Muhteşem gençlik iksiri evde doğal yüz serumu yapımı

EVDE DOĞAL YÜZ SERUMU YAPIMI İLE CİLDİNİZİ YENİLEYİN 

doğal-yüz-serumu-yapımı
doğal yüz serumu yapımı


   Her geçen gün hızlı bir şekilde yaşlanıyoruz maalesef. Her aynaya baktığımızda bir ince kırışıklık daha fark edenler vardır. Yaşlanmaktan kaçmamız mümkün değil ama etkilerini geciktirmek ve var olan cildimizi yenilemek bizim elimizde. Evde doğal yüz serumu yapımı cildinizi ışıl ışıl yapacak. Daha iyi bir bakım,doğru ürünlerin doğru şekilde uygulanması cildimizi bulunduğumuz yaştan daha genç gösterebilir. Doğru bakım için en önemli şey serum kullanmaktır ama ondan önemlisi doğru serumu doğru zamanda kullanmaktır. 

  Kozmetik sektöründe birçok marka yüz serumları bulunmaktadır. Bu yüz serumlarının iyi ve güvenilir marka fiyatları en az üç yüz TL den başlamaktadır. Peki gençlik iksiri olan doğal ev yapımı yüz serumunuzu kendiniz yapabilirsiniz desem !! Yapabilirsiniz hemde en iyilerini .. Piyasada satılan ürünler doğal ürünlerin yerini asla tutamaz. Yalnız burada hassas bir nokta devre giriyor. Doğru cilt tipine doğru ürünü nasıl kullanacağını bilmek. Öğrendiğiniz taktirde yüklü miktardaki kozmetik giderlerini daha eğlenceli şeylere ayırabilir yada birikim yapabilirsiniz. Şimdi hemen bu doğal serum hazırlanışlarına geçelim. Cilt Gençleştiren mucizevi doğal serum yapımı Malzemeler

- 1 yemek kaşığı dolusu Avokado yağı

- 1 yemek kaşığı jojoba yağından

- 1 yemek kaşığı incir çekirdeği yağı

- 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı 

- 1 ampul E vitamini 

- 1 ampul tatlı badem yağı


Cilt gençleştiren doğal serumun hazırlanışı 


  Boş bir şişeye tamamı dolmayacak şekilde bu malzemelerin hepsini koyun. Her kullanımda bu şişeyi hafifçe çalkalamalısınız. İşte gençleştiren iksiriniz hazır. Bu evde kendi hazırladığınız doğal yüz serumunu güneş görmeyen bir yerde saklayın.  Ben bir seruma çok yüklü bir miktarda para harcadığım halde bu serum kadar asla faydasını göremedim. Sizde bu serumu çok seveceksiniz.

  Şimdi kullanma önerilerine geçebiliriz. Bu serumu gece kullanmanız yeterli. Yatmadan önce yüzünüzü güzel temizledikten sonra cilt nemli iken , alnınıza,burnunuza,yanaklarınıza,çenenize ve boyun bölgenize birer damla damlatarak sürün. Hafif darbeler ile masaj yaparak yedirin. Evde doğal yüz serumu yapımı tariflerimize devam edelim. 


 Yara İzlerini ve ciltteki renk düzensizliğine iyi gelen doğal serum yapımıMalzemeler

- 10 damla sığla yağı günlük yağı ve frankincense olarak da bilinir

- 15-20 damla kabak çekirdeğinin yağı 

-15-20 damla havuç yağı

- Kokusu için istediğiniz kokulu yağ ben portakal tercih ediyorum

- Yarım tatlı kaşığı gliserin 

- Kuşburnu yağı yarım tatlı 

Hazırlanışı ve kullanılışı 

  Yine boş bir serum şişesine bu malzemelerin hepsini koyun ve kullanımda bu karışımı da çalkalamayı unutmayın. Bu serumu muhakkak geceleri kullanmalısınız. Leke açıcı özelliği bulunduğundan güneşe çıkmamalısınız. Gece sürün uyuyun herhangi bir sorun olmaz. Gündüz dışarı çıkarken güneş kremi kullanmanızda yarar var. Uygulanışı yukarıda bahsettiğim serum tarifi ile aynıdır.

       Nemlendiren ve göz altları için kullanacağınız harika bir serum tarifi Malzemeler

- 2 tatlı kaşığı jojoba yağı

- 3 yemek kaşığı doğal bitkisel gliserin

- 5 yemek kaşığı aloe vera jeli

- bir ampul e vitamini 

- İsteğe bağlı olarak kokulu yağlardan birini ilave edebilirsiniz. Ben gül yağını tercih ediyorum.

Nemlendirici etkili yüz serumu uygulanışı ve kullanımı

  Bir serum şişesine hepsini dolmayacak kadar dökün kullanmadan önce hafif çalkalayın ki malzemeler iyice karışsın. İçeriklerin birbirini özümlemesi için bunu her kullanımda yapmalısınız. Hazırladığınız bu serumu buzdolabında saklayın. İçinde aloe vera jel bulunduğu için buzdolabı şartları gerekiyor. Göz altı bölgesi çok hassastır bu serum göz çevresi kırışıklık gidericidir  aynı zamanda. Kullanımı diğerleriyle aynı şekilde uygulanır.


Kırışıklık önleyici doğal yüz serumu tarifi

doğal-yüz-serumu-yapımı
doğal yüz serumu yapımı


 Malzemeler

- 2 kaşık katı hindistan cevizi yağı

- 2 yemek kaşığı avokado yağı

- bir yemek kaşığı ozon yağı

- 3 kaşık aloe vera jel 

- 1 Ampul e vitamini 

Kırışıklık giderici doğal yüz serumu uygulanışı ve kullanımı 

  Bir kabın içerisine malzemeleri koyun ve karıştırın. Her kullanımda karıştırmayı unutmayın. Uygulanışı en baştaki tarifteki gibidir. Evet harika yüz serumları ile gençleştiğiniz zaman herkes yüzünüze ne kullandığınızı soracak hazır olun. Biran önce bu serumlardan birini seçerek uygulamaya geçin. Her serumunuz bittiğinde diğer serumu uygulayın. Böylelikle her serumun etkisinden yararlanmış olacaksınız. 

NOT: DİĞER İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULARDermaroller ile cilt kusurlarınızdan kısa sürede kurtulun!  İstediğiniz yada merak ettiğiniz konuları da yorum olarak paylaşırsanız size özel yöntemler anlatabilirim Diğer cilt bakımı evde pratik  yöntemler için tıklayabilirsiniz. Evde doğal yüz serumu yapımı konulu yazımız hakkında aklınızda kalan sorular varsa yorum atabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon