Cilt lekelerine kesin çözüm sağlanır mı ?

CİLT LEKELERİNE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

 cilt lekelerine kesin çözüm


  Cilt lekeleri kişiler için büyük sorunlardan bir tanesidir. İnsanı her aynaya baktığında mutsuz eden bu lekelerden kurtulmak mümkün mü ? Cilt lekelerine kesin çözüm var mı ? Lekeleri olan kişiler sürekli bu soruları sorarlar kendilerine. Cilt lekeleri genellikle güneşin zararlı etkilerinden dolayı ortaya çıkar. Yada hormonel,çeşitli yanlış cilt bakım uygulamaları sonucu yada kullanılan bir ilaca bağlı olarak gelişebilir. Önce bunun sebebini öğrenirsek çözüm bulmak hızlanır. Bu lekelerden kurtulmak için çözüm yollarını aramaktan önce bu sorunun önlenmesi konusunda bilinçli olursak kurtulduğumuz anda tekrar aynı sorunla karşılaşmayalım.  1. Yaz kış demeden mutlaka güneş kremi kullanın.

cilt lekelerine kesin çözüm


   Güneş kremi leke oluşumunu engelleyen en önemli üründür. Dışarı çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Yaz ,kış,gece,gündüz fark etmez dışarı çıkarken kesinlikle bunu ihmal etmeyin. Hem güneş kremi sürülen bir cilt daha sağlıklı görülür. Faktör oranı yüksek,kaliteli ve uzun süre koruma sağlayan bir güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kendi güneş kreminizi evde kendiniz yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 2. Yanlış cilt bakımı uygulamalarından kaçının

 cilt lekelerine kesin çözüm


  Cilt bakımı her kadının güzellik sırlarından biridir. Cilde sağlık kazandırmak için cilt bakım uygulamaları yaparız. Ama her uygulamada olduğu gibi yanlış uygulamalar yanlış sonuçlara sebep olabilir. Örneğin siz peeling veya bazı leke giderici maskeleri gündüz yaparsanız, lekeleri ortadan kaldırmak yerine daha fazla leke oluşmasını sağlarsınız. Daha sonra lekeler artınca bu maske yada peeling işe yaramadı diye düşünürsünüz halbuki maskelerde bir sorun yoktur. Sorun bu maskeyi veya peelingleri gece değil gündüz yapmanızdır. Güneş ışınları direk olarak maruz kalınırsa bu uygulamalar çok daha koyu lekelere neden olur. Tavsiyem genellikle bütün bakımları gece yapmanızdır. Yazın lazer, kimyasal peeling veya yüzü inceltici herhangi bir uygulama önerilmez. Bu konuda evde doğal uygulamaları gece için yapabilirsiniz. Madecassol ile cilt kusurlarından kurtulun yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 3. Öncelikle bu sorunun nedenini öğrenin


  Cilt lekesi ne zaman oluştu ? Oluşumunu etkilediğini düşündüğünüz bir olay yaşadınız mı ? Yanlış uygulamadan mı veya kullandığınız bir ilaç sorunu mu oluştu ? Bu soruların cevabını uzman dermatoloğunuza vererek asıl sorunu saptayabilir ve ona göre cilt bakımınızı şekillendirebilirsiniz. 

Cilt lekelerine iyi gelecek uygulamalar

 cilt lekelerine bitkisel çözüm


- Geceleri patatesin suyunu bir pamuk yardımıyla silin. Patates cilt rengini açmada en önemli üründür.

 cilt lekelerine kesin çözüm


- Yüzünüzü günde bir kaç defa elma sirkeli su ile yıkayın. (Yarı oran su yarı oran elma sirkesi )

- Geceleyin yüzünüzü temizledikten sonra katı hindistan cevizini yüzünüze sürün ve limonu ikiye bölün. Limonun yarısını düz bir tabakta olan tuz a bastırın ve limon ile leke olan bölgeleri 2-3 dk ovalayın. Ardından yıkayın ve bu uygulamayı kesinlikle gündüz yapmayın.

- Ozon yağı kullanabilirsiniz cilt lekelerinde önemli derecede etkili bir yağdır. Detayına buradan ulaşabilirsiniz.

- Bebek pudrası ve gül suyu maskesini uygulayabilirsiniz. Bu maskenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

  Cilt lekeleri yazımıza yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. Cilt  lekesi sorunu çok geniş bir konudur..  Bu sorunu yaşayan ve bu sorundan nasıl kurtulduğunuzu insanlar ile paylaşmak için lütfen yorum yazınız. Cilt bakımı evde pratik en yeni ve en iyi yöntemlere ulaşmak için buraya tıklayınız.


EmoticonEmoticon