Kil maskesi hakkında bunları biliyor muydunuz ?


CİLT TİPİNE GÖRE KİL MASKESİ TARİFLERİ

 kil maskesi nasıl yapılır
 kil maskesi nasıl yapılır

Kil maskelerinin , cilde harika etkilerini ve faydasını duymuşsunuzdur. Güzellik ve cilt bakımına özen gösterenler için en yaygın ve en pratik bakım kürü olan kil maskesi hakkında her şeyi derleyip sizin için hazırladık..

   Kil maskesinin mucizevi etkilerini bilmeyen yoktur.Mineralli zengin kil maskeleri temiz, parlak ve açık bir cilde sahip olmayı mümkün kılar.Kil maskesi nedir?

 beyaz kil maskesi
 beyaz kil maskesi


Toprak, volkanik bölgelerdeki kayaları ve lav denilen tüf ve kil tüflerini birleştirerek lavlar oluşturur. Yapısında bol miktarda mineral var. Kilin yapısı dünyadaki bölgelere göre değişir. Bu bölgenin coğrafi özellikleri bu değişimi etkiler. Beyaz kil, yeşil kil, mavi kil, sarı kil, pembe kil, kırmızı kil gibi kil maskesi çeşitleri mevcuttur. Sivilce ve sivilceli ciltlerde beyaz kil, kuru ciltlerde kırmızı kil, yağlı ve sivilce cilt yeşil kil, güneş lekeleri ve cilt pigment problemleri ile mavi kil, cilt tıkanıklığı ile sarı kil ve pembe kilde cilt kızarıklıkları için kullanılır.
Kil maskesi nasıl yapılır?


 yeşil kil maskesi
 yeşil kil maskesiEvde kil maskesi yapmak istiyorum, ancak malzemelerin kil maskeleri için gerekli malzemeler nelerdir  bilmiyorsanız endişelenmeyin. Mükemmel cilt bakımı için tüm malzeme listelerinde ve reçetelerinde evde kolayca hazırlanabilen ve uygulanabilen kil maskesi seçenekleri:

Yağlı cilt kurutucuları için 1 çorba kaşığı yeşil kil, 1 tatlı kaşığı su ve limon, 1 çay kaşığı karbonat gereklidir. Bir cam kavanozda kil ezilir, daha sonra ılık su ile karıştırılır. Limon suyu ve karbonat daha sonra eklenir ve karıştırılır. Maske çok uzun süre bekletilmeden cilt  temizlenir ve bir fırça yardımıyla bölgeye uygulanır. Killer hızlı kuruyan bir yapıya sahip olduğundan, 5 ila 10 dakikalık bir zaman aralığı yeterli olacaktır. Kuruyan kil maskesi daha sonra ılık su ile durulanır. Yağlı cilde sahip olanlar, haftada iki kez bu maskeyi gönül rahatlığıyla uygulayabilirler.Anti-siyah nokta kil maskesi için 1 çorba kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı tatlı bal ve limon, 1 çay kaşığı esmer şeker cam kavanozda karıştırın. Siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulanır. Kuruyan kil maskesi, ılık suyla dairesel hareketlerle ciltten temizlenir.

Akne lekelerine homojen bir karışım elde etmek için 1 çorba kaşığı kırmızı kil, 1 tatlı kaşığı yoğurt ya da süt, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve karbonat, limon suyunu da 4 ila 5 damla karıştırın. Bu kil maskesi, sivilce lekelerinin mevcut olduğu bölgelere uygulanması için tavsiye edilir.Kil maskesi cilde nasıl uygulanır?

 kil maskeleri
 kil maskeleriPek çok insanın farkında olduğu, yüz maskesine ihtiyaç duymayan bölgeye kil maskesi uygulamak için bir sürü yanlışlık var. Yağ birikimi en çok siyah noktalar, burun ve çene alanı oluşumunda birikir. Özellikle, bu bölgelere uygulama yapılır. Yüzdeki yağsız alana kil maskesi uygulanmaz. Kil maskesi parmakla veya fırçayla uygulanacak alana uygulanır.

Kil maskesi alerjik midir?Kil maskeleri, ciltteki sıvı miktarını düzenler, iyileşmeyi hızlandırır ve yeniden yapılandırır. Bu alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Fakat yine de kullanmadan önce cildinizin küçük bir yerine uygulayıp alerji gelişip gelişmediğini anlayabilirsiniz.Maske banyo öncesi veya sonrası mı yapılmalı ?

 kil maskesi nasıl yapılır
 kil maskesi nasıl yapılır


Banyodan sonra kil maskesinin uygulanması maskenin etkisini arttırır. Çünkü banyodan sonra yüzdeki gözenekler açılır. Açılmış gözeneklere maske uygulamak daha iyi sonuç verir.Kil maskesi cilt faydası nedir?


Kil maskesi kullanımı özellikle yağlı ciltler için tavsiye edilir. Kil maskesi, yüzdeki yağ dengesini sağlayarak ciltteki fazla yağı emer. İyi sonuçlar elde etmek için düzenli kil maskesi uygulaması gereklidir. Kil maskesi, yüzdeki yağı azaltmaya yardımcı olur ve derinlemesine bir temizlik için gözenekleri birlikte açar. Bu, engellenen gözeneklerin siyah noktaların yok olmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar.


Kil maskesi bacaklara kullanılır mı ?


Mineraller açısından zengin temizleyici kil maskesi hem bacaklara hem de kol, sırt ve göğüs bölgelerine uygulanabilir.


Bir günde kaç kil maskesi yapılır?


Cilt bakımı uzmanları, haftada iki kez yağlı cildin, haftada bir kez normal ciltlerin, her 2 haftada bir kuru cildin yapmasını tavsiye eder.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
EmoticonEmoticon