Göz altı morluğu nasıl geçer ?

GÖZ ALTI MORLUĞU NASIL GEÇER DOĞAL MASKE TARİFLERİ
 göz altı morlukları nasıl geçer


      Göz altında oluşan morluklarından şikayet eden insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Stresli bir hayat, uykusuzluk, beslenme yetersizliği, genetik yatkınlık ve bazı hastalıkların belirtisi olan bu morluklar can sıkan cinsten. Her ne kadar makyaj malzemeleri ile bu morlukları kapatabilmeyi başarsak ta,makyajsız olarak kendimizi kötü hissetmemize neden olurlar. Bu morlukların tedavisi çok güçtür. Çeşitli kimyasal işlemler veya dolgu gibi estetik girişimler ile kısa dönem yok olabilseler de, yine tekrar morluklar oluşabiliyor.   Peki bu göz altı morlukları nasıl geçer ?


  Her ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da bu morlukların en iyi sonuç veren tedavisi evde kolayca yaptığımız yöntemlerdir. Birçok kişinin uyguladığı bu yöntemler olumlu sonuçlar vermektedir. Cildimize istediği özen ve bakımı sağlarsak bir o kadar sağlıklı ve canlı görünür.


  Göz altı morlukları için doğal maskeler


1. Zerdeçalı  ve ananas suyunu karıştırarak harika bir maske oluşturabilirsiniz. Hamur kıvamına getirdiğiniz bu maskesi göz altlarınıza sürüp 15 dk beklettikten sonra yıkayınız.

2. Bal kabağı çekirdeklerinin içini çıkartıp ezdikten sonra bir çay kaşığı sütü ve balı ekleyerek karıştırın. Yumuşak bir kıvam elde edince bu maskeyi göz altlarınıza sürün. 15-20 dk beklettikten sonra yıkayın.

3. Benim en sevdiğim ve en çok faydasını gördüğüm maske ise domates ve patates ile yapılandır. Bir miktar domates ile aynı miktar patatesi rendeleyin. Oluşan karışımı(suyu ve rendelenmiş kısımlarıyla) göz altına sürün. Bu karışımı yaklaşık yarım saat göz altında beklettikten sonra durulayın. İlk seferde bile gözle görülür bir fark elde edeceksiniz.


4. Yine en çok kullandığım maskelerden diğeri hamur maskesi. Bu maske için gereken malzemeler bir kaşık un,bir kaşık,beyaz kil,bir kaşık pirinç unu, bir kaşık patates nişastası be hamur kıvamına getirecek oranda yani yaklaşık 3-4 kaşık süt. Bu malzemeleri karıştırıp göz altınıza ve göz üzerinize sürün. Maske kuruyana kadar bekleyin ve yıkayın. Göz altı morlukları nasıl geçer diye soranlara bu maske verdiği sonuçla cevap vereceğini düşünüyorum.

5. Yarım kiviyi ve acı badem yağını karıştırıp 15 dk bekletin ve yüzünüzü yıkayın. ( 2-3 damla acı badem yağı,yarım kivi)

6. Gözlerinizin altını limon parçaları ile hafif hafif darbeler le masaj yapın. Ardından bir çay kaşığı domatesin suyu ile bir çay kaşığı zerdeçalı karıştırıp 10 dk bekletin ve yüzünüzü yıkayın.


  Göz altı morluklarını gidermede destekleyici yöntemler


1. Soğuk kompres : İki adet kaşığı buz dolabında soğutup, bu kaşıklar ile göz altlarına masaj yaparsanız göz altlarınızın kan dolaşımını uyarırsınız. Böylece göz altı morlukları gün geçtikçe azalmaya başlayacaktır. 

2. Yüz yogası : Cildi genç ve diri tutan en önemli yöntemlerden biri olan yüz yogası ile göz kaslarınızı çalıştırarak morluklardan kurtulabilirsiniz. 

3. Çay poşeti : Çayınızı demledikten sonra çay demlik poşetlerinizi atmayın. Uyumadan önce bu torbaları göz altınıza yerleştirin ve göz bandınızı takın. Sabah olduğunda gözdeki şişkinlikleriniz ve morluklarınızın fazlasıyla azalacağını göreceksiniz.

4. Patates dilimi: Patateste bulunan nişasta cilt rengini açmada birebirdir. Dilimlediğiniz patatesleri buzlukta beklettikten sonra göz altınıza koyun ve uyuyun. Bu yöntemle hem soğuk kompres yapmış hemde morluklarınızı patatesteki nişasta ile yok etmiş olacaksınız.  Göz altı morlukları için notlar


1. Her işlem öncesi yüzünüzü nemlendiricili doğal sabunlarla ( zeytinyağlı doğal sabun, Keçi sütü sabunu) yıkayın.

2. Maskenizi uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkadığınızda hafifçe kurulayın.

3. Bir boş sprey kutusunun içine yarı su yarı elma sirkesi olacak şekilde doldurun. Bu su ile yüzünüze spreyle uygulayın. Biraz kurumasını bekleyin.

4. Kuruladıktan sonra katı hindistan cevizi yağını yüzünüze ve göz altlarınıza güzelce sürün.5. Sonra bepanten kremi aynı şekilde uygulayın. Bu işlemleri yatmadan önce mutlaka yapın. En fazla 1-2 hafta içerisinde capcanlı parlak bir cilde kavuşun ve sonuçları mutlaka bana yorum olarak atın. Aklınıza takılan bir şey olursa yorumda sorabilirsiniz. Umarım göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna bir çözüm olmuşumdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

  

This Is The Oldest Page


EmoticonEmoticon