Burundaki siyah noktalara kesin çözüm Diş Macunu!!

DİŞ MACUNU İLE SİYAH NOKTALARDAN KURTULUN burundaki siyah noktalara kesin çözüm


 Günümüzde insanlar artık cilt bakım ve cilt sorunlarını evde basit yollarla kendileri giderebiliyor. Estetik ve bakım için onca harcadıkları para ise ceplerinde kalıyor. Siyah noktalarla hemen hemen herkesin ortak sorunudur. Artık burundaki siyah noktalara kesin çözüm diş macunu. Evet yanlış duymadınız diş macunu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu yöntemi anlatmadan önce siyah noktalar hakkında kısa bir bilgi vermeyi faydalı buluyorum.


Siyah noktalar neden çoğalır ?


Siyah noktalar ergenlik döneminde cildin yağ oranının artmasıyla oluşur. Temizlenmedikleri zaman büyürler ve uzun zaman kaldıklarında içi boşaltılınca yüzde derin çukurcuklar bırakarak cilt görünümünü pürüzlü gösterir. Siyah noktalar aynı zamanda kir ve ölü hücrelerin ciltte birikmesiyle çoğalır. Adet dönemlerinde de kadınlarda artış gösteren siyah noktalar yüz bölümünü sanki kirliymiş gibi göstererek insanın psikolojisini de kötü etkilemektedir.


Hangi diş macunu siyah noktalar için bakım yapılır ?


  Birçok diş macunu çeşit bulunduğundan hangisini kullanacağınız konusunda aklınız karışabilir. Her diş macunu siyah noktalar için kullanılması tavsiye edilmez. Siyah noktalar için beyazlatma özelliği bulunan hassas dişler için kullanılan bir diş macunu olması gerekir. Bu özelliklerinin yanında nane aromalı olması kan dolaşımını da hızlandırıp aktivasyonu hızlandırdığından kullanılmasında yarar vardır. Bu burundaki siyah noktalara kesin çözüm diş macunu uygulamasından bahsedelim.


Yüzünüzü temizleyin ve diş macununu uygulayın Burundaki siyah noktalara kesin çözüm


  Ne yaparsanız yapın hangi yöntemi veya maskeyi kullanacaksanız kullanın mutlaka yüzünüzü yıkayın. Temizlenmemiş bir cilde hiç bir uygulamayı uygulamayın. Yüzünüzü uygun temizleme ürününüzü kullanıp yıkadıktan sonra diş macununu siyah noktaların  bulunduğu bölgelere sürün ve 5-10 dk bekletin. Daha sonra yıkayıp diş macununu temizleyin. 


Diş macununu ne zaman kullanmalıyım ?


  Diş macunu uygulamasını mutlaka gece uygulamanız gerekir. Haftada bir kaç kez bu uygulamayı yapabilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra güneş ışığına maruz kalmamalısınız. En iyisi gece uygulamak böylece güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.


Siyah noktalar için başka ne yapabiliriz?


1. Günde en az iki kere yüzünüzü doğal sabunlar ile yıkayın. (cilt tipinize uygun sabunlar örn kuru ciltler için zeytin yağlı,yağlı ciltler için kil sabunu,karma ciltler için keçi sütü sabunu ve eşek sütü sabunu gibi) Doğal sabun haricinde yüzünüze sabun kullanmayın.

2. Siyah noktalarınızla sürekli oynamayın. Bu durumda yüzünüzde izler kalır ve pürüzlü görünür. 

3. Yüzünüze haftalık olarak peeling uygulaması yapın. Ölü deri bulunan ciltler ve siyah noktalı ciltler için peeling birebirdir. Bu uygulama ile yüzünüz derin olarak temizlenir ve daha canlı görünür. Evde doğal olarak yapabileceğiniz mısır unu bal ve bir kaç damla limon ile peeling yapabilirsiniz.

4.Yumurta cildi gençleştirir ve siyah nokta temizliğinde bire birdir. Yumurtanın akını bir kaseye koyun iyice çırptıktan sonra köpük haline gelince yüzünüze sürün. Üzerine kağıt havlu ile kapatın ve kağıt havlu kuruyunca üzerine bir kat daha yumurta sürün. Bir on on beş dk kadar kuruyunca peçeteyi alın ve yüzünüzdeki siyah noktaların kağıt havluya nasıl geçtiğini görün. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. 

5. Cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanın. Yanlış ürünü kullanmak bu siyah noktaların tekrar etmesine yol açar.

6. Bol bol su tüketin. Su ciltteki yağ oranını dengeleyerek cildin yenilenmesine ve doğal yoldan nemlenmesine yardımcı olur.

7. Aşırı yağlı besinler ile beslenmeyin. Yağlı besinler tüketmek siyah noktaların çoğalmasına neden olur. Bol bol sebze ve meyve tüketmeye çalışın. Cildinizdeki değişime şaşıracaksınız.

Siyah nokta gideren ürünleri seçerken nelere dikkat etmeli ?

 Siyah noktalar için bir çok ürün seçeneği bulunmaktadır. Ama siyah noktalar için seçeceğiniz ürünleri alırken içeriğinde retinol,çay ağacı yağı ve C vitamini olması işinizi epey kolaylaştırır. Evet burundaki siyah noktalara kesin çözüm konulu yazımızın sonuna geldik. Diğer cilt bakımı evde pratik yöntemler ile ilgili yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon