Kaş kirpik uzatma için en iyi uzmanlardan muhteşem öneriler

KAŞ KİRPİK UZATMA İÇİN MUHTEŞEM UZMAN ÖNERİLERİ

kaş-kirpik-uzatma
kaş-kirpik-uzatma   Kirpik ve kaşlarınız ne kadar uzun ve güzel görünürse bakışlarınızda bir o kadar dikkat çekici görünür. Bu yöntemler o kadar basit ki kısa süre içinde kaş kirpik uzatma sorununuz ortadan kalkacak. Bunun için biraz sabırlı olmalı ve bu yöntemleri uygulamaya devam etmelisiniz. Sizde kirpikleriniz ok gibi kaşlarınızın yay gibi olması için bu tavsiyelere dikkatle incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.
  Öncelikle sizlere Şems Arslanın kirpik uzatma yöntemlerini paylaşmak istiyorum. Çünkü bu yöntem en basiti ve en güzel sonuç verenlerden bir tanesi. Bu yöntem kirpiklere sıklaştırıcı,kirpik ve kaş uzatıcı, kaş gürleştirici ve aynı zamanda boya özelliğine sahiptir.


Şems Arslan kirpik uzatma yöntemi için malzemeler
- 1 Çay kaşığı yapılmış türk kahvesi ( Normal olarak pişirilen kahve, kahvesi bol olursa daha iyi )

- 1 Çay kaşığı demlenmiş siyah çay ( Çayın çok iyi demlenmiş olması gerekir )

- Makyaj temizleme pamuğu ( yuvarlak olan daha tercih edilir )

- Kulak temizleme pamuğu çubuğu

 Şimdi ne dediğinizi duyar gibiyim. Bu iki malzeme ile hiç kaş kirpik mi gürleşirmiş. Ama Şems Arslanın en popüler ve işe yarayan yöntemlerinden bu karışım. Kahve ve çay içince nasıl canlanıp kendinize geliyorsunuz kirpiklerinizde bu şekilde etkilenecek. Hele kahvenin zengin içeriği ile muhteşem cilt bakımları yapıldığını duymuşsunuzdur.İçiniz rahat olsun bu uygulamayı düzenli yapınca farkı sizde göreceksiniz. 

Kaş kirpik uzatma karışımının uygulanması
  Bir kabın içerisine kahve ve çayı koyun ve karıştırın. İşleme başlamadan önce göz altına yani alt kirpiklerinizin altına bir makyaj pamuğunu ikiye kesip yerleştirin. Diğer yarısını da diğer göz altına yerleştirin. Bu işlemi mutlaka yapın çünkü boya etkisi de olduğundan göz altlarınızda koyuluk oluşturabilir. Kulak pamuğu çubuğunu bu karışıma batırın ve kirpiklerinizin dış kısmına sürün. Kuruduktan sonra pamukları alın ve o şekilde uyuyun. Bu işlemi gece yatmadan önce yapılması tavsiye edilir. Şimdi de Suna Dumankayanın en popüler kaş kirpik uzatma yöntemine geçelim.


Suna Dumankaya'dan doğal kirpik uzatma yöntemleri
   Bir tavaya fındık, ceviz ve bademi koyun. Onları iyice kavurun. Kavurmamızın nedeni yağlarının ve özlerinin dışarı vermesini sağlamak için. Daha sonra ocaktan alın ve bu malzemeleri ezin. Ezme sırasında ortaya çıkan yağı kaş ve kirpiklerinize sürün. Bu şekilde durulmadan uyuyun. Gece bu yöntemi uygularsanız daha etkili olur. Bu kirpik uzatma yöntemlerinden en başarılı sonuç elde edilenlerdendir. 

  Doğal boya için ise Suna Dumankaya bir adet karanfilin ucunu yakıp kaşlarınıza sürmenizi öneriyor. Her gece bu işlemi düzenli yaparsanız 10 günden sonra kaşlar daha kalın görünmeye başlayacaktır. Bu konuda bir püf nokta ise koyu tenliler karanfilin ucunu daha fazla yakacak açık tenliler ise daha az yakacak. Çünkü ne kadar yakma işi uzatılırsa o kadar koyu renk elde ediliyor. Açık renkliler bu özelliğe dikkat etmeli ve az yakmalılar. Bu karanfil yöntemi boya işlevi görmesinin yanı sıra besleyici ve kıl köklerini güçleştirici etkiyede sahiptir. Kaş kalemlerinin içeriğinde kurşun bulunur. Bu kaş kalemlerini sürekli uyguladığınızda kaşlarınız seyrekleşir. O yüzden bu yöntem çok popüler olmuştur. 

İbrahim Saraçoğlu kirpik uzatma yöntemleri

kaş-gürleştirme  Saraçoğlu kaş ve kirpikleriniz için tatlı badem yağı ve soğuk pres nar çekirdeği yağı kullanmanızı tavsiye ediyor.


Saraçoğlu'nun kaş gürleştirici kürü
- 2 Diş sarımsak

- 1 Yemek kaşığı soğuk press tatlı badem yağı

  Sarımsakları bir kase içine koyun. Güzelce ezdikten sonra badem yağını ekleyin ve ağzını kapatın. 15 Dk bekledikten sonra bu karışımı gözlerinize kaçmayacak şekilde kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra lavanta özlü sabun ile yıkayın. Lavanta özlü sabun kıl köklerini güçlendirici etkiye sahiptir. Bu kaş kirpik uzatma yöntemini haftada 3 kere bir buçuk ay boyunca uygulayın etkisi gözle görülür şekilde fark edilecektir. Yine bu uygulamayı gece yapıp yatmanız tavsiye ediliyor. 


 Ayrıca Saraçoğlu'nun destekleyici bir içilen kürü var. Bir tatlı kaşığı aslan pençesini bir litre kaynamış suya koyun ve 7 dk kaynatın. Ilıyınca akşam yemeklerinden yarım saat önce bir su bardağı tüketin.

NOT: İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR


Dermapen hakkında merak edilenler en detaylı anlatım !

Saç dökülmesine bitkisel çözümler ile son verin !  
  Kaş kirpik uzatma yöntemlerinden en popüler olanları sizinle paylaştık. Sizde değerli yorumlarınızla yazıya katkı sağlayabilirsiniz. Kirpik uzatma yöntemleri hakkında işe yaramış uygulamaları olanların katkılarını bekliyoruz. Eğer diğer meşhur ve cilt bakımı evde pratik yöntemleri incelemek istiyorsanız tıklayabilirsiniz. Evet sizde kendi kaş kirpik uzatma yöntemlerinizi bizimle paylaşarak katkıda bulunmak için lütfen yorum bölümüne yazınız.
EmoticonEmoticon