Bebek pudrası ve gül suyu maskesi - pişik kremi maskesi nasıl yapılır?

BEBEK PUDRASI VE GÜL SUYU MASKESİ &  PİŞİK KREMİ MASKESİ NASIL YAPILIR


 bebek pudrası vegül suyu maskesi


   Bebeklerde pişik önleyici olarak kullanılan bebek pudrasının güzellik ve cilt bakımında kullanıldığını biliyor muydunuz? Bebeklerin cildi yumuşacık ve hassastır. Bebek pudrası pişik oluşumunu önleyerek pişik olan bölgelerde de hızlı bir iyileşme sağladığı bilinen bir gerçek. Bu yazımda sizlere bebek pudrası ve gül suyu maskesi ayrıca çok sevdiğim ve çok faydasını gördüğüm pişik kremi maskesi nasıl yapılır bunları anlatmak istedim.Bebek pudrasının cilde faydaları


1. Eğer cilt lekeleriniz varsa bu lekelerin üzerine 2-3 günde bir bebek pudrası dökerseniz lekelerinizin açıldığını göreceksiniz. Ama bu uygulamaları gece yapmanız gerekiyor. 

2. Cildinizde aşırı yağlanmadan kaynaklanan cilt parlamaları ve yüzünüzde oluşan aşırı terleme sorunu için bebek pudrası kullanmanız bu sorunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

3. Sivilceli bir cilt tipine sahipseniz bebek pudrası aşırı yağlanmanın önüne geçtiği için ve cildi yenileme özelliğine sahip olduğu için bu sorununuza çözüm getirecektir.

4. Seyrek bir kirpik yapısına sahipseniz size müjdeli bir haberim var. Eğer maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinize biraz pudra dökerseniz sonrada maskaranızı sürerseniz harika dolgun kirpik görünümünü kolaylıkla elde ederseniz.

5. Cildiniz bebek pudrası ile daha sağlıklı ve pürüzsüz görünür.

6. Yaşlanmayı geciktirdiği ve cilt yenilenmesinde önemli rol oynadığı için kırışıklıklarınızı azaltmada ve oluşmasına engel olmada önemli faydaları vardır.
Bebek pudrası ile yapılan cilt bakım maskesi hazırlama


  Öncelikle maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü doğal cilt tipinize uygun doğal sabun ile yüzünüzü yıkamalısınız. ( kuru ciltler için örn zeytinyağlı sabun,yağlı ciltler için kil sabunu,karma ciltler için keçi sütü sabunları) Daha sonra biraz bal ve kahveyi karıştırıp yüzünüze peeling yapın. Sonra yüzünüzü durulayın ve hafif kurulayın. Maskeyi nemli cildinize uygularsanız kalıp olarak durmaz cilt nemli olduğunda maskeleri daha kolay kabul eder. Kuruladıktan sonra bir sprey şişesine yarı oranda su yarı oranda elma sirkesi doldurun ve 2-3 damla limon damlatın. Bu hazırladığınız tonik cildinizin rengini düzenleyerek siyah noktalarınız için de iyi bir uygulama öncesi olacaktır. Toniğinizi yüzünüze biraz uzaktan spreyleyin ve hafif kurumasını bekleyin. Şimdi bebek pudrası ve gül suyu maskesi için yüzümüz hazır.

   Malzemelerimiz bir tatlı kaşığı bebek pudrası ve bir çay kaşığı su. Bu malzemeleri çok sıvı olmayan bir kıvamda karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yarım saat beklettikten sonra su yardımıyla temizleyin. 
 Gül suyu maskesi hazırlama ve uygulama


  Gül suyu antienflamatuar etkisiyle ciltteki zararlı bakterilerin oluşmasını önler. Anti oksidan özelliği ile cildi yeniler ve yaşlılığın önüne geçer. Aynı zamanda cildi nemlendirerek canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Gül suyu maskesini uygulayacaksanız yukarıda bahsettiğim aşamalarla yüzünüzü maskeye hazırlayın. 

  Malzemelerimiz bir kaşık gül suyu ve iki kaşık bebek pudrası kullanacağız. Bunları karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dk bekledikten sonra durulayın ve toniğinizi uygulayıp nemlendiricinizi sürün. 


 Pişik kremi maskesi ve hazırlaması

 bebek pudrası ve gül suyu maskesi


 Öncelikle bu maskeyi de uygulamadan önce yukarıda anlattığım gibi yüzünüzü maske için hazırlayın. Daha sonra bir kabın içerisine bir tatlı kaşığı pişik kremi ( Ben sudakrem kullanıyorum) bir tatlı kaşığı gül yağı ve bir tatlı kaşığı avakado yağı koyun. Bu malzemeleri karıştırıp yüzünüze uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra yıkayın. Sabun kullanmanıza gerek yok tam olarak su ile arınmasa bile sorun değil bu şekilde uyuyun ve sabah yeni bir cilt ile uyanın. Böylelikle pişik kremi maskesi nasıl yapılır cevaplamış olduk. Peki pişik kremi maskesinin faydaları nelerdir?


1. Cildin nem dengesini koruyarak erken yaşlanmanın önüne geçer.

2. Cilt lekelerinin yok olmasına yardımcı olur.

3. Cilt renk düzensizliklerini dengeler ve cilt rengini açar.

4. Cildinizde oluşan kızarıklık, döküntü ve hassasiyeti iyileşmesine yardımcı olur. 

5. Sivilce izlerini azaltmaya ve siyah noktaları gidermeye yardımcı olur.


   Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Bebek pudrası ve gül suyu maskesi ayrıca pişik kremi maskesi nasıl yapılır sorusunun cevaplarını vermiş olduğumu düşünüyorum sizde cilt sorunlarınızı ve merak ettiğiniz uygulamaları yorum olarak atın çözüm bulmanıza yardımcı olalım. Diğer yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon