Karbonat maskesinin cildinize muhteşem etkileri

KARBONAT MASKESİ İLE PRATİK GÜZELLEŞMEK


 karbonat maskesi
 karbonat maskesi


  Güzelleşmek için evde pratik yöntemler artık daha çok tercih ediliyor. Bu tercih sebebinin en önemli nedenlerinden biri bu cilt bakımlarının çok etkili ve evdeki malzemelerle yapılabilmesidir. Bugün sizlere karbonat maskesinin mucize etkilerinden ve nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgiler vermek istedik. Hemen tariflere geçelim ve faydalarını anlatalım.


  Bu maskeyi sürekli düzenli olarak kullandığınızda cildiniz ölü hücrelerden ve kir tabasından arınarak cildinizin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlıyor. Özellikle çok yağlı,siyah noktalı ve geniş gözenekli ciltlerin kullanabileceği harika maskelerden birisi karbonat.

   Cilt lekeleri için uygulanan karbonat maskesi

 karbonat maskesi
 karbonat maskesi


Malzemeler : 


- 1 tatlı kaşığı yaş maya

- 1 tatlı kaşığı karbonat

- 20 damla su


Uygulama


  Bu maskeyi geceleyin uygulamanız tavsiye edilir. Gündüz uygulamayınız. Yüzünüzü temizledikten sonra bu karışımı göz çevresi ve dudak çevresi hariç yüzünüze uygulayın. 15 dk beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uyguladığınızda lekelerinizin hızla azalacağına şahit olacaksınız. Kırışıklık için uygulanan karbonat maskesi

 karbonat maskesi
 karbonat maskesiMalzemeler


- 1 Tatlı kaşığı karbonat

- 1 Bir tatlı kaşığı yoğurt

- Cildiniz aynı zamanda yağlı ise 2-3 damla limon suyu katabilirsiniz.


Uygulama


  Malzemeleri karıştırın ve temiz yüzünüze göz çevresi ve dudak çevresi hariç sürün. Maske kuruyunca ılık su ile durulayın. Ardından nemlendiricinizi sürün ve uyuyun. Bu maske gece uygulanır gündüz uygulanmaz.


Cilt rengini açan ve yüzü geren karbonat maskesi

 karbonat maskesi
 karbonat maskesiMalzemeler 


- 1 adet haşlanmış patates

- 2 Kaşık saf zeytinyağı

- 2 tatlı kaşığı karbonat


Uygulanışı


  Patatesleri haşlayın bir kaba soyun ve ezin. Ezdiğiniz patatesin içine zeytin yağı ve karbonatı ilave edin ve iyice karıştırın. Bu maskeyi temiz yüze uygulayın ve 15-20 dk bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın. Gece uygulanan maskedir gündüz uygulamayınız. Ardından nemlendiricinizi sürün hepsi bu kadar. 


Karbonat başka hangi durumlarda kullanabilir ?

 karbonat maskesi
 karbonat maskesi


  Diş beyazlatmada en çok kullanılan malzemedir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra katı hindistan cevizi yağı ile karıştırıp dişlerinize uygulayın. Diş etlerinize çok fazla temas ettirmeyin. 10 dk bekletin ve durulayın. Düzenli kullanımda dişleriniz bembeyaz olacak.

  Tırnak beyazlatma için kullanılır. Çok fazla oje sürüyorsanız tırnaklarınız sararır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir kaseye ılık su doldurun içine karbonat ve limon suyu ekleyin zamanla tırnaklarınız eski beyazlığına kavuşacak.

  Koltuk altlarınız çok fazla terliyorsa ve koyu renk almış ise bu sorunu gidermek için koltuk altlarınıza yatarken karbonat sürün öyle yatın. Terleme sorununuz ortadan kalkacak ve koltuk altınızın rengi açılacak.

  Ağız kokusu ve aft için kullanılır. Her gün karbonatlı su ile 2-3 defa ağzı çalkalamak ağız içindeki bakterileri öldürür ve kokuyu giderir. 

  Çok iyi bir peeling malzemesidir. Katı hindistan cevizi yağı ile karbonatı karıştırın tüm cildinizi bu karışımla ovun ve 15 dk bekletin. Muhteşem bir cildiniz olacağını göreceksiniz.Bu peelingi gece uygulayınız. 

  Karbonat maskesi yazımızın sonuna geldik. Sizde değerli yorumlarınız ile yazımıza katkı sağlayabilirsiniz. Diğer en iyi evde pratik yöntemler için buraya tıklayabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon