Dermapen zararları

DERMAPEN ZARARLARI
dermapen-zararları
dermapen-zararları Dermapen zararlarınelerdir ? Dermapen ne işe yarar ? Sorularına cevap vermeye çalışacağımız detaylı bir yazı ile karşınızdayız.

Kuşkusuz,yaşlandıkça meydana gelen fiziksel değişiklikleri kabul etmek zor olabilir.


Botoks ve yüz germe,göğüs büyütmeye kadar,daha genç görünmemizi sağlayacak çok sayıda yaşlanma karşıtı seçenek vardır.
Dermapen,genç kalmak için bu arayıştaki son trend.
Cildi gençleştirmek için cildi delmek ve kontrollü bir cilt yaralanması oluşturmak için ince iğneler kullanan bir işlemdir. Cilt bu oluşan hasarı yenilemek için kolejen oluşturur ve cilt genç görünür. 
Dermapen,sivilce izi,ince çizgiler ve kırışıklıklar,gevşek cilt,cilt dokusu,gözenek büyüklüğü,kahverengi lekeler,çatlaklar ve pigment sorunları gibi durumları tedavi etmek ve iyileştirmek için kullanılır.
Aynı zamanda cilt iğneleme,kollajen indüksiyon tedavisi (CIT) ve perkütan kollajen indüksiyonu (PCI) olarak da adlandırılır.
Çoğu kimse herhangi bir aktif enfeksiyon,lezyon veya bilinen herhangi bir yara iyileşme problemi olmadığı sürece prosedür uygulayabilir.
Eğer aktif sivilceniz veya hassas sivilce kistleriniz varsa,bu alanlar üzerinde dermapen zararlarıoluştuğu için kullanmayın. Alanı tahriş eder,daha iltihaplı hale getirir ve potansiyel olarak bakteri yayar. Prosedüre başlamadan önce cildiniz daha net oluncaya kadar bekleyin.

Dermapen kaç seans uygulanır.

Dermapen tipik olarak yaklaşık bir ay aralıklarla dört ila altı seanslık bir dizi halinde gerçekleştirilir. NOT: DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDILENLER EN DETAYLI ANLATIM !(TIKLAYIN)

Dermapen nasıl uygulanır ?

İşlem sırasında topikal bir anestezi uygulanır ve daha sonra deriye küçük paslanmaz çelik iğneleri sokmak için mikroinjantlara veya deliklere neden olmak için derma merdanesi adı verilen bir kalem benzeri alet kullanılır. Buradaki fikir,iğnelerin neden olduğu hasarın,vücudunuzu,onları onarmak için kesimlere şifa maddeleri (elastin ve kollajen) göndermeye teşvik etmesidir. Dermapen sonrası kabuklanmaiçin burayatıklayınız.
Dermapen küçük travma sütunları yaparak,vücut onları doldurmak ve iyileştirmek için yeni kolajen yapmak zorunda kalır. Bu yeni kolajen cildin daha yumuşak,daha sıkı ve daha genç görünmesini sağlar. Güneş kollajeni parçaladığından ve cildimiz doğal olarak yaşlandıkça daha az kollajen oluşturduğundan,artan kollajen sentezini teşvik eden herhangi bir müdahale cildin daha genç görünmesini ve hareket etmesini sağlayabilir.
İşlemden sonra kollajen arttırıcı serum uygulanır.
 Dermapen zararları,hassas cildiniz varsa,tedaviden sonra topikal serumlar veya aktif içerikli ürünleri uygularken çok dikkatli olmalısınız. Tedavi sonrasında cildiniz daha da iltihaplanmış olduğundan cildiniz daha hassas hale gelecektir. Ayrıca,ciltte küçük kanallar oluşturarak,ürünün cildi daha derine çekmesine izin verir,bu da daha rahatsız edici olabilir.
Dermapen zararları,dermapen uygulayan uygulayıcının beceri seviyesine bağlı olarak çoklu lazer tedavisi almanın dörtte birine mal olabileceğini söyledi.
Aynı zamanda dermapen düşük risk ve kısa iyileşme ile rahat bir prosedür olma eğilimindedir.
Dahası,dermapen zararları ile ilgili risklerin,kimyasal kabukları veya ışık / lazer terapileri gibi diğer birçok cilt tedavisinden daha düşük olduğunu belirtilmektedir. Sivilce yara izi için daha agresif tedavilerden daha etkili olduğunu ekliyor.


Bununla birlikte,herhangi bir prosedür gibi,dermapen,kanama,morarma,enfeksiyon,yara izi ve pigment problemleri gibi olası komplikasyonlara neden olabilir. Dermapen hakkında en detaylı yazımız için burayatıklayınız.
Kendin yap edenler için,evde dermapen yapmanıza izin veren ürünler var. Bununla birlikte,profesyoneller cildin yüzeyine daha derinden girebilirler. Daha uzun iğneler kalifiye bir profesyonel tarafından kullanılmalı ve evde kullanım için uygun değildir. Dermapen zararlarıyazımıza yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.
EmoticonEmoticon