir küçük fıs fıs şişesine yarı oranda su yarı oranda sirke koyun çalkalayın. Ve her gece yatmadan önce temiz yüzünüze sıkın. Kendi kendine kurumaya bırakın. Durulamanıza gerek yoktur. Zamanla cildinizin güzelleştiğini ve sivilcelerin çok yüksek oranda kaybolduğunu göreceksiniz. 1 Günde bebek gibi cilt nasıl olur yazısını merak ediyorsanız buraya tıklayınız.


Karbonat ile sivilcelerden kurtulma

 sivilce nasıl geçer
 sivilce nasıl geçer


  Karbonat da cilt bakımında vazgeçilmezlerinizden olmalıdır. Cildi yumuşatır,ölü deriyi atar,cildin yenilenmesine yardım eder. Sivilceler içinde çok işe yarar ,sivilceleri kurutur. Kısa zamanda sivilcelerin sönmesine yardım eder. Fakat dikkatli ve bilinçli uygulamak gerekir. Gündüz bu uygulamayı yapmayınız. Geceleri yatmadan önce yapmanız yeterli.

  Biraz su ve karbonatı macun kıvamı elde edecek şekilde karıştırın. Bu macunu temiz yüzünüze sivilce olan bölgenize sürün. Yaklaşık 10-15 dk bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz. Detaylı bir karbonat maskesi için buraya tıklayınız.


Limon ile sivilcelerden kurtulma

 sivilce nasıl geçer
 sivilce nasıl geçer


  Limonda bulunan sitrik asit cilt lekelerine iyi gelirken aynı zamanda sivilce kurutma içinde kullanılıyor. Bu uygulamayıda gündüz yapmayın sadece gece uygulayın. Limon aynı zamanda cildinizin rengini açmak için kullanılır. 

   Yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif kurulayın. Bir limonu ikiye bölün ve kenarlarını biraz kesin. Limonu yüzünüzde sorunlu ve sivilceli bölgelere sürün ve ovalayın. 5-6 Dk uygulamadan sonra bir beş dk daha bekletin ve yüzünüzü yıkayın. Ardından su bazlı nemlendiricinizi sürüp uyuyun. Bu uygulamayıda haftada bir iki uygulayabilirsiniz. Cilt lekeleri için muhteşem tarif için buraya tıklayınız.


Sivilce oluşumunu önlemek için ek yöntemler

 sivilce maskeleri
 sivilce maskeleri


- Kullandığınız kozmetik ürünlerinin kaliteli olmasına özem gösterin.

- Asla makyaj ile yatmayın. Makyajı tamamen yüzünüzden arındırıp öyle uyuyun.

- Kullandığınız nemlendiriciler çok önemlidir. Mutlaka su bazlı kremler kullanın. Yağlı kremlerden uzak durun.

- Aşırı yağlı gıda tüketmeyin ve bol bol su için.

- Her gün düzenli duş alın terleyince mutlaka kısa da olsa bir duş alın. 

- Yastık kılıflarınızı 2-3 günde bir değiştirin. 

- Kesinlikle yüzünüze dokunmayın veya sivilceleri sıkmayın yoksa iz kalacaktır.

- Kesinlikle yüzünüzü temiz tutun. Sabah akşam yüzünüzü yıkayın.

  Sizde yazımıza değerli yorumlarınız ile katkıda bulunabilirsiniz. Merak ettiğiniz ve aklınıza takılan soruları bizimle paylaşın. En iyi cilt bakımları ve güzelleşmek için yöntemler hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

 EmoticonEmoticon