Porselen cildin sırrı çözüldü !! Japonların efsane yöntemi cildi kuru fırçalamak

PORSELEN CİLDİN SIRRI VE CİLDİ KURU FIRÇALAMA

 cildi kuru fırçalamak


  Japon kadınlarının süt gibi beyaz pürüzsüz tenlerinin sırrını hiç merak ettiniz mi ? Japon kadınlar ciltleri porselen gibi ve pürüzsüz görünmesi için günde en az iki kez cildi kuru fırçalamak yöntemini kullanıyorlar. Porselen cildin sırrı cildi fırçalarken cildin ölü derilerden arınması ve kan dolaşımının hızlanması ile cildin kendini yenilemeye başlaması. Biz güzellik için cilt bakım merkezlerine yüklü miktarlarda para harcarken japon hanımlar evde bu pratik yöntemle güzelliklerine güzellik katıyorlar. Maalesef biz toplum olarak biraz üşengeciz evde bir yöntem denemeye üşenir dururuz. Halbuki cilt bakım merkezlerine gitmek için harcanan vakit, sıra beklenen için kaybedilen zaman ve tabiki ödediğimiz yüklü miktar bizi daha fazla yoruyor. Çoğumuz çalışan kadınlar olduğumuz için vakit bizim için değerli ise cilt bakım rutinlerimizi değiştirmenin tam vaktidir. Bu arada porselen bir cilt için bebek pudrası ve gül suyu maskesi için buraya tıklayabilirsiniz.    Kuru Cilt Fırçalama Yöntemi Nasıl uygulanır

 cildi kuru fırçalamak


- Bacaklarınızdan yukarıya doğru fırçalamaya başlayın. Aşağı yönde fırçalama yapmayın. 10 kez yukarı yönde bacaklarınızı fırçalamalısınız.

-Sıra karın ve kalça bölgesine geldi. Yine aynı şekilde kalça be basen kısmını 10-20 arası yukarı yönde fırçalayın. Bu işlem aynı zamanda selülitlerinize de son verecektir. Karın ve göğüs bölgesinde dairesel hareketler ile cilt fırçalama yapın.

-Ellerden başlayarak omuzlarınıza yukarıya doğru 10-15 kez fırçalama uygulayın.

-Boyun bölgenizi 2-3 hafifçe fırçalayın.

-Yüz için ayrı bir yüz fırçası kullanın ve yüzünüze yukarı harekette fırçalama yapın.Cildi Kuru Fırçalama İşlemi Bitince 

 porselen cildin sırrı


    Fırçalama işlemi bitince porselen cildin sırrı duşa girmenizi tavsiye ediyor. Fırçalama esnasında çıkarılan ölü deriler duş sırasında temizlenir. Duşun ardından cildinize uygun nemlendiricilerle cildinizi güzelce nemlendirin. Duştan sonra katı hindistan cevizi yağını ardından nemlendiricinizi sürmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. İktiyosis hastalığını ve kuru cilt sorununu da böylelikle yok edebilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz size uygun cilt bakımı evde pratik yöntemlere buradan ulaşabilirsiniz. 


Kuru Cilt Fırçalama uygulaması faydaları nedir ?

 cildi kuru fırçalamak-Vücuttaki toksinlerin dışarıya atılmasını hızlandırır.

-Cildinizdeki ölü hücreleri temizleyerek mat görüntüyü ortadan kaldırır.

-Kan dolaşımı sayesinde selülitleri yok eder.

-Pürüzsüz ve porselen gibi bir cildiniz olur.

-Varis oluşumunu engeller mevcut varisleri en aza indirir.

-Çatlak tedavisinde soyma işlemi olduğundan ciddi azalmalar görülür.

-Özellikle cilt kuruluğu olan kişiler için iyi bir yöntemdir.

-Ciltte renk düzensizlikleri varsa bu yöntem tam size göre

 Bu yöntemi uygulayarak porselen cildin sırrını keşfetmiş olacaksınız. İşte cildi kuru fırçalamak işlemi bu kadar basittir. Kusursuz bir cilt için pratik maskeler hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Hangi Tür Fırça Kullanmalısınız ?

 cildi kuru fırçalamak


Bu işlem için tavsiye edilen fırça türü keçi kıllı fırçadır. Bu fırçanın orijinal olmasına dikkat edin. Yüz içinde yüz temizleme fırçaları kullanabilirsiniz.

Fırça Fiyatı Ortalama ne kadardır ?

  Bu markaya göre değişmekle beraber 30 - 60 TL civarında iyi bir fırça bulabilirsiniz. Özellikle hücre yenileyici özelliğine göre fiyatı çok makuldur. 

 Gördüğünüz gibi porselen cildin sırrı çok basit ve işe yarıyor. Japonların efsane yöntemi olan cildi kuru fırçalamak tüm cilt sorunlarını çözerek daha genç bir cilde karşı birebirdir. Sizde bu yöntem hakkında sorularınız varsa yorum atabilirsiniz. Yada merak ettiğiniz bir konuyu yorum olarak atın birlikte çözmeye çalışalım. Cilt bakımı evde pratik muhteşem uygulamalar ve 1 günde bebek gibi bir cilt için buraya tıklayabilirsiniz.


EmoticonEmoticon