Dermapen hakkında merak edilenler en detaylı anlatım !

DERMAPEN  Temel olarak, dermapen bir kaleme benzeyen küçük bir aygıttır ve genellikle cilt sorunları olan kişilerde mikro-iğneleme için kullanılır ve son ürün sıkılaştırılmış, gençleştirilmiş ve parlak bir cilttir.
 Dermapen'in ne olduğunu sürekli soruyoruz. Cevabımız basit ve tüm dünyada kucaklanmış olan bir dermatoloji mikronedling tedavi cihazıdır. 
Dünya genelinde 6.000'in üzerinde pratisyen hekim ile özellikle derma izleri, yaşlanma, kırışıklıklar, ince çizgiler, saç dökülmesi, sivilce izleri, hiperpigmentasyon ve çok daha fazlası gibi yaygın cilt problemlerini ele alma konusundaki etkinliği ve etkinliği nedeniyle uygulamalarına Dermapen ekliyor. Uygulayıcılar sürekli yeni tedaviler ve Dermapen mikro iğneleme kalemini kullanma yolları ile geliyorlar.


DERMAPEN NASIL ÇALIŞIYOR ?

  Dermapen, sadece buradaki akupunktur için geleneksel Çin tekniğini kullanıyor; Hedeflenen sonuç ağrıyı azaltmak değil, cildin görünümünü iyileştirmektir.
  Temel olarak, Dermapen'in ucunda 12 iğne bulunur ve bu 12 iğne, Dermapen tedavi edilen alan üzerinde kayarken cildin üst tabakasını delmek için kullanılanlardır. Genellikle, Dermapen cilt üzerinde dikey olarak konumlandırılır ve açıldığında, kalemin içinde bulunan bir motor, iğnelerin cilt yüzeyinde ileri geri hareket etmesini sağlar ve delikleri oluşturan bu iğneler oluşturulur öyle ki hafif bir şekilde dönebilirler. Süreçte yaratılan bu delikler genellikle gözenekleri sadece bir süre için açmayı amaçlar.
  Bir insan kendini incittiğinde, cilt, genellikle kollajen ve elastin oluşumuna yol açacak büyüme faktörlerini uyararak cilt onarımını başlatır. Bu nedenle, delinmeler Dermapen kullanılarak yapıldığında, cilt delinmeleri yaralar gibi tedavi eder ve böylece iyileşmeye başlar. Bu, mikro-iğnelemenin cildi, 'iyileşmeyi' teşvik etmek için kolajen ve elastin üretmesi için kandırma eğiliminde olduğu ve etkisinin gençleşmiş bir cilt olduğu anlamına gelir.
  Dermapen daha çok yüz kırışıklıkları, izler, çatlaklar ve yüz hatları için kullanılır. Bir kişi yaralandığında ve cilt bir yara izi oluşturduğunda veya uzama işareti varsa, vücut bunları o alan onarılmış gibi tedavi eder. Bu nedenle skar dokusunda oluşan deliklere sahip olmak cildin iyileşmeye başlamasına neden olur ve bu nedenle hasarlı cildin elimine edilmesine ve yeni cilt ile değiştirilmesine neden olur. Kırışıklıklar ve yüz hatları için, temel olarak, üretilen kollajen ve elastin, cildin gençleşmesine neden olarak cildin kalınlaşmasına ve sıkılaştırılmasına neden olacaktır.
 Genel olarak, Dermapen diğer cilt tedavi prosedürlerine kıyasla oldukça etkili ve avantajlıdır. Bu, popülerliğinin gün geçtikçe artmaya devam ettiğini gördü.

 • Dermapen, cildi delmek için küçük iğneler kullanan bir dermaroller işlemidir. Dermaroller hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
 • Tedavinin amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha tonlanmış bir cilt için yeni kollajen ve cilt dokusu üretmektir.
 • Dermapen daha çok yüzünde kullanılır ve çeşitli izleri, kırışıklıkları ve büyük gözenekleri tedavi edebilir.


Dermapen güvenli mi ?

 • Dermapen, hiçbir kesinti gerektirmeyen minimal invazivdir.
 • Genel olarak sağlık durumu iyi olan çoğu kişi için güvenli olduğu kabul edilir.
 • Bu işlem belirli akne ilaçlarını kullananlar veya hamile olan kadınlar için güvenli değildir.
 • İşlemden birkaç gün sonra küçük kızarıklık ve tahriş yaşayacaksınız.

Dermapenin kolay yapılır mı ?

 • Toplam hazırlık ve işlem süresi yaklaşık iki saattir.
 • Bu prosedür için kurul onaylı bir dermatolog, plastik cerrah veya kozmetik cerrah görmeniz gerekir. Bazı eyaletlerde , bir estetik uzmanı doktor tarafından denetlenirse prosedürü uygulayabilir.
 • En iyi sonuçlar için en az dört prosedüre veya daha fazlasına ihtiyacınız olabilir.

Dermapen fiyat :

 • Microneedling, seans başına 800 tl ila 2000 tl arasında bir fiyata mal olabilir. Genel maliyetler üzerinde çalışılan alanın boyutuna bağlıdır.
 • Sigorta kapsamına girmez.


Dermaroller etkili mi :

 • Akne, yaralar ve yaşlanma ile ilgili küçük skar tedavisinde etkilidir. Siz de daha parlak, daha sıkı bir cilt göreceksiniz.
 • İdeal sonuçlar, çoklu seanslardan sonra elde edilir.
 • Microneedling (dermapen) evde kullanılan dermarollerdan çok daha etkilidir.

Mikro iğneleme nedir?

Microneedling, cilt endişelerini kolajen üretimi yoluyla tedavi etmek için kullanılan minimal invaziv kozmetik bir prosedürdür Kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen bu tedavi, akne izlerinin ve çatlak izlerinin görünümünü azaltmak isteyenlere yardımcı olabilir.
Ayrıca göz kapağı ameliyatı ve güneş lekeleri gibi bazı yaşlanma karşıtı işlemlerde de kullanılır. Mikro iğne, kollajenin saç büyümesindeki muhtemel rolüne rağmen saç dökülmesinde etkili değildir.
Sağlığınız iyiyse ve cildiniz  diğer dermatolojik işlemlere cevap vermemiş bazı cilt endişeleriniz varsa, bu prosedür için ideal bir aday olabilirsiniz .
Bu aynı zamanda anti-aging ve diğer kaygılar için kozmetik cerrahi düşünülmeden önce son bir adım olabilir. Mikronedling hakkında daha fazla bilgi edinin ve bunun cildiniz için doğru seçenek olup olmadığını görmek için dermatologla görüşün.

Mikro-iğneleme nasıl çalışır?

Microneedling, cildinizi daha fazla kollajen yapmaya teşvik ederek çalışır. Buradaki fikir prosedürden elde edilen iğne tırmıklarının cilde hafif bir şekilde zarar vermesi ve cildin yeni kolajen bakımından zengin bir doku oluşturarak yanıt vermesidir.
Bu yeni cilt dokusu, sırayla, ton ve doku bakımından daha da düzgündür. Derinin yaş ya da yaralanma nedeniyle kollajen kaybetmesi normaldir. Cildi yeni dokular yapmaya teşvik ederek cildin daha sıkı olmasına yardımcı olmak için daha fazla kolajen olabilir.

Mikro iğneleme prosedürü

İşlem sırasında doktorunuz cildin altında kalem benzeri bir aletle küçük pürüzler yapar. İğneler o kadar küçüktür ki, işlemden sonra onları fark etmeyeceksiniz. Doktorunuz aleti cildiniz üzerinde eşit bir şekilde hareket ettirir, böylece gençleştiren yeni cilt de eşit olur.
Başlamadan önce doktorunuz ağrı olasılığını azaltmak için topikal bir anestezik kullanacaktır. Bu, tedavinizden yaklaşık bir saat önce yapılır. 
Doktorunuz daha sonra serum veya sakinleştirici bir tedavi uygulayabilir. Toplamda, en az birkaç saat ofiste olmayı bekleyebilirsiniz.Mikro iğneleme için hedeflenen alanlar

Microneedling en sık yüzünüzde hedef almak için kullanılır:
 • sivilce izleri
 • yaşlılık lekeleri (“güneş lekeleri” olarak da bilinir)
 • ince çizgiler ve kırışıklıklar
 • büyük gözenekler
 • diğer izler
 • azaltılmış cilt elastikiyeti
 • düzensiz cilt tonu
Yüz kaygılarına ek olarak, mikro-iğneleme bazen vücudun diğer bölgelerinde çatlakları tedavi etmek için kullanılır Bir çalışma , mikro-iğnenin, dolgu maddesiyle birleştiğinde uyluk ve karın bölgesindeki çatlak izleri için etkili olduğunu buldu.
Diğer vücut kısımlarındaki yara izi de bu prosedürle tedavi edilebilir. Bununla birlikte, mikronedling öncelikle yüzünde kullanılır.

Dermapenin riski ya da yan etkisi var mı?

 Tüm kozmetik prosedürler gibi, mikro-iğneleme riski yoktur. En sık görülen yan etki, prosedürün hemen ardından küçük cilt tahrişidir. Ayrıca birkaç gün kızarıklık görebilirsiniz. Şunlar gibi daha ciddi yan etkiler görürseniz doktorunuzu arayın:
 • kanama
 • morarma
 • enfeksiyon
 • akıntı
Aşağıdaki durumlarda mikro tarama için ideal bir aday olmayabilir:
 • hamile
 • sedef hastalığı veya egzama gibi bazı cilt hastalıklarına sahip
 • yaraları açık
 • son zamanlarda radyasyon tedavisi almış

  Microneedling (Dermapen) plastik cerrahi gibi istilacı değildir, bu yüzden iyileşme süresi minimumdur. Emory Üniversitesi'ne göre , çoğu insan, varsa, çok az aksama süresine ihtiyaç duyuyor.
İşlemden sonraki ilk birkaç gün içinde cilt tahrişini ve kızarıklığını fark edebilirsiniz. Bu, cildinizdeki iğnelerin yol açtığı küçük “yaralanmalara” doğal bir cevaptır.
Rahatsanız işlemden sonra okula ya da okula dönebilirsiniz. Bazı insanlar ilk birkaç gün içerisinde kırmızılık dağılırken kamufle edici mineral makyaj uygular.
Cildiniz de güneşe karşı daha hassas olacaktır, bu nedenle güneş koruyucu bir zorunluluktur.
Mikro-küremeden sonra cildiniz yeni dokuyu gençleştirmek için oldukça hızlı bir şekilde çalışır. Teoride, sonuçları birkaç hafta içinde görmelisiniz.
Tedavinizin sonuçlarını korumak için, birden fazla seansa ve belki de diğer tamamlayıcı tedavilere ihtiyacınız olacak. Doktorunuz, bireysel hedeflerinize dayanarak en iyi eylem planı hakkında size tavsiyede bulunacaktır.

Dermapen uygulaması

Cilt temizlenir ve rahatsızlığı azaltmak için uyuşturma kremi uygulanabilir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için işlem sırasında pigmentasyon için Hyaluronik Asit, Vitamin-C serum veya cilt açıcı gibi kollajen uyarıcı bir ürün kullanıyoruz. Daha sonra cildi delmek için 12 minik iğneli steril, tek kullanımlık bir ucu olan küçük bir el tipi kalem gibi bir cihaz kullanılır. İğneli kalemin çok hızlı ve ayarlanabilir iğne derinliği sayesinde iğneler cildin katmanını 90 derece delebilir ve ürünlerin emilimini arttırır. Tedaviden sonra cildi nemlendirmek, iyileştirmek ve korumak için yatıştırıcı Vitamin C serumu veya Hyaluronik asit kullanılır.

Dermapen morarma 


Ara sıra. Çoğu insan hafif kızarıklık ve muhtemelen bir miktar şişme hissedecektir. Hafif bir güneş yanığı hissedebildiğiniz gibi. Etkiler 24-48 saat sürebilir ve tam kanama ve / veya morarma olabilir. Birkaç gün ila birkaç hafta içerisinde daha yumuşak, daha parlak ve daha parlak bir görünüm göreceksiniz, ancak tedavinin tam etkileri birkaç ay sonraya kadar görünmüyor.
Dermapen faydaları 


Çatlak izlerinin görünümünü iyileştirir

Gözenek boyutunu azaltır

Cildin kalitesini ve dokusunu iyileştirir

İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır

Ameliyat, kaza veya sivilcelerdeki yara izlerinin görünümünü iyileştirir.

Dermapen acı verir mi


Uyuşturma uygulaması, herhangi bir ağrıyı tamamen en aza indiren veya ortadan kaldıran tedaviden önce uygulanabilir.


Dermapen kaç seans

Mikro-iğneleme, istediğiniz sonuçları elde edene kadar her 4-6 haftada bir güvenle tekrarlanabilir. Kolajen indüksiyonu için 3 tedaviyle başlamanızı öneririz, ancak tedaviler arasında minimum 4-6 hafta ayırma süresi ile. Skar azalması için ortalama 3 ila 6 tedavi önerilmektedir. Gerekli olan tedavi sayısı, her bireyin tedaviye nasıl cevap verdiğine bağlı olacaktır ve başlangıçtaki hasarın ölçüsü Mikro iğne, vücudun tüm cilt kısımlarında (boyun, dekolte, kollar, bacaklar vb.) Kullanılabilir. Çoğu kişi, ilk randevudan sonra sonuçları görmeye başlayacaktır.

Evde dermapen yapmak güvenli midir?


Pek çok insan, evde dermapen konusunda olumlu deneyimler yaşamıştır ve Dermapen gibi bir cihazı ev kullanımı için kesinlikle satın alabilirsiniz. Ancak, dikkatli olmanızı rica ediyoruz.
Mikronedling'i seçtiğinizde cildinizi deliyorsunuz. Büyük olasılıkla kanama ve daha sonra enfeksiyon riski ortaya çıkacaktır. Kısacası, evde mikronedling konusunda ciddiyseniz, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmanız gerekir.

 • Doğru uzunluktaki iğneyi seçin.

 •  Bu esastır. Çok küçük bir iğne etkili olmaz, ancak çok büyük bir iğne çok acı verici ve zarar verebilir. Cihazınız büyük olasılıkla bazı yönergeler ile gelecek. Ancak, bir milimetreden daha uzun hiçbir şeyin tavsiye edilmediğini anlayın. Küçültme tarafında yanmayı ve gerekli olduğunu hissettiğinizde çalışmayı düşünün.

 • Aygıt parçalarını önerilen şekilde değiştirin.

 •  Dermapen, ayrıca ve toplu olarak satın alınabilen iğne eklerine veya “kartuşlara” sahiptir. Üretici, Dermapen iğnelerinin tekrar kullanılmamasını önerir.

 • Cihazınızı uygun şekilde temizleyin.

 •  İğnelerinizi tekrar kullanmakta ısrar ederseniz, enfeksiyon riski vardır. Bu iğnelerin kanınızla temas edeceğini unutmayın. Üstlerinde bakteri varsa, sorun istiyorsun. Cilt dostu ajanlarla her kullanım arasında cihazınızı dezenfekte edin ( çamaşır suyu kullanmayın). Saklamadan önce cihazın kurumasını bekleyin.

 • Eğitimi düşünün.

 •  Dermapen, kullanıcıları Dermapen ürününün yanlış kullanılmasıyla ilgili riskleri anlamaya çağırmaktadır. Aslında, sizi kendi kendine başvuru sürecine daha iyi hazırlamak için eğitim önermektedir (ve sağlamaktadır). Dermapen veya benzeri ürünleri kullanabilmek için eğitim almanıza gerek yoktur, ancak mikro-iğneleme konusunda ciddiysen düşünmelisin.

   Dermapen hakkında diğer ilginizi çekebilecek yazılar
EmoticonEmoticon