Evde kendi cilt bakımı ürünlerinizi hazırlamak istiyorsanız bunlar tam size göre!!


KENDİ CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ YAPMAYA BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER  


cilt bakımı
cilt bakımı


 Kendi cilt bakımımızı yaratmaya başlamak istiyor musunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu konuda size yardımcı olmak istiyoruz.
Cilt bakımı kadın olsun erkek olsun herkes için çok önemlidir. Cildinize uyguladığınız ürünlerin cilt, yaklaşık % 60'ını emiyor bu yüzden bu ürünleri kullanmak gerçekten risk teşkil ediyor.
   Aldığınız ürünlerin içeriğindeki maddelere baktınız mı hiç ?  İşte genelde kullanacağımız doğal ürünler bu malzemelerden olacak. Tek bir farkla işlemden geçmemiş ,kimyasallar katmadan ve sadece doğal olarak bu ürünleri kullanacağız. 
  Burada tek dikkat etmemiz gereken şey cildinizin küçük bir bölümünde o ürüne karşı alerji testi yapmaktır. İlk defa kullanacağınız tüm ürünleri öncelikle kolun iç kısmı gibi hassas bölgelerde küçük bir miktar sürerek, kızarıklık,kaşıntı,hassasiyet yapıp yapmadıklarını test edin. Bizim kullanacağımız ürünler her ne kadar doğal olsa da doğadaki her şey alerjiye sebep olabilir.

Sağlıklı yeni cilt bakım tarifleri oluşturmayı seviyorum ve her zaman doğal malzemelerden oluşan bir cephanelik bulundururum. DOĞAL TARİFLER BUL


  Muhtemelen sizin gibi, evde kendi başıma yapabileceğim DIY cilt bakım tarifleri gibi bloglara göz atmaya başladım. Yaptığım ve başarısını gördüğüm ilk şey selülit giderici krem oldu nasıl yaptığımı öğrenmek için  , buraya tıklayabilirsiniz. Zamanla bu bilgileri araştırıp öğrenince kendiniz ne yapmanız gerektiğini ve neler yapabileceğinizin farkına varıp,doğal tariflerinizi kendiniz oluşturmaya başlayacaksınız.

CİLT BAKIMINDA EN ÇOK KULLANILAN YAĞLAR

·         Hindistan Cevizi Yağı : Bu yağ benim için tüm ürünlerden daha kıymetli. Çünkü her bölgede rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle ben ağız bakımım ve diş sağlığım için kullanıyorum. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda mükemmel cilt bakımı ve saç bakımı malzemesidir. Burada önemli olan nokta bence kesinlikle katı Hindistan cevizi yağı kullanmanız. En çok da bu formu kullanılmakta. Ben kremlerimi yaparken katı formda olduğu için yoğunluğunu sağladığı için özellikle bu yağı tercih ediyorum. Deneyin asla vazgeçemeyeceksiniz!Badem yağı : Evet en çok kullanılan yağlar arasında badem yağı geliyor ve hemen hemen  bu ürünü herkes daha çok duyup kullanmıştır. Yine cilt bakımında bu yağdan faydalanabilirsiniz.

Jojoba Yağı : Muhteşem bir yağ daha var jojoba yağı.. Bu yağ cilt bakımında çok fazla kullanılan yağlardan biri. Özellikle yüz  bakımlarının favorisi..

Shea yağı: Bu ürün kremsi oldukça yumuşak bir yağdır. Bu ürünü badem,jojoba yağı ile karıştırabilir ve harika kremler elde edebilirsiniz. Kokusundan hoşlanmazsanız,lavanta,gül vs yağlarda ekleyebilir güzel ve çekici bir kokuda olmasını sağlayabilirsiniz.

 Kakao yağı : Kakao yağını özellikle bronzlaşmak isteyenler güneşlenirken tercih ederler. Sadece bir günde bile harika bronzluk sağlayan muhteşem bir kremdir. Bronzlaştırıcılara yüklü paralar ödeyene kadar mutlaka deneyin çok tatlı bir bronzluk elde edeceksiniz. Sürdüğünüz zaman saatlerce güneşin altında kaldığınızda dikkat edin. Bir bakmışsınız siz farkında olmadan çok hızlı bir şekilde bronzlaşıvermişsiniz ! Yine sadece bronzlaşmak için değil aynı zamanda shea yağı gibi kremler yapıp, kendinizce karışımlar yaparak harika bir cilt bakım kremi yapabilirsiniz.Uçucu yağlar


  Bunlar lavanta yağı,portakal yağı,gül yağı,çay ağacı yağı,limon yağı, nane yağı gibi yağlardır. Bu yağları yukarıdaki ürünlerle karıştırıp güzel kokulu bakım ürünleri hazırlayabilirsiniz.

Diğer kullanabileceğiniz malzemeler E vitamini ampul : Bu vitamin cilt bakım kremlerinde ve hazırladığınız cilt bakım serumlarında kullanabileceğiniz harika bir ek malzemedir.Cildi nemlendirir ve beslenmesine yardım eder.

Bal mumu : Bu üründe gerçekten kullanmanız gereken ürünlerden. Doğal ve muhteşem bir krem malzemesidir. Benmari usulü eritip diğer yukarıdaki yağlardan karıştırıp harika kremler yapabilirsiniz.Aloe vera jel : Artık bu jelin faydasını bilmeyen ve kullanmayan yoktur sanırım. İçeriğindekiler başka hiçbir bitkide bu kadar çeşitli ve sağlıklı olmaz. Bu jel ile muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz. Tek başına kullanabilir veya diğer malzemelerle birlikte kremler hazırlayabilirsiniz. Aloe vera faydaları hakkında detaylı bilgi isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

EĞER BAŞLAMAK İstiyorsanız ve 3 MALZEME ARIYORSANIZ BENim ÖNERİM:


·         Hindistan cevizi yağı
·         Shea yağı
·         Bal mumu 

Sadece bu 3 şeyle harika ürünler yapabilirsiniz.

Sadece bu basit içerikler, fikirler ve malzemelerle, bir ton farklı vücut ürünü üretebildim.
 Ama unutmayın, cilt bakım ürünlerimi kendim yapmaya karar vermedikten sonra gördüğüm bütün ürünleri sipariş vermedim. Küçük ve yapmaya karar verdiğim malzemeleri aldım.Yavaşça başladım, sadece gerekli malzemeleri aldım. Şimdi kendi cilt bakım ürünlerimi hazırlıyor ve bu kremler çevremde çok fazla talep görüyor. Bolca sipariş de almaya başladım. Sizde zamanla harika cilt bakım ürünleri hazırlayacak ve çevreniz tarafından fark edileceksiniz. Nasıl edilmeyesiniz ki artık harika bir cildiniz var :))
DİĞER KONULARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

EVDEKI MALZEMELERLE YAPABILECEĞINIZ EN KOLAY MASKELER

EVDE 50 FAKTÖRLÜ GÜNEŞ KREMI YAPIMI SUNA DUMANKAYA TARIFLERI

YÜZÜNÜZÜ 10 YAŞ GENÇ GÖSTEREN MASKE TARIFLERI
EmoticonEmoticon