Tembeller için cilt bakımı evde pratik yöntemler

TEMBELLER İÇİN PRATİK CİLT BAKIM YÖNTEMLERİ

 cilt bakımı evde pratik


  Herkes sağlıkla parlayan ve canlı bir cilt sahibi olmak ister. Hatta bunun için yüzlerce cilt bakım yöntemlerini araştırıp öğrenirler. Fakat bir türlü uygulamaya geçemeyen insanların sayısı bir hayli fazla. Kimi üşengeçlikten kimi meşguliyetinden dolayı bir türlü cilt bakımı evde pratik yöntemleri bile uygulayamazlar. Bu yüzden bu grup için en basit pratik yöntemleri sizler için derledim. 
  Siyah noktalar için pratik cilt bakımı

 cilt bakımı evde pratik


 Siyah noktalar ergenlik ile başlayan ve ömür boyu peşimizi bırakmayan sorunlardan birisi ve en yaygın olanıdır. Geniş gözenekler ve kirli bir cilt görüntüsü yansıtır. Buda mevcut güzelliğimizi maskeler. Şimdi bu sorunu en kolay nasıl çözebiliriz biraz ondan bahsedelim.   Öncelikle yüzümüzü yıkadıktan sonra ki üşengeç olanlardansanız duş sonrasında yarım kase yoğurdun içine yarım limonun suyunu sıkın. Güzelce bu maskeyi yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sadece soğuk su ile durulayın. Hepsi bu kadar bu maskeyi düzenli kullandığınızda yüzünüzde siyah noktalardan eser kalmayacak. Bu maskeyi hafta bir iki kez uygulamanız yeterli olacak. Diş macunu ile siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 


Gergin ve daha genç bir cilt için pratik cilt bakımı

 cilt bakımı evde pratik


   Siyah noktalarımızdan kurtulduğumuza göre sıra şimdi daha gergin canlı ve daha genç bir görünüme. Bunun için öncelikle sadece bir yumurtaya ihtiyacımız var. Evet yumurta en iyi cilt toparlayıcısıdır. İlk uygulamada bile muhteşem etkisini hemen fark edebilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda ise başkaları size cildinize ne yaptırdığınızı sormaya başlar. Evde cilt bakımı pratik yöntemler çok etkili ve daha sağlıklıdır. Şimdi hemen maske uygulamamıza geçelim. 

   Bir adet yumurtayı kırın ve akı nı ayırın. Bizim ihtiyacımız olan yumurtanın akıdır. Daha sonra bir kaç damla limon damlatın ve içine bir çay kaşığı kadar bal ekleyin. Bu kadar pratik ve az malzeme ile müthiş etkiler yakalaması gerçekten inanması zor. Yine bu maskeyi duştan sonra cildiniz temizken uygulamalısınız. Maskeyi yüzünüzün göz çevresi dahil her yerine ve boynunuza sürün. Bir beş dk maskeyi yukarıya doğru masaj yaparak yedirin. Kurumasını bekledikten sonra su ile yıkayın hepsi bu kadar. Ayrıca bebek pudrası ve gül suyu maskesi için buraya tıklayabilirsiniz. 
 Dudak çatlakları ve dolgun dudaklar için cilt bakım 

 cilt bakımı evde pratik


  Özellikle kış ve yaz aylarında dudaklar çatlar ve kötü bir görüntü oluşturur. Bunu önlemek aslında çok basit sadece bal ve şeker ile yapacağınız bir peeling ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bal ve şekeri az miktarda karıştırın ve bu karışım ile dudaklarınızı bir kaç dk ovalayın.

  Dudak dolgunlaştırmak için bir kaç tane basit yöntem tavsiye edeceğim. İkiside çok başarılı bu konuda. Birincisi küçük bir krem kabına iki çay kaşığı vazelin ve bir iki damla tarçın yağı dökün ve karıştırın. Size muhteşem bir dolgunlaştırıcı ve aynı zamanda nemlendiri balm oluşturmuş olduk. Sakın tarçını çok fazla dökmeyin. Hafif yanma etkisi yaratıp kan akışını hızlandırmaya yarayan tarçın yağı fazla kullanıldığında cilde zarar verebilir. Bu hazırladığımız balmı her zaman yanınızda taşıyabilir ve bir önceki uyguladığınız etkisi geçince tekrar sürebilirsiniz. Ayrıca madecassol krem ile mucize yaratan maske tarifimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 


Anında cilt canlandırıcı pratik cilt bakımı

 cilt bakımı evde pratik


 Çok özel bir davete katılacaksınız ama yüzünüz solgun ve cansız mı görünüyor. Sizi hemen canlandıracak bir maske tarifi daha geliyor. Bunun için buzluğunuzda her zaman acil durumlar için bu maske bulunmalıdır. Şimdi cilt bakımı evde pratik yöntemlerden en basiti olan maden suyu ile kolaylıkla cildinizi canlandırabilirsiniz. Buz kalıbınızı maden suyu ile doldurun cilt canlandırıcınız hazır. Özellikle sabah uyandığınızda bir iki adet bu buzları yüzünüze gezdirdiğinizde cildinizin kan akışı hızlanacak ve yüzünüz pembiş pembiş çok tatlı ve seksi görünecek. Eğer kuru bir cilde sahipseniz kuru cilt bakımı nasıl yapılır yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. 


Göz altı morluklar ve göz altı torbaları için pratik cilt bakımı

 cilt bakımı evde pratik


 Göz altı morlukları ve torbaları hemen hemen herkesin ortak noktasıdır. Bu sorun için çay içtiğiniz zaman demlik poşet çaylarınızı atmayın. Bu çay poşetlerini uyumadan önce gözlerinizin üzerine koyun ve öyle uyuyun. Göz torbaları için bu yöntem çok etkilidir. Göz morlukları için ise bir kaç dilim patatesi ve bir kaç dilim domatesi rendeleyin ve suyunu bir pamuğa çektirerek o pamuğu göz altınıza yerleştirin. 10 -15 dk beklettikten sonra alın yüzünüzü tekrar yıkamaya gerek yoktur. Göz altı morlukları için detaylı bilgi almak isterseniz evde cilt bakımı pratik yöntem için buraya tıklayabilirsiniz.  Tembeller ve vakti olmayanlar için pratik ve çok etkili tarifler yazımızın sonuna geldik. Sizde kendi yöntemlerinizi yorum atarak katkıda bulunabilirsiniz. Genel olarak yazılarımın tümüne ulaşıp harika yöntemlerden haberdar olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 


EmoticonEmoticon