Himalaya Tuzu Sabunu Ve Cilt bakımındaki Müthiş Etkisi

HİMALAYA TUZU NEDİR ? NE İŞE YARAR? NASIL KULLANILIR ?

 himalaya tuzu sabunu


  Himalaya tuzu sabunu doğada bulunan en saf tuz olarak bilinir. Rafine edilmediğinden dolayı yapısındaki 85 den fazla elementin olduğu gibi korunmasından dolayı çok sağlıklıdır. Cilt bakımında özellikle başvurulan bu sabunu veya tuzunu çok fazla tüketimi sağlanır. Tuz Sabunu Faydaları

 himalaya tuzu sabunu


- Cildinizi yumuşatır hücre ve dokuların beslenmesini sağlar.

- Cildinizin ve şaçlarınızın nem dengesini korur.

- Kimyasal madde içermez tamamen doğal ve sağlıklıdır. Tüm cilt bölgelerine uygulanabilir.- Doğal deodorant etkisi ile ter kokusunu yok eder.

- Çok iyi bir selülit gidericidir.

- Siyah nokta oluşumunu önler ve geniş gözeneklere iyi gelir.

- Çeşitli cilt hastalıklarında tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

- Sivilce oluşmasını önler.

- Çok iyi bir ölü deri temizleme işlemi görür. ( peeling )

- Cildinizin temizlenmesinde bakteri oluşumunu engellemede himalaya tuzu sabunu çok aktif rol oynar.Himalaya Tuzu nereden alınır ?


   Aktarlarda,marketlerde ve internetten  kolaylıkla bulabilirsiniz.

Himalaya Tuzu Sabunu Nasıl Kullanılır ?

 himalaya tuzu sabunu


  Bu sabunun birçok kullanım yolu vardır. Biincisi direk olarak cilde uygulamaktır. Ama burada dikkat edilmesi konu direk uygulamada cildi çizebilir. Genelde selülit bölgelerinde bu yöntem kullanılır. İkinci yöntem su dolu bir kaba himalaya tuzu atılır uzun kollu ince bir tişört ve ince uzun bir çorap bu su ile iyice ıslatılır ve giyilir. Cilt bu nemli kıyafetlerdeki tuzlu suyu çeker ve kıyafetler bir süre sonra çıkartılır. Üçüncü yöntem ise duş esnasında bu tuzlu sabun baş üzerinde akan suya karşı tutulur. Su ile sabundaki içerik cilde aktarılır.

Ter Kokusunu Gidermek için bir parça pamuk bu sabun ile nemlendirilir ve koltuk altına uygulanır.

 Himalaya tuz ile peeling yapılacağı zaman mutlaka zeytinyağı ile karışımı sağlanmalıdır. Mesala 2 kaşık tuz iki kaşık zeytinyağı ile karıştırılıp uygulanmalıdır. Direk sabun olarak uygulanacaksa cildinizi zeytinyağı ile biraz ovalayın ve sabunu o şekilde kullanın.

 himalaya tuzu sabunu


 Ayrıca kuru ve yağlı ciltleri nem dengesini ayarlamak için kullanılır. Bunu uygulayacağınız bölgeyi tuzlu su ile maske şeklinde uyguladıktan sonra kuruyunca bu maskeyi alın. Bu işlemi haftada bir iki kez uygulayabilirsiniz.

  Bu himalaya tuzu sabununun  güzelleştirici ve siyah noktalardan kurtarma etkisi vardır. Bunun içinse bir litre suya 20 -30 gr tuz ekleyin karıştırın ve bir pamuk yardımıyla o bölgelere uygulayın. Diğer cilt bakımı evde pratik yöntemlere kolaylıkla ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon