Kuru ciltler için ne yapmalı? İşte çözümleri !!

KURU CİLTLER İÇİN NE YAPMALI?

kuru cilt
kuru cilt


   Kuru cilt sahibi iseniz  bu durum sizi çok rahatsız ettiğininde farkındasınızdır. Bunun için kuru ciltler için ne yapmalı sorusuna sizin için cevap vermeye çalıştım.Kuru cilt yapısına sahipseniz bu cilt tipine uygun bakım yapmanız gerekir. Doğru cilt bakımı doğru cilde uygulandığında mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Eğer yanlış bir bakım uyguluyor veya yanlış ürünler kullanırsanız daha da kuru bir cilde yol açabilirsiniz. Öncelikle kuru bir cilt nasıl anlaşılır sorusuna bir cevap verelim.

1.Kuru cilt  belirtileri 


a. Ciltte oluşan gerilme,kaşıntı ve kızarıklık 
b. Cilt mat ve cansız aynı zamanda pul pul görünmesi
c. Kuru bir ciltte ince kırışıklıklar oluşur ve çabuk yaşlanır

2. Kuru cilt için Hangi besinleri tüketmeliyiz?a. Balık ve balık ürünleri
b. bol su tüketilmeli
c. Avokado
d. Turuncu renkli sebzeler
e. Organik saf sızma zeytin yağı
f. Limon vs C vitamini bulunan besinler


3.Kuru cilt için Hangi besinleri tüketmemeliyiz?


a. Aşırı çay ve kafein içeren içecekler
b. Aşırı alkol tüketimi
c. Aşırı fast food gıda
d. sigara kullanımı
e. Aşırı yağlı besinler

4. Kuru ciltler için ne yapmalı?

 kuru ciltler için ne yapmalı

  Öncelikle bol bol su içmelisiniz. ( Günde en az bir litre ) Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için mutlaka peeling yapmalısınız. Daha sonra bir kese yardımıyla duşta cildiniz yumuşadıktan sonra bir kese yardımıyla cildinizi bir güzel keseleyin. Yüzünüzü de keselemeyi unutmayın. Duş esnasında doğal zeytinyağlı veya doğal yağlı sabunlar kullanın. ( Zeytinyağlı sabun,Keçi sütü sabunu vs) Duştan çıktıktan sonra ıslak cildinizi hafifçe kurulayın. Cildiniz hafif nemli olmalı ki nemlendirici ve doğal yağları iyice cildinize nufüs etsin. Kurulama işleminden sonra katı hindistan cevizi yağı ile cildinizin tamamını yağlayın. Ardından yağ oranı biraz fazla olan bir nemlendirici sürün. 

5. Kuru cilt için Yatmadan önce yapılması gerekenler


a. Yüzünüzü doğal bir yağlı sabunla yıkayın.
b. Bir küçük sprey şişesine yarı oranda su yarı oranda elma sirkesi olacak şekilde doldurun ve yüzünüze sıkın. Bu bir tonik işlemi görecektir ve yüzünüzdeki renk düzensizliklerini de yok edecektir.
c. Doğal toniğiniz hafif kuruduktan sonra katı hindistan cevizi yağını nemli yüzünüze sürün ve bir beş dk arası yüzünüze aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak yedirin. (Çok az hindistan cevizi yağı kullanın ) 

d. Ardından Bepanten merhemi yüzünüze sürün. ( Bepantenin krem ve merhem olan seçenekleri var siz merhem olanı yani daha yağlı olanı kullanın)
e. Bu işlemi her akşam yaparsanız cildiniz bir anda yenilenecek ve gün geçtikçe güzelleşecek. Sabahleyin de yani günde iki kez yapabilirsiniz. Tek sefer yapabiliyorsanız gece yapın ki uyurken cildiniz kendini daha çabuk yenileme özelliğine sahiptir. 
 Ben bu yöntemlerle birçok kuru cilde sahip olan kişilerin nemli ve taptaze bir cilde sahip olduğunu deneyimledim. Sizde aklınızda olan sorular varsa bizimle paylaşabilirsiniz ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Umarım kuru ciltler için ne yapmalı sorunuza cevap verebilmişimdir. 


EmoticonEmoticon