Şems Arslandan göz altı morluk ve çukurlaşmalar için bakım pedi tarifi

GÖZ ALTI MORLUK VE ÇUKURLAŞMALAR İÇİN MUHTEŞEM TARİF

 göz altı morlukları nasıl geçer
 göz altı morlukları nasıl geçer

Göz altı morlukları ve Çukurları


 Göz altı morlukları en şikayet edilen cilt sorunlarından bir tanesi. Hele ki morlukla birlikte göz çukurları da oluşmaya başlamışsa bu daha da can sıkıcı bir hal alıyor. Bu konuya yazılarımda özellikle daha fazla yer veriyoruz. Yeni ve işe yarayan tarifleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlerle Şems Arslanın muhteşem bir uygulamasını paylaşmak istedik. Bu tarif göz altı morluklarının yanı sıra göz altı çukurlarını da doldurmak için bire bir. Cildimizi dolgunlaştıran şey kolajendir.


Muhteşem tarif malzemeler hazırlanışı ve uygulanışı

 göz altı morluk ve çukurlar
 göz altı morluk ve çukurlar  Keten tohumundan bir tatlı kaşığı tencereye koyun. Bir tatlı kaşığı da chia tohumunu ekliyoruz. Daha sonra yarım çay bardağı suyu ilave edin. Tencereyi ocağa alıp altını açın. Biraz fokurdamaya başlayınca ocağın altını kapatın. Zaten tohumların içindeki yağlar kendini bıraktığını ve kıvamın yoğunlaştığını göreceksiniz. Ocağın altını kapattıktan sonra bir kabın ağzına gazlı bezi serip üzerine süzgeç koyuyoruz ve bu karışımı iki kez süzüyoruz. Bu karışım aynı zamanda yüz dolgunlaştırıcı,göğüs dekolte dolgunlaştırıcı olarak da muhteşem işe yarayan bir tariftir.


 göz altı morlukları neden olur
 göz altı morlukları neden olur


  Süzme işleminden sonra 30 adet makyaj temizleme pamuğunu ikiye bölüyoruz. Yuvarlak olan pamuklar göz pedi için daha uygundur. İkiye bölünce tam göz altı için ayarlanmış oluyor. Pamukları böldükten sonra birde bu pamukları koyacak steril bir kap ayarlayın. Süzdüğümüz bu karışımın içine bu pamukları tek tek sokup hafif sıkın ve boş kabımızın içine yerleştirin. Bu pamuklar sizin 30 günlük bakımınızı yapacak. Artık işin en kolay aşamasına geldik. Her akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra bu pamukları göz altınıza yerleştirin ve 15-20 dk bekletin. Daha sonra pamukları alın ve yıkamayın.Bu şekilde uyuyabilirsiniz böylece cilt daha iyi kolejen üretir ve göz altınız dolgunlaşarak morluklar zamanla kaybolur.  göz altı morlukları nedir
 göz altı morlukları nedir


  Bu maskeyi yapıp hazırlamak yarım saati bile bulmuyor. Bu kadar kısa sürede tam bir aylık muhteşem göz altı pedleriniz hazır. Her kullandığınız pedi atın ve diğer gün yenisini göz altınıza koyun. Bu maskeden vazgeçemeyeceksiniz. Çok pratik ve çok uzun ömürlü. Her gün göz altı için maske hazırlamaya son. Bir kere yapın ve bir ay kullanın. 

  Bu muhteşem tarifin daha sonuna geldik. Sizinle süper bakımlar paylaşmaya devam edeceğiz. Diğer bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.


EmoticonEmoticon