Ozon yağı ile 10 yaş gençleşin ! Ozon yağı nedir ? Nasıl kullanılır ?

OZON YAĞI NEDİR ? OZON YAĞI NASIL KULLANILIR ?ozon-yağı
ozon-yağı


  Ozon yağı Nikola Tesla tarafından keşfedilmiş ve yirminci yüzyılda tüberkülozu tedavi etmesiyle sağlık alanında kullanılmaya başlamıştır. Ozon aktif oksijen anlamına gelir. Ozon aktif olarak oksijene dönüştüğü için doğaldır ve zararı yoktur.  Ozon yağı cilt bakımında önemli gelişmeler sağlamasıyla popüler hale gelmiştir. Bu yazımda size ozon yağı nedir nasıl kullanılır konulu bir yazı paylaşmak istedim. Özellikle cilt bakımında zeytin yağından oluşan ozon yağı en çok kullanılanıdır. Ozon yağı cilde kullanıldığı gibi aynı zamanda içilebilir bir özelliğe sahiptir. Birçok kozmetik ve estetik ürünlerde ozon yağı bulunur. Ozon dünyadaki en güçlü dezenfektandır. Kullanıldığı herhangi bir alanda bakteri bulunmaz ve kötü kokuları yok eder. Ozon maskesi ayrıca deri ve hücre yenilenmesinde kullanılan mucizevi bir yağdır.

 Ozon yağı faydaları nelerdir ?

 Ozon yağının cilde faydaları şunlardır:

1. Kuru ciltlerde egzama sorunlarında ve yanıklarında çok etkilidir.

2. İyi bir cilt nemlendiricisidir. Kullandığınızda cildiniz bebek cildi gibi sağlıklı olur.

3. Akne ve sivilce sorunlarına iyi gelir.

4. Vajinal mantar enfeksiyonu için kullanılır.

5. Hemoroit sorununa çok önemli derecede azalmalara yardım eder

6. Kedi tırmalamaları vs yaraların iyileşmesinde çok faydalıdır.

7. Ayaktaki mantar enfeksiyonunun giderilmesinde yardımcıdır.

8. Ciltteki lekelerin azalmasında çok etkilidir.

9. Cildi doğal nem dengesine kavuşturur.

10. Kırışıklıkların giderilmesinde çok etkilidir.

11. Arı sinek ve böcek sokmalarında kullanılır.

12. Ağız içindeki aft ve yaralarda etkilidir.

13. Yatak yaralarında başarılı olarak kullanılır. 

14. Ter kokusu, sedef, vitilligoda kullanılır.

15. Göz altındaki şişlik ve torbaları yok etmeye yardım eder.
Ozon yağı cilde nasıl uygulanır- Kepek oluşumunda ve saçlı deri problemlerin de ozon yağını saçlı derinize ( temiz saça) uygulayın. En az yarım saat bekletin. Hatta ılık havlu ile sararsanız daha iyi sonuç alırsınız. Dışarı çıkmayacaksanız sadece saçınızı durulayın. Kısa zaman sonra saçlı derinizin çok daha sağlıklı olduğunu ve şaçlarınızın da sağlıkla parladığını göreceksiniz.

- Cildinizde oluşan doğum sonu çatlakları ve kilo alıp vermeye bağlı çatlaklarda ozon yağı kullanırsanız çatlakların bir süre sonra iyileşmeye başladığını göreceksiniz. Bunun içinde duştan sonra ozon yağı ile çatlak bulunan bölgelere masaj yapmalısınız. Durulanmaya gerek yoktur. 

- Güneş yanıkları,yanıklar, egzama,ürtiker,kuru cilt,selülit, kırışıklıklar, cildin yenilenmesi,cilt lekeleri,sivilce izlerinde de müthiş etkileri vardır. Problemli olan bölgelere sürün ve masaj yapın. Durulamaya gerek yoktur.Bu uygulamayı gece uyumadan önce uygulamanızı tavsiye ederim.

- Pişikli olan bölgelerin iyileşmesini hızlandırır. Günde bir kaç kez pişik olan bölgeye sürün. Hızlı bir şekilde iyileştiğini göreceksiniz.

Ozon yağı ile 10 yaş gençleşin !!  Ozon yağı cilt bakımında faydaları bitmiyor. Birçok alanda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ozon yağının kadınlar için en büyük mucizesi cildin elastikiyetini arttırarak kırışıklıkları en aza indirmesi. Gençlik serumu diyebileceğimiz ozon yağı , tüm cilt sorunlarınıza iyi gelmesinin yanı sıra ciddi bir şekilde cildinizi daha sağlıklı hale getirecek. Tek negatif yönü kokusunun biraz nahoş olması ama etkileri yanında buna her türlü katlanılır diye düşünüyorum. Evet ozon yağı nedir  ozon yağı nasıl kullanılır değindikten sonra benim ozon yağı rutinimi ve nasıl uyguladığımı size anlatmak istiyorum. Bende muhteşem etki yarattı ama doğru uygulanmadığı taktirde minimum etki görürsünüz buda sizi pek mutlu etmez. Biz maksimum etki istiyoruz o halde bu işi de doğru uygulamamız gerekir. Ozon yağını buzdolabında saklamalısınız. Buzluğa atmayın buzdolabında uygun bir yerde saklayın. Eğer dolaptan çıkardığınızda üzeri donmuş ise biraz oda sıcaklığında bekletin sonra kullanın.


Ozon yağı cilde nasıl kullanılır


   Ben ozon yağını sadece gece yatmadan önce kullanıyorum. Güneşe çıkarken herhangi bir uygulama yapmamaya özen gösteriyorum. Sonuçta bazı yağlar ve ürünler örneğin leke giderici olduğu halde güneş ışığında daha kötü lekelere neden olabiliyor. Bunun sebebi bu tür krem ve yağlar cilt dokusunu incelttiği için leke oluşumunu hızlandırır. Doğru kullanımı gece uyumadan önce kullanmaktır. 

  Öncelikle yüzümüzü güzel bir temizleyici ile yıkıyoruz. Ben doğal zeytin yağı sabununu tercih ediyorum. Cildim kuru olduğu için. Sizde cilt tipinize uygun doğal sabunlar kullanabilirsiniz. Örneğin yağlı ciltler için kil sabunu karma ciltler için keçi sütü sabununu tavsiye edebilirim. Ama asla doğal olmayan bir sabunu kullanmayın. Bu sabunlar cildinize zarar verir. Kullanacaksanız örnek verdiğim organik doğal sabunları tercih edebilirsiniz.

  Yüzümüzü yıkadıktan sonra Küçük bir sprey şişesine yarı oranda su ve yarı oranda sirke koyup tonik olarak kullanıyorum. Bu tonik cildin PH ını dengeliyor ve cildi daha sağlıklı yapıyor. Onca işe yaramayan pahalı kozmetik ürünlere son veriyoruz. Artık doğa bu konuda bize en muhteşem etkileri sunduğunun bilincindeyiz. Tuzaklara kapılmayın ,doğal ve bitkisel ürünleri tercih edin. Neyse konumuz dağılmasın devam edelim. Bu hazırladığımız toniği cildimize yüzümüzü yıkadıktan sonra spreyliyoruz. Biraz kurumasını bekliyoruz. 

  Ardından ozon yağını yüzümün her yerine göz çevresi de dahil sürüyorum.Evet ozon yağı göz altı kırışıklıklarına da çok iyi gelir.Ve hafif darbelerle yüzüme masaj yaparak uyguluyorum. Bir on on beş dk masaj yapıyorum. Bu işlem ozon yağının antibakteriyal özelliği ile orada bulunan ölü hücreleri ve kir birikintilerini söküp alıyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan aktif oksijeni cildimize daha iyi emilmesini, kan dolaşımını hızlandırarak cildimizi gençleştirdiğini fark edeceksiniz. Aynı zamanda ozon yağı göz altı morluklarınada çok iyi gelmekte.Sizde mutlaka yazının sonuna yorum bırakın deneyimlerinizi paylaşın.

NOT: DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR :
Göz altı kırışıklarını yok etmek için bilmeniz gereken bütün yöntemlerHindistan cevizi yağı ile mucizeler yaratın


   Ben bu işlemlerden sonra yüzümü durulamadan masajdan sonra uyuyorum. Ama siz bu yağdan rahatsız olursanız kokusu veya başka bir şeyden durulayabilirsiniz. Bugün ki konumuz olan ozon yağı nedir ? ozon yağı nasıl kullanılır ? konulu yazımızın sonuna geldik. 

  
EmoticonEmoticon