Dermaroller nedir? Dermaroller nasıl kullanılır ?

DERMAROLLER NEDİR ? CİLT VE SAÇ SORUNLARINA MÜTHİŞ ÇÖZÜM

dermaroller nedir
dermaroller nedir


Dermaroller nedir ? Dermaroller nasıl kullanılır ? Hangi cilt sorunlarında kullanılır ? Uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında biraz bilgi vermek istedik.

Dermaroller nedir ?


  Eğer hala duymayanlar varsa öncelikle dermaroller nedir bundan bahsedelim. Dermaroller üzerinde yüzlerce küçük iğne bulunan,silindirik bir cilt bakımı aletidir. Dermaroller uygulanan bölgede küçük iğnelerin sayesinde ciltte minik delikler açılır. Bu açılan delikler o bölgede kolejen üretimini sağlayarak,kan akışını hızlandırır ve sorunlu dokuyu ciltten ayırır. Böylece ciltteki sorunlu tabaka ortadan kalkınca yeni ve sağlıklı bir cilt oluşur. Dermaroller aynı zamanda sağlıklı ciltler içinde kullanılır. Ama sorunlu ciltlere nazaran daha hafif bir şekilde uygulanmalıdır. Sağlıklı ciltler dermarollerı cilde uygulanan bakım ürünlerinin daha iyi emilmesi ve cildin daha hızlı kabul etmesi için kullanılır. Dermaroller en çok yüz bölgesi için kullanılıyor. Cilt gençleştirmek,akne izleri,çatlak tedavisi ve saç dökülmesi en çok kullanım alanlarıdır.Dermarollerı kimler kullanabilir ?


 Kırışıklık,saç dökülmesi,cilt lekeleri,matlaşmış ciltler,selülit,cilt çatlakları,yara yanık izleri gibi sorunları olanlar tarafından sıkça kullanılır. Ama dediğim gibi benim önemli bir cilt sorunum yok fakat ölü deriyi yok etmek ve cilt bakım kremlerimin etkisini maksimuma çıkarmak için kullanıyorum. Ve bu sebepten kullanan kişilerin sayısı da çok fazla. Dermaroller nedir öğrenmeye devam edelim.

Dermarollerın faydaları nelerdir ?

- Ciltteki ölü tabakayı ciltten atarak yeni ve sağlıklı cilt oluşmasını sağlar.

- Yeni cilt ortaya çıkardığı için cildi gençleştirir.

- Kan akışını hızlandırarak kırışıklıkları giderir.

- Sivilce ve yara izlerini ortadan kaldırır.

- Cilde uygulanan bakım ürünlerinin etkisini maksimuma çıkarır.

- Selülit ve çatlakları belli seanslardan sonra giderilmesinde etkilidir.

- Saç derisinin kan akışını hızlandırarak saç dökülmesini önler ve yeni saç çıkmasını destekler.

- Cilt leke tedavisinde en başarılı yöntemlerden biridir.

Evde dermaroller nasıl kullanılır ?

dermaroller nasıl kullanılır
dermaroller nasıl kullanılır


  Dermaroller cilt bakım uzmanları,dermatologlar ve estetik uzmanlarınca uygulanması en doğru olanıdır. Özellikle de ciddi cilt sorunları yaşayanlar için ilk deneyimlerini uzmanlar tarafından uygulanmasını tavsiye ederim. Fakat fazla aşırıya gitmeden bir kaç seferde uygulamak yerine yavaş ve belli bir zamana yayarak evde uygulanabilmektedir. Evde uygulama yapmadan önce mutlaka bu konuda olabildiğince bilgi sahibi olunmalı ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

  Öncelikle uygulamaya başlamadan önce yüzünüzü çok güzel bir şekilde temizleyin. Eğer ağrıya karşı dayanma gücünüz az ise uyuşturucu kremler kullanabilirsiniz. Böylelikle daha az acı hissedersiniz. Genelde emla krem veya anestol pomad kullanılıyor. Krem kullanacaksanız kremi uygulayacağınız bölgeye sürün ve yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Temizledikten sonra toniğinizi sürün. Dermaroller nedir sorusu için okumaya dikkatli bir şekilde devam ediniz.  Dermaroller aletini aldığınızda yanında bu aleti steril etmek için yani temizlemek için bir sprey verilir. Her kullanımdan önce ve sonra bu spreyle aleti steril edin. Ardından dermaroller aletini her bölgeye yıldız şeklinde şekilde uygulayın. Mesela yüze uygulayacaksanız yanakta yıldız yapıp sonra alında ,çenede,burunda yani bölge bölge yıldız şeklinde uygulayın. Zaten dermaroller aletini aldığınızda arkasında kullanım talimatı yazıyor. 

  Daha sonra işlem biter bitmez, serumunuzu ve cilt bakım ürününüzü sürün. Hemen sürmeniz önemli çünkü cilt işlem biter bitmez bu bakım ürünlerini en iyi şekilde alıyor. Ve cildin hızla iyileşmesini sağlıyor. Benim aldığım dermaroller setinin içinde bu serumlardan mevcuttu fakat alamazsanız da kullandığınız bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Ben serum olarak ara sıra  E vitamini ampulü serum olarak kullanıyorum. Nemlendirici ve cilt yenileyici olarak da bepanthen plus krem kullanıyorum. İşlem bitince en az 7-8 saat su sürmeyin. Geceleri yapmanızı tavsiye ederim. Yaz aylarında çok derin yapmayınız. Kış ve son bahar aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dermaroller işlemi hakkında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
  - Yeterli bilgiye sahip olmadan bilinçsizce bu işlemi yapmayınız.

  - Aktif sivilce zamanlarında uygulanmaz. Sivilceler söndüğünde uygulanabilir.

  - İşlemi uyguladığınızda gündüz dışarı çıkarken yaz yada kış, gece yada gündüz güneş kremi mutlaka kullanılmalı.

  - Kılcal damar,varis gibi sorunlar varsa doktor veya uzman eşliğinde yapılması gerekir.

  - Uygulamayı asla gündüz yapılması tavsiye edilmez. Gece yaparsanız herhangi bir sorun yaşamaz ve uyku sırasında cilt kendini daha hızlı onarır.

  - Başlangıç seviyesinde çok derin ve bastırarak işlem yapmayın. Önemli olan bizim için kan dolaşımını hızlandırarak kollejen üretilmesini sağlamaktır. Yani evde uygulayacaksanız aşırı tahriş etmeyin cildinizi. Profesyonel uzmanlar bu işlemi daha derin ve kanatarak bir kaç seansta hızlı sonuç alabiliyor. Fakat uzman olmayan kişiler daha hafif ve biraz daha zamana yayarak aynı sonucu alabilirler.

  - Aletin temizliğine dikkat edilmelidir. Çünkü cilde iğneler batınca cilt açılıyor, bu alet temizlenmeden kullanılırsa ciltte enfeksiyona sebep olabilir.

  - Yeni başlayanlar en küçük iğneli boyuttan almaları tavsiye edilir. Yüz için ince ve küçük iğne boyutu olanlar selülit veya başka bölgeler için daha büyük boyutta iğneler kullanılmalı.

Dermaroller uygulaması acı verir mi ?

  Bu kişiden kişiye değişir. Ağrı eşiği yüksek kişiler bu acıyı çok fazla hissetmediklerini söylerken,acı eşiği düşük kişiler bu işlemden ilk kullanışta vazgeçebiliyor. Ama söylediğim gibi uyuşturucu pomadlar bu konuda gayet başarılı bence.

Dermaroller ne kadar sıklıkla uygulanmalı ?

dermaroller nedir
dermaroller nedir


  Eğer derin ve ciddi cilt problemi yaşıyorsanız ilk zamanlar haftada bir uygulanabilir. Ama sadece cildim yenilensin bakım için yapacağım diyorsanız ayda iki kez uygulayabilirsiniz. Bu işlemi her gün yatmadan önce hafif hafif uygulayanlar da var. Dediğim gibi bu konuda derin bir araştırma yapıp ona göre bu işlemi uygulama yapmaya başlamalısınız. 

Cilt bakımı için faydalı olabilecek diğer konular :

  
 

KARBONAT MASKESİNİN CİLDİNİZE MUHTEŞEM ETKİLERİ

    İlginizi çektiyse yukarıdaki linklere tıklayarak başka cilt bakım yöntemlerine de göz atabilirsiniz.  Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Sizde deneyimlerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum atarak yardımcı olabilirsiniz.Bu konumuzu yani dermaroller nedir  ve dermaroller nasıl kullanılır yazımızın sonuna geldik...


EmoticonEmoticon